Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
brum - майстор
Ако поръчваш - гледай да е поне малко марково. Масовите черните TK103 дето са имат една разновидност без букса за шок сензор - тези не работят. Тия с буксата за шок сензор (бяла, 3 пинова) са с друг хардуер и софтуер - те работят добре.

А като марка - coban правят читави такива устройства.
Duke_BG - специалист
brum написа:
Ако поръчваш - гледай да е поне малко марково. Масовите черните TK103 дето са имат една разновидност без букса за шок сензор - тези не работят. Тия с буксата за шок сензор (бяла, 3 пинова) са с друг хардуер и софтуер - те работят добре.

А като марка - coban правят читави такива устройства.
Този ли имаш пред вид ?
brum - майстор
Точно. На този конкретно му липсва дистанционното. Но и да е там е само едно и не е болка за умиране. И без него тракера си работи, но ако решиш да го активираш трябва да пращаш SMS.

Пише и "Support configuration by remote terminal", но не съм сигурен какво значи това. Може би има вариант алармата да го включва/изключва със сигнала който подава за затваряне/отваряне на вратите и ако е така ще е сериозен бонус. Едно дистанционно ще върши цялата работа.
Duke_BG - специалист
brum написа:
Точно. На този конкретно му липсва дистанционното. Но и да е там е само едно и не е болка за умиране. И без него тракера си работи, но ако решиш да го активираш трябва да пращаш SMS.

Пише и "Support configuration by remote terminal", но не съм сигурен какво значи това. Може би има вариант алармата да го включва/изключва със сигнала който подава за затваряне/отваряне на вратите и ако е така ще е сериозен бонус. Едно дистанционно ще върши цялата работа.
то па за какво ти е да го деактивираш - нека си работи
brum - майстор
Ако е активирано и си влзенеш в колата ще получиш SMS, че си тръгнал на някъде :) . Както и няколко от шок сензора. И това се повтаря през 3 минути.

Ако е деактивиран единственият вариант да получиш координатите на колата са да набереш номера на тракера.
gogosto - специалист
Здравейте колеги, знам че е стара темата, но да я посъживя малко. След кратко проучване си купих ГПРС тракер за колата тк103б с дистанционно от алиекспрес. Голям проблем се оказа сим картата към кой оператор да е и предплатена или на договор. По мои сметки интернет трафик максимум 500мб на месец и 30 смс-а ще ми трябват. В Мтел ме изненадаха с най- евтиния им договор с интернет 15лв на месец :shock: Моля Ви да ми дадете съвет за някаква сим карта с интернет минимум 500мб месечно и с по- ниска цена от тази, която ми предлагат мтел. Тракера го избрах след обсъждане с работещи в тази област и на хартия отговаря напълно на изискванията ми. След пускането му ще го коментирам повече, ако има някой желание да разбере как работи.
mitashki911 - специалист
Предните 2 месеца беше по 2 интернета .
http://www.vivacom.bg/bg/residential/ce ... plan/smart
gogosto - специалист
mitashki911 написа:
Предните 2 месеца беше по 2 интернета .
http://www.vivacom.bg/bg/residential/ce ... plan/smart
Не го разбирам това- по 2лв ли е бил интернета. Виждам с договор 14лв пише. За един лв разлика (15лв в мтел) не си струва но пък смс-ите са на половин цена от тези в мтел. Нещо предплатено трябва да е може би ?
Разгледах подробно и други планове на виваком и определено ми харесаха повече от мтел Първо отчитането на интернета пише че е на 1к към 20к на мтел и този план - Hybrid (7.50лв на месец) с 150мб е, но мисля заради по- малкото отчитане може и да ми стига. Може би си го избрах, ако някои не даде и някакви други идеи. :-D
didoni_ - специалист
Задължително ли е да има интернет на сим картата на устройството.
Известяването от шок сензора не може ли само с sms да се осъществи?
gogosto - специалист
didoni_ написа:
Задължително ли е да има интернет на сим картата на устройството.
Известяването от шок сензора не може ли само с sms да се осъществи?
Може разбира се, но устроиството има две функции - едната да те алармира с смс-и, а другата да прави трасиране на движението на автомобила в зададен сайт за проследяване. Просто се лишаваш от едната функция.
Днес ходих в виваком и определено си избрах една предплатена карта за 6лв ще я взема и ще тествам как е с нея и ще дам отзиви как е. Ако не стане с нея имам друга алтернатива с договор за 7.50лв на месец. За сега това са ми проучените възможности, ако някой има нещо по добро в предвид нека споделя моля.

Тема "GPS тракер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: