Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
wankata7108 - специалист
Здравейте да попитам вещите тук дали има телефон или софтуер или нещо такова което да може да ограничи всички входящи повиквания и да остане само група от хора 20 или 30 на брой които да могат да ми звънят.Благодаря предварително
inspo - майстор
Чети , пробвай и все ще намериш това което ти трябва.
https://play.google.com/store/search?q=Callmanager
wankata7108 - специалист
колеги да поясня не съм запознат с тия приложения ако някой знае нещо което може да ми свърши работа за да го ползвам благодаря зададох точен въпрос ако има и точен отговор от вещи в областта нека помогнат ако исках препратки и търсене в гугъл щях да се насоча натам .
toolegittoquit - майстор
Ако телефонът няма Whitelist/Blacklist опции и/или възможност да се инсталира допълнителен софтуер, почти невъзможно. Ще ти трябва вероятно външно програмче. Страх те от телефонни измамници ли?
lov - майстор
Че дори и по стари модели прости телефони имат в менюто си такава опция. Единственото е че номерата които искаш да забраниш трябва да са вписани в телефонния ти указател. За по новите телефони това по принцип си е стандартна функция и дори тези приложения които е пуснал колегата са излишни. Е може би някои имат по широки възможности с повечко гъдели и по лесна настройка.
wankata7108 - специалист
Черния лист не ми върши работа явно не четете какво искам да забраня и кой да остане да ме търси пояснявам пак .Значи имам група от приятели ловци и искам когато съм на лов само те да могат да ми звънят а останалите било то непознати или номера от указателя ми да не могат .Тоест когато съм на лов да говоря само с ловци по същество а не да ми звъни телефона за щяло и нещяло.А относно измамниците не не ме е страх от тях имал съм няколко разговора с такива боклуци и съм ги сложил на място.
maroka - специалист
Колега, има поне няколко варианта да се случи това, което искаш.
Но понеже не искаш нито да четеш, нито да се занимаваш с телефонни приложения ще ти препоръчам следното решение:

Купуваш си една предплатена карта + телефонче с батерия и даваш номера само на колегите авджии. Говорите си колкото щете само помежду си.
Другият ти телефон си стои кротко в колата и накрая виждаш кой те е търсил :)
wankata7108 - специалист
това с носене на няколко телефона не е решение просто питам има ли как да се случи и дали да си търся определен телефон за целта предстои ми да преподпиша договор и сега е момента да го взема ако определен телефон има тая функция например
Gadnyara - специалист
Понякога си настройвам aFirewall - работи по искания начин, но понеже има доста опции, първият път ще отнеме 1/2 час за ровичкане. Има си white list, часови диапазон за блокажи и т. н.
За Андроид го ползвам аз. Не е ясно за какъв телефон търсите софтуера.
maroka - специалист
Истината е, че почти всички носим по няколко. Доколко ни харесва, или не - всеки сам преценява.
Вариантът, за който съм ти споменал и е да имаш един "ловджийски" телефон 1 път седмично, при това уикенда. Не мисля, че е затормозяващо :)

Все пак, щом ще взимаш нов апарат вариантите са ти поне 2:

- всеки апарат с операционна система ти позволява с/без допълнителен софтуер да ограничаваш повиквания. Но си е "ръчкане" по настройките всеки път.
- взимаш си Dual SIM, като по време на лов си оставяш активна само ловджийската карта.

Тема "ограничаване на повиквания" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: