• 1
  • 2
Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
mar80 - специалист
Здравейте, взех си обикновен (работен) телефон Самсунг GT-E1205Y - втора ръка, но когато му сложа СИМ карта ми иска осен цифрен код. Дори и да вкарам фабрични настройки на телефона пак ми иска парола. Ако може да помогнете.
naB4o - специалист
Ако искам осемцифрен, то това е ПУК кода, намира се на пластмасовата част откъдето е отчупена сим картата. Изисква се при три грешни пин кода.
Ще ти го изисква, за да се докаже, че сима си е твой, и да можеш да го ползваш.
jordanvass - майстор
Какво общо има сим картата с телефона? Тя ако е блокирана, на който и телефон да я сложиш, все тая. Тази карта работеше ли преди да я сложиш на новия телефон?
mar80 - специалист
СИМ картата си работи на другия телефон. Не става с PUK кода. Изписва заключена СИМ. Да не би телефона да е заключен към даден оператор?
Pooh - майстор
mar80 написа:
СИМ картата си работи на другия телефон. Не става с PUK кода. Изписва заключена СИМ. Да не би телефона да е заключен към даден оператор?
Най-вероятно.
solar_entusiast - специалист
Може и предишния собственик да го е заключил за да работи само с неговата СИМ карта.
И щом иска код, по-скоро това е проблема. За това го потърси от него.
mar80 - специалист
Ако е зададен код от предишния собственк, според мен след фабрични настройки няма да изисква парола.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
mar80 написа:
СИМ картата си работи на другия телефон. Не става с PUK кода. Изписва заключена СИМ. Да не би телефона да е заключен към даден оператор?
Това е! Заключен е за определен оператор. PUK кода е 10 цифри.
Кодовете на телефона обикновено са 4, 5 или 6 цифри. Не съм чувал да има с 8 цифри.
Ако си го взел от М-тел, сложи М-телска карта и ще тръгне.
Трябва да се разкодира в сервиз, ако искаш да го ползваш с друг оператор.
:partyman:
mar80 - специалист
Ако ще трябва да го нося в сервиз, не си заслужава. Телефона е 15 лв.
fbr - майстор
И ти го продай на някой за 15 лв. Да живеят куриерите.
  • 1
  • 2

Тема "Заключена СИМ карта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: