Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
mcm - специалист
Бях обещал да пусна тема, щом приключи сагата ми и сега ще пробвам да разкажа накратко, ако някой го интересуват подробности да пита направо в темата. Предисторията е следната, събират бабите на село в пенсионерския клуб, съответно присъства местната пощаджийка и представител на Виваком. Омайват ги и всяка съответно и майка ми си тръгват с продължен за две години договор. Прибирам се една събота и съответно майка ми се хвали как е подписала договор за две години и съответно са и обещали смяната на батерията на стационарния телефон. Има си и мобилен с предплатена карта на който я търся. Питам я защо подписа, те така или иначе са длъжни да поддържат стационарните телефони, ами всички били подписали че и тя. Станалото станало, късно е за разваляне на договора ще се плаща 2 години.
В един хубав момент след 3-4 месеца получавам известие че понеже оператора променя едностранно договора, има право в указан срок да прекратим договора без да дължи неустойки. И от тук започват мъките: отиваме в магазин на оператора, съответно с писмото, разпечатал съм и част от общите условия, договора и платените сметки, служителя гледа умно пули се и повтаря като папагал, не е вярно дължите 3 такси неустойка, поисках да говоря с по компетентен от него, насочи ме към оператор, звъня говорим, казва ми да прав сте, и иска да говори със служителя. Съответно той вече порядъчно препотен и зачервен изслушва дава ми да попълня предизвестието и обръща монитора към мен да съм видел какво пише, аз му показвам писмото от тях и общите условия и му казвам да чете по внимателно и да не ми говори глупости.
Втората част започна когато получих сметката, с изненада установих че са начислили неустойките, минах през офиса им и пак бяха убедени че трябва да ги платим, реших да не се разправям с тях и пуснах едно писмо до виваком на ел. адрес, съответно със сканираните документи. Отговора естествено пак беше в моя вреда.
Третата част започна със пускане жалба до КЗП в разстояние на една седмица получавам Кредитно известие и отговор от виваком и КЗП, че била станала системна грешка и с кредитното известие се поправят.
Кредитното известие гласеше че на титуляра на договора трябва да се изплатят сумата Х от виваком.
Докато течеше разправията какво установих: - Оператора има право да сключва договори къде ли не, но трябва ли да ги прекратиш задължително се ходи поне 3 пъти в офиса им. В случая на село офис няма, ходи се до Свищов.
- Политиката която прилагат спрямо възрастните хора е убийствена, при първото посещение стояхме час и половина, като възрастен човек няма къде да седне в магазина им, защото столовете са им тип щъркел.
- Реших да поискам от тях документ, който да удостоверява че не им дължа нищо, и взаимоотношенията ни са уредени, оказа се че според КЗП и Българското законодателство никоя институция не е длъжна да издава такъв документ при поискване.
сега съм подредил всички документи в една папка и ги пазя, защото да не би някой отново неразбрал от оператора да ми прехвърли несъщестуващо задължение към колекторска фирма.
Питам се докога явните опити за кражба от операторите ще се наричат - системни грешки !!!!
Това е явен опит защото въпреки че им показах какво пише в общите условия и в писмото написано от тях до титуляра, те продължиха да наглеят и начислиха неустойки !!!
VLADO66 - майстор
На бащата на жена ми не искаха да му прекратят договора след като почина.Питам ти аз дали мога да му се обадя в отвъдното.Мани
kuger - майстор
VLADO66 написа:
На бащата на жена ми не искаха да му прекратят договора след като почина.Питам ти аз дали мога да му се обадя в отвъдното.Мани
Алчните банки опростяват кредит на починал, тия явно са още по-алчни!
mironcho - специалист
VLADO66 написа:
На бащата на жена ми не искаха да му прекратят договора след като почина.Питам ти аз дали мога да му се обадя в отвъдното.Мани
Моя позната имаше подобна грижа - не можело, трябвало тя да плаща и чак като изтече договора да го прекрати. Месец по-късно посетила друг офис да плати своя телефон и там прекратили договора на майка и без проблем. Само имало ?"+%"=:"@ по адрес на колегите им в първия офис.
ZMeyGorianin - майстор
kuger написа:
Алчните банки опростяват кредит на починал, тия явно са още по-алчни!
Да, ама не - жена ми още изплаща кредит на баща си като гарант :x Той почина през 2007 г. Банка ДСК :evil:
ArturDent - Почти Безобиден
Стига ривахти бе!
Договорите, които са сключени приживе, не се прекратяват със смъртта, освен ако не е предвидено изрично такава клауза!
Било то заем или договор с мобилен оператор.
А ако не беше мобилен оператор а например енергото - да ви спрат тока веднага и да закрият партидата, щяхте да €*(§€(*%($%.

Значи заема към банката не искаме, ама апартамента искаме.
То наследството не е само права, а има и задължения.
Както наследяваш апартамента, така наследяваш и задълженията.
Ако искаш, никой не те задължава.
Можеш да се откажеш от наследство, но цялото, не може да се откажеш само задълженията.
Дори не можеш да се откажеш само от част от активите.
Или всичко или нищо.
fbr - майстор
За ипотеката си прав, ама голяма част от договорите на Виваком страдат от порока 'подписан напълно доброволно и в ясно съзнание" На майка ми се обадили по телефона "Донеси телефона в пощата, да сменим батерията, носи си личната карта" Нататъка е ясно. Знаеш ли що разговор проведох, докато анулирам този договор.
sreky - специалист
Не си прав колега Дент или поне за повечето неща.Наглеци са.Просто не им оттърва и те пускат по пързалката.Помните ли онзи случай преди време когато бяха направили длъжник 4 годишно дете
inspo - майстор
ArturDent написа:
Стига ривахти бе!
Договорите, които са сключени приживе, не се прекратяват със смъртта, освен ако не е предвидено изрично такава клауза!
Било то заем или договор с мобилен оператор.
А ако не беше мобилен оператор а например енергото - да ви спрат тока....
Хич не си прав и сравнението ти е неуместно.
Тарикатите от мобилните оператори искат да цоцат до края на договора. Само дето няма как да стане.
Щото да връщаш пари които са взети от банка е едно, а друго е да те карат да плащаш за нещо което не си ползвал. Особено, ако си умрял.
Така че даже и една стотинка не трябва да искат от наследниците защото плащането за месеца е авансово. Пускаш си заявление за прекратяване на договора и толкова.
jekasus - майстор
Абе прав е ArturDent - наследяваш не само активи...
По повод кредити от банки - имал съм застраховка живот, ама де бележката... какви условия ... :-D
По повод оператори - по идея трябва се прекрати договор, ако няма тежест/лизинг на телефон и т.д./ Така май се процедира при ЕТ, когато собственника умира, фирмата се затваря....\8но задължения си остават за наследници/
Но ми се върти в акъла другото - защо не наследяваме пенсии на родителите си.... или техния стаж, ако са починали преди пенсионна възраст.... Това си е чист финансов влог, който е загубен автоматически при смърта на човека....

Тема "Прекратяване договор с виваком" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: