Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
mitashki911 - специалист
gogosto написа:
mitashki911 написа:
Предните 2 месеца беше по 2 интернета .
http://www.vivacom.bg/bg/residential/ce ... plan/smart
Не го разбирам това- по 2лв ли е бил интернета. Виждам с договор 14лв пише. За един лв разлика (15лв в мтел) не си струва но пък смс-ите са на половин цена от тези в мтел. Нещо предплатено трябва да е може би ?
Разгледах подробно и други планове на виваком и определено ми харесаха повече от мтел Първо отчитането на интернета пише че е на 1к към 20к на мтел и този план - Hybrid (7.50лв на месец) с 150мб е, но мисля заради по- малкото отчитане може и да ми стига. Може би си го избрах, ако някои не даде и някакви други идеи. :-D
Не данните бяха двойни
bulhomes2 - майстор
gogosto написа:
didoni_ написа:
Задължително ли е да има интернет на сим картата на устройството.
Известяването от шок сензора не може ли само с sms да се осъществи?
Може разбира се, но устроиството има две функции - едната да те алармира с смс-и, а другата да прави трасиране на движението на автомобила в зададен сайт за проследяване. Просто се лишаваш от едната функция.
Днес ходих в виваком и определено си избрах една предплатена карта за 6лв ще я взема и ще тествам как е с нея и ще дам отзиви как е. Ако не стане с нея имам друга алтернатива с договор за 7.50лв на месец. За сега това са ми проучените възможности, ако някой има нещо по добро в предвид нека споделя моля.
Кажи какво предлагат за тая с предплатените 6 лева, и какво за другата!
gogosto - специалист
bulhomes2 написа:
gogosto написа:
didoni_ написа:
Задължително ли е да има интернет на сим картата на устройството.
Известяването от шок сензора не може ли само с sms да се осъществи?
Може разбира се, но устроиството има две функции - едната да те алармира с смс-и, а другата да прави трасиране на движението на автомобила в зададен сайт за проследяване. Просто се лишаваш от едната функция.
Днес ходих в виваком и определено си избрах една предплатена карта за 6лв ще я взема и ще тествам как е с нея и ще дам отзиви как е. Ако не стане с нея имам друга алтернатива с договор за 7.50лв на месец. За сега това са ми проучените възможности, ако някой има нещо по добро в предвид нека споделя моля.
Кажи какво предлагат за тая с предплатените 6 лева, и какво за другата!
Предплатената е Bravo+ 100 мин 1гб 12месеца валидност. Интернета до 20 дни после на 64к скорост. С 6 лв зареждане пак +12 месеца валидност.
Тази на договор е Hybrid 7.50лв такса на месец 600 смс-а и 150мб интернет.
Мисля за начало да не се обвързвам с договор да взема предплатената, ако не ме устрои и не съм открил нещо по добро ще мина на тази с договора.
gogosto - специалист
Моля за помощ и малко разяснение с тези предплатени карти. Купих си браво+ и докато въвеждам настройките с смси тракера спря да ми отговаря. Обаждам се да проверя сметката и операторката казва - похарчили сте 1000мб интернет и два смса имате 0 пари в картата. Отчая ме това само за 30минути. Може ли да ми обясните как би могло да изхарча 1гб за 30 мин? Или в тази карта нещо има уловка - не са 1гб примерно. Операторката ми казва няма как да видим къде съм ги похарчил. Няма статистика. Сега не знам да зареждам ли още нет за да тествам напред или да търся друг вид карта с статистика колко имам и колко харча в всеки един момент ?
Дайте съвети моля какво да правя.
Ники274 - специалист
gogosto написа:
Моля за помощ и малко разяснение с тези предплатени карти. Купих си браво+ и докато въвеждам настройките с смси тракера спря да ми отговаря. Обаждам се да проверя сметката и операторката казва - похарчили сте 1000мб интернет и два смса имате 0 пари в картата. Отчая ме това само за 30минути. Може ли да ми обясните как би могло да изхарча 1гб за 30 мин? Или в тази карта нещо има уловка - не са 1гб примерно. Операторката ми казва няма как да видим къде съм ги похарчил. Няма статистика. Сега не знам да зареждам ли още нет за да тествам напред или да търся друг вид карта с статистика колко имам и колко харча в всеки един момент ?
Дайте съвети моля какво да правя.
Тракерите харчат килобайти,и ако си на неограничен интернет не те бърка с каква скорост е.А вече в случая ако нямаш изобщо нет си е голяма набутвация с тази сим карта.
манихеин - специалист
За да не отварям нова тема, ше питам тук - интересува ме дали има тракер, комбиниран с реле за време. Идеята е ътакерът да не е постоянно включен, за да не може да се засича наличие на устройство, а в определени часове да ми праща СМС, за да следя какво става.
gogosto - специалист
манихеин написа:
За да не отварям нова тема, ше питам тук - интересува ме дали има тракер, комбиниран с реле за време. Идеята е ътакерът да не е постоянно включен, за да не може да се засича наличие на устройство, а в определени часове да ми праща СМС, за да следя какво става.
Не съм чул за тази идея, но в настройките можеш да зададеш да праща на 30 мин да речем сигнал за местопожението. През останалото време ще излъчва само сим картата. А с външно реле, което да изключва и включва захранването на тракера ще стане това което искаш. Между другото аз смених един дефектен гпрс вече и с новия всичко е ок с настройките и работата му.
lov - майстор
Явно те пере яко параноята. :lol: С какво да го засечеш след като мобилния модул е на подслушване и никой не знае кога и по кое време ще се сети да говори с майката да им каже че още е там на тази честото и на този канал. Ако някоя врачка успее да ти каже точното време :? може и да засечеш излъчване. Ама ако колата е на гола поляна и притежаваш доста скъпа апаратура.
А тракери бол със всякакви екстри. Може да се активира както от шоков датчик така и ключа примерно на осветлението. Има дори и с датчици за движение. Имат обратна връзка може да го изключваш с определени СМС или да го активираш и да слушкаш примерно какво си приказват апашите след като са влезнали в колата.
Само не почаквай, че ще почна да ти диря конкретен модел и да ти разяснявам кое как и защо.

Тема "GPS тракер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: