Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
hidrazin - майстор
Ми купете си радиостанции.
:partyman:
wankata7108 - специалист
Колеги никой не даде сносна идея и конкретен отговор какъв апарат да купя и на каква оп.система да е той за да ми свърши работа а тия идеи до тук са ми минали през ръцете .Искам с един телефон да огранича всички входящи с изключение на ловната група и членове от семейството да кажем и всички други да са аут за няколко часа .До сега съм бил с нокия 5800 и сега реших че може и да се прежаля да разнасям по модерен телефон ама като ще по така дано може поне това което ми трябва .Май актуалните телефони могат всякакви други глупости да правят но не и полезни функции за един телефон това е телефон все пак и аз искам да го ползвам като такъв .
Nimi - специалист
Няма марка и модел! На всеки един смартфон може да си инсталираш допълнително приложение което да има white list и да удовлетворява изискванията ти.
Предполагам и някаква част го имат и като вградена функция. Който му е трябвало сигурно се е ровил.
kuger - майстор
На моя котор я има функцията "ограничаване на входящи повиквания. Самсунг Галакси S2.
Не съм я пробвал как работи, предполагам трябва да се вкарат всички номера, които не искаме да ни звънят в даден момент в група. Когато е нужно тая група се забранява, остават само желаните номера. Услугата предлага и време през което да работи забраната.
Версията на Андроида е 4.1.2 .
wankata7108 - специалист
Колега kuger аз не искам да забраня определени номера а да разреша на определени да ме търсят а всички останали да са аут за времето което искам Благодаря на отзовалите се с идеи и дано да мога да разръчкам андроида на някой телефон и да постигна желаното ако някой може да даде точното име на приложението и някои тънкости по настройките му нека сподели .
kuger - майстор
Нали точно това обяснявам?
Ако през времето, когато не си на лов не искаш колегите ловци да те безпокоят, правиш и тях в една група.
Тогава имаш четири варианта за избор:
1. Могат да те търсят всички.
2.Могат да те търсят само ловците.
3.Могат да те търсят всички, без ловците.
4.Ако решиш никой да не може да те търси :)
На слука!
Gadnyara - специалист
Друго работещо приложение съм дал по-горе - aFirewall. Има си безплатен вариант, има и премиум. Тегли се от линка, който Ви бе даден още в първия отговор. Може да се настрои да върши точно това, което искате - правите си списък от контакти, които да разрешите в желан интервал от време. Всички останали получават "заето", след заниманието Ви можете да видите кой е имал да Ви каже нещо.

Ако стигнете до точно този вариант и не успеете да си пуснете блокировката, ще помагаме.
kalpev - специалист
wankata7108 написа:
Колега kuger аз не искам да забраня определени номера а да разреша на определени да ме търсят а всички останали да са аут за времето което искам Благодаря на отзовалите се с идеи и дано да мога да разръчкам андроида на някой телефон и да постигна желаното ако някой може да даде точното име на приложението и някои тънкости по настройките му нека сподели .
wankata7108, всички се опитват да ти помогнат, но усещам някакво леко дразнение в теб. Затова ще се опитам да систематизирам нещата. Първо, трябва да си наясно, че "останалите да са аут" за времето, в което си на лов, значи точно да забраниш входящите им повиквания като ги отхвърляш. Защото няма друг начин, по който да ги накараш да не те набират въобще, съгласен ли си? Дразнение имаш, че никой не изпада в точна конкретика. Но трябва да разбереш, че твоето е много частен казус, с който явно не се е налагало да се сблъскват другите, или считат за безсмислено да го правят точно така.
По принцип, всеки съвременен телефон с ОС има възможност за ограничаване на входящите повиквания. Лично аз няма как да съм напълно сигурен как е при всичките, защото от години ползвам само една марка, втори ползва друга марка, друга ОС и така...
Та, да не съм голословен, си направих труда да си поиграя с твоите изисквания за моя телефон конкретно.
Започва се от Настройки->Приложения->Телефон->Отхвърляне на повикване->Списък за авто отхвърляне. В него добавяш тези номера или група/и, които не искаш да ти звънят по време на лов, като активни остават само номерата на ловната дружинка. След лова го изчистваш. Под този списък има и екстра "Отхвърляне със съобщение", която позволява на всяко отхвърлено повикване по време на лов, да му се изпраща sms, в който предварително със свободно създаден от теб текст, да се даде причина. Примерно - "На лов съм."
Телефонът ми е SAMSUNG Galaxy S6, версия на Андроид 5.1.1
Забележи, че ползвам само вградените функции на телефона, а със сигурност има и свободни приложения, които да изпълнят изискванията ти, но аз лично не съм ползвал такива.
kuger - майстор
Не, не, просто човека е вещ другаде, предполагам. Ще премисли, ще избере, никой не се е родил научен.
shotik - майстор
Аз като ида някъде , в болница , заведение , на гости и не искам никой да ме безпокои , изключвам телефона или го програмирам да не е със звук . Винаги при втория начин може да погледнеш дали те е търсил някой или не е .
И не е ли опасно при лов ,ако са глигани и ти звънне някой твой близък и ти отговориш, по говора да те открият и нападнат или почнеш да говориш и за момент изпуснеш някой друг къде се намира или преместил и да го простреляш ?

Мисля ,че е по - добре да го изключиш и да не стане беля , това си е оръжие и може да убиеш човек по невнимание !

Тема "ограничаване на повиквания" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: