Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
kuger - майстор
Здравейте, поредната муха, дето ми е влязла в главата е монтиране на GPS проследяващо устройство в колата.
Рових из сайтове, почти навсякъде се предлагат устройства със SIM карта, а мен май не ме устройва този вариант / генериране на трафик, условието за трите месеца/
Условията , на които трябва да отговаря устройството са: Буферна батерия, възможност за захранване от автомобила, антена, която да не е външна.
Още, устройството да не струва колкото колата.
Знам, че има спецове тук, моля за съвети!
nv952 - майстор
записвам се да следя :-D
lov - майстор
Е ми няма друг вариант освен GSM модул и SIM карта. Няма по какъв друг начин да се прехвърлят данните от тракера и ти да видиш къде ти се е разкарвало возилото. Антени си имат и има къде да се монтира така че да не се вижда. Също не е проблем и с допълнителното захранване.
Е има и друг вариант но не съм се занимавал отдавна и не знам какво се предлага в момента където после можеш да си свалиш само записа
nikolovvd - майстор
Мой роднина наслага на служебните автомобили тракери, но май наистина са с SIMкарти. Цената им е към 99-100 лв.
Имаше някакви врътки. Ако колата е в покой пращаше съобщение на 20-30 мин., ако е в движение през 20 сек. или нещо подобно.
Някъде бях срещал и по-прости - до 50 лв., които нямаха SIM карта, а данните се записваха в SD карта.
Ако намеря нещо ще пиша отново.
brum - майстор
От Китай идват на 50-70 лева. Говорим за полу марковите на Coban (тия са читави). Има съвсем не маркови, ама там дали работи или не е на късмет. Тия без SIM картата са пълна фира. Ако ти "вземат" колата няма как да я намериш къде е, а точно това е целта на тракера май. Трафик се генерира само ако така го настроиш. Изцяло от теб си зависи - може да праща SMS-и, може да праща GPRS данни, може и да пише само логове на SD картата.

Като цяло са читави устройствата. Има с вградени антени, има и с външни антени. Тия с вградените са за мотори, тия с външните за автомобили. Елементарни за свързване. За настройките може да се наложи да пратиш 10-15 смс-а. Ползваш предплатена карта, 10лв на година. Обикновенно парите остават и след година просто презареждаш за да удължиш активността на картата. Както казах картата ти е най-ценното. Ако изчезне колата позвъняваш на тракера и веднага получаваш SMS с мястото на което е в момента (или на последното място на което GPS приемника се е свързал). А докато не му позваниш SMS-и не праща. Това е стандартната настройка с която идват масовите модели.
kuger - майстор
Благодаря на отзовалите се!
Така, научих доста за тракерите.
Научих, че устройство без SIM карта е все едно да си имам диктофон в колата :)
Научих, че устройство, отговарящо на изискванията ми е доста скъпо тук, над 200 лв.
Научих, че ще трябва да се изръся за устройство, купено тук, защото нямам абсолютно никакъв опит с онлайн доставчици от чужбина, а нямам и регистрации.
Остава ми да осмисля мераците си :? и да се надявам да не ми приберат колата докато мисля :shock:
Не, че ако решат да я гепят, нещо ще ги спре.
bulhomes2 - майстор
За да очакваш, че толкова бързо ще ти откраднат колата, би трябвало или да е скъпа, или да ти е първа. Ако е скъпа - не би трябвало 200 лв да те притесняват. Ако ти е първа - не се притеснявай толкова! Крадат се по-често скъпи коли.

Мога да ти поръчам каквото искаш от чужбина и не искам нищо в замяна.
brum - майстор
kuger написа:
Научих, че устройство без SIM карта е все едно да си имам диктофон в колата :)
Правилно си научил :) . Виж coban 303-D дали би ти свършил работа. Ще ти го дам на цената на която съм го взел. Пускан е веднъж за проба само. Антените са му вградени и трябва да се монтира на място на което да може да хваща GPS сигнала, примерно под таблото.
kuger - майстор
Не не ми е първа. За мен е скъпа, не само защото ми е единствена, а и много нужна. Всъщност, скъпичка е, преди няколко месеца и чествах 5 годишнина.
Уж френски коли не се крадат, но се замислих сериозно, когато преди дни гепиха колата на колега от Рено форума. Явно са я закъсали яко, щом посягат и на Рено.
Колицата е Меган III, 2010 год. 1,9 dci, 130 млади кобилки. Не искам да остана неприятно изненадан, ако не я намеря на паркинга. Веднаж преживях ужаса, когато катилите ми я бяха вдигнали с репатрак.

Относно предложението за покупка от чужбина, най-вероятно ще се възползвам, но с уговорката поне да почерпя /не виртуално/.
Сега имам други приоритети, първо операция на съпругата, после смяна на ремъци, ролки. След това ще мисля за "глезотии".

Предварително благодаря за отзивчивостта!
Надявам се, ако станат нещата, да мога да се отблагодаря както подобава!
Duke_BG - специалист
kuger написа:
Благодаря на отзовалите се!
Така, научих доста за тракерите.
Научих, че устройство без SIM карта е все едно да си имам диктофон в колата :)
Научих, че устройство, отговарящо на изискванията ми е доста скъпо тук, над 200 лв.
Научих, че ще трябва да се изръся за устройство, купено тук, защото нямам абсолютно никакъв опит с онлайн доставчици от чужбина, а нямам и регистрации.
Остава ми да осмисля мераците си :? и да се надявам да не ми приберат колата докато мисля :shock:
Не, че ако решат да я гепят, нещо ще ги спре.
харесай си нещо от китайските сайтове
аз ще ти го поръчам
http://www.focalprice.com
http://www.aliexpress.com
http://www.ebay.co-uk
http://www.ebay.com
......

Тема "GPS тракер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: