• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
mcm - специалист
Това продавачките са страшна сила. Снощи влизам в една железария да купя 4 крушки, 2-те по 0,70 и 2 по 0,50. Слагам точно пари в монетника посягам за лампите и ще тръгвам и чувам, дължите 2,50 лв, ха сега, питам да не сте в грешка, не така е, обръщам етикетите с цените да си ги сметне, и се оказва че на тия от 0,50 лв, в компа и се водели по 0,55лв. Ами викам оправете си етикетите, гледа ме умно и ми обръща монитора да съм видел цената !!!!!!!!!!!!!
Случва се бъркат, но този номер съм го забелязал че го правят често и по други магазини, особено по хранителните, и се чудя как така не се объркаха да вземат цена по ниска от обявената на етикета, а все 5-10-15 ст отгоре !!!!!!!!!!!

Сега съм в процес на спиране на стационарен тел. към виваком преди да ми е изтекъл договора без да плащам неустойки, като приключа обещавам да пусна тема.
dundurma - специалист
бургас ЦАР СИМЕОН 83.................аз ТОПКИ ИМАМ...и не само :partyman: :partyman: :partyman:
velas - специалист
mcm написа:
, и се оказва че на тия от 0,50 лв, в компа и се водели по 0,55лв.
Що не й каза, че тия 5 ст. ще струват поне 3000лв (по спомен) на шефа й... и й задай въпрос дали може да те изпревари, като звънне на шефа си, преди ти да си звъннал в КЗП... те поне действат както трябва само за малките търговци...
dundurma написа:
бургас ЦАР СИМЕОН 83.................аз ТОПКИ ИМАМ...и не само :partyman: :partyman: :partyman:
Виждам... все с различен цвят... :lol: То нещата придобиха друг градус...
"Зарзаватчийница"-та ли е твойта или "Браво"-то? Да не стане грешка, да изпием ракията с някой друг?
dundurma - специалист
бе уж моя,ма...жената командва :axe: :axe: :axe:
velas - специалист
Мдаааа, така е, щом в неделя бачкаш с отстъпка, вместо да заведеш жената на плажа да опърли кълки... :lol:
prascho - майстор
привет,

За да не отварям друга тема да попитам: поръчах си телефони в OLX-а и ще ми ги пратят само с гаранционна карта без касов бон. Ако се наложи сервиз ще ми създадат ли ядове при ремонт Нокия, че няма касов бон?
Chefo77 - майстор
Ти първо се поинтересувай дали "твоя" сервиз на Нокия изобщо има лиценз да ремонтира "твоята" Нокия ...
Че във Варна нямат.
DeyanS - специалист
mcm написа:
Това продавачките са страшна сила. Снощи влизам в една железария да купя 4 крушки, 2-те по 0,70 и 2 по 0,50. Слагам точно пари в монетника посягам за лампите и ще тръгвам и чувам, дължите 2,50 лв, ха сега, питам да не сте в грешка, не така е, обръщам етикетите с цените да си ги сметне, и се оказва че на тия от 0,50 лв, в компа и се водели по 0,55лв. Ами викам оправете си етикетите, гледа ме умно и ми обръща монитора да съм видел цената !!!!!!!!!!!!!
Случва се бъркат, но този номер съм го забелязал че го правят често и по други магазини, особено по хранителните, и се чудя как така не се объркаха да вземат цена по ниска от обявената на етикета, а все 5-10-15 ст отгоре !!!!!!!!!!!
Подобно нещо ми се случи с един куфар за инструменти в Баумакс (Хоумакс) в Бургас. При това вече бях излязъл от магазина когато видях, че са ми взели повече пари. Върнах се обясних разминаването. Оказа се, че по-ниската цена на етикета била от вече минала промоция, дори на етикета беше изписан периода. Но понеже не бяха махнали етикета, а периода не се четеше добре, те сами се казаха, че ще ми възстановят разликата. Така че има си търговци и търговци има си клиенти и клиенти. Всичко опира до това какъв човек си.
ArturDent - Почти Безобиден
DeyanS написа:
mcm написа:
Това продавачките са страшна сила. Снощи влизам в една железария да купя 4 крушки, 2-те по 0,70 и 2 по 0,50. Слагам точно пари в монетника посягам за лампите и ще тръгвам и чувам, дължите 2,50 лв, ха сега, питам да не сте в грешка, не така е, обръщам етикетите с цените да си ги сметне, и се оказва че на тия от 0,50 лв, в компа и се водели по 0,55лв. Ами викам оправете си етикетите, гледа ме умно и ми обръща монитора да съм видел цената !!!!!!!!!!!!!
Случва се бъркат, но този номер съм го забелязал че го правят често и по други магазини, особено по хранителните, и се чудя как така не се объркаха да вземат цена по ниска от обявената на етикета, а все 5-10-15 ст отгоре !!!!!!!!!!!
Подобно нещо ми се случи с един куфар за инструменти в Баумакс (Хоумакс) в Бургас. При това вече бях излязъл от магазина когато видях, че са ми взели повече пари. Върнах се обясних разминаването. Оказа се, че по-ниската цена на етикета била от вече минала промоция, дори на етикета беше изписан периода. Но понеже не бяха махнали етикета, а периода не се четеше добре, те сами се казаха, че ще ми възстановят разликата. Така че има си търговци и търговци има си клиенти и клиенти. Всичко опира до това какъв човек си.
Има си и Закон за защита на потребителите.
Там си пише, че такова нещо като "Объркахме цената" и т.н. няма.
Закона ги задължава да го продадат на обявената цена. Даже нямат право да не ти го продадат.
DeyanS - специалист
ArturDent написа:
Има си и Закон за защита на потребителите.
Там си пише, че такова нещо като "Объркахме цената" и т.н. няма.
Закона ги задължава да го продадат на обявената цена. Даже нямат право да не ти го продадат.
Именно, обръщам внимание на това, че без излишни нерви си изпълняват задълженията, съгласно закона. Констатирана е грешка-ок.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Некоректен търговец!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: