• 1
  • 2
Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
mar80 - специалист
Здравейте, как мога да разбера на определено място на колко MHz е покритието. Звънях на оператора, но ми казаха, че не знаят на конкректното място на каква честота е сигнала. Интересувам се, защото си взех китайски усилвател на 900 MHz, но нещо не действа.
lov - майстор
И трите ни оператора ползват 900 MHz обхват. Не беше лошо да покажеш какъв репитер си взел и с какви антени и кабели е обородван. Защото тези устройства са си капризни на тази тема. Външната антена освен добре ориентирана трябва и да си е на разстояние от вътрешната за да не се мешат сигналите.

п.п. В момента влизам в нета и пиша през такъв усилвател но нета е ужасен защото за това трябва да се ползват горните честоти 1800 и 2100 ма ме трясна гръмотевицата и изгоря двубандовия който бях сложил.
mar80 - специалист
Пробвах усилвателя без да развивам кабела. Двете антени бяха на разстояние на 1 метър. Исках да видя дали ще се увеличи сигнала. Направи ми впечатление, че сигнала на усилвателя играеше постоянно. Както казваш може найстина проблема да е от разстоянието между антените.

Прикачен файл

IMG_20150925_200653.jpg
Последна промяна от mar80 на пет сеп 25, 2015 8:27 pm, променено общо 1 път.
lov - майстор
Външната антена на покрива така че плочите циглите да поекранират малко двете антени. И другото обхвата около вътрешната антена е 5-6 м. в диаметър. Остави какво са ти писали по рекламите.
То не че няма такива които имат по голяма мощност но принципа е сплитери кабели и антени за всяка стая. Но истинските струват много пара.
mar80 - специалист
Свързах я както ми казахте. Усилвателя го сложих на втория етаж, но въпреки това имам 3-4 черти обхват на целия долен етаж. На двора няма на всякъде покритие, но като цяло съм доволем.
lov - майстор
Чакай малко на снимката ми се струва че си разменил местата на антените. Тази с кабела трябва да е горе на покрива. Всъщност като вид антена тя е с най малко усилване че даже почти няма и такова. Но ако можеш да провеждаш нормални разговори става. Понякога радиосянката при тези честоти е много необяснимо явление. Чертичките са относително понятие за силата на сигнала. Важното е при разговор да няма прекъсвания. Този модел репитери е един от най слабите като чувствителност на входния сигнал. Имам такъв монтиран на друго място но за една две стаи върши работа. При разполагане на външната антена гледай на неговия дисплей нивото на входния сигнал. Ако той се губи връзката пак няма да става нищо че на телефона ти ще показва покритие. Следващото е купуване на насочена антена с голямо усилване. А може и да се направи не е нещо сложно само да си сръчен в ръцете. Най лесно се прави логопереодична. В нета има достатъчно готови изчисления за такива.
mar80 - специалист
Да на снимката е свързано грешно. Не те разбрах за насочената антена. Тя за усилване на приетия сигнал ли е или за по добър прием.
Не знам защо телефона където си има 3-4 черти покритие, като сложа там приемащата антена на усилвателя ми показва само една чертичка. Дали е от голямо значение нивото на приетия сигнал. Примерно ако държи постоянно една черта или 3-4 да речем.
lov - майстор
Насочената антена също усилва сигнана този който получаваш и този който изпращаш към базовата станция на оператора. Така че има двойно действие. За да работи едно такова устройство най важното е да има достатъчно добър входящ сигнал. Много ми е трудно да ти го обесня по просто.Понягога 1-2 децибела повече усилване на входния сигнал разбирай и изходния решават проблема на 100% а повечето от по сложните антени имат усилване 5-9 децибела за тези честоти при минимален физически размер на самата антена.
Ето на пример на тази им дават 8 децибела усилване макар че аз си мисля че е по малко и от 5 и през нея сега ми върви нета. Със същата антенка която е в твоя комплект имах проблеми.
Прикачен файл:
P1010743.JPG
п.п. Тая антенка е по специалничка и я давам само за пример за да се ориентираш.
mar80 - специалист
Като описание, какво да гледам за да е по-добра.
Така стърчаща антената над покрива не е ли опасно при мълний.
  • 1
  • 2

Тема "Честота на GSM сигнала" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: