• 1
  • 2
Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
marian1 - майстор
Здравейте купих си флашка микро усб - усб.
Има ли начин, и какъв е, флашката да се ползва и на андроид гсм и на уиндоус?
Проблема е следния: Флашката дойде под фат32 - опитах да кача филм 4,3 гб. Излезе съобщение че файла е твърде голям. Форматирах флашката под НТФС - филма се качи. Сега обаче когато монтирам флашката към тела, той не вижда нищо и иска да форматира. Тела с самсунг С5 ако има значение, уиндоса е 10.
naB4o - специалист
Телефона трябва да има USB-OTG, твоят трябва да има. За формата, пробвай да форматираш в "exfat". Телефона разпознаваше ли я като беше на fat32? Още нещо, не съм 100% сигурен, но може би е необходим OTG кабел, аз свързвам USB устройства към телефона си. Не съм пробвал устройства директно на мини усб.
lov - майстор
Ми няма начин и защо ще си товариш телефона с чак толкова високо качество на филма след като няма да разбереш нищо повече. То е като да си имаш мерцедес ама на бай ти Иван магарето да го дърпа :lol:
marian1 - майстор
Да, на фат32 я разпознаваше, и Не, идеята не е да пускам филми на тела, а да не форматирам флашката според устроиството, когато трябва да я ползвам :wink:
ivanovbg - майстор
Андроид не работи с нтфс организация на данните. Или си взимаш друга флашка за телефона или си върни стария формат.Уиндоса е доста по голяма система и работи с всички формати.

:partyman:
Lisko - майстор
ivanovbg написа:
Уиндоса е доста по голяма система и работи с всички формати.
Самороден бисер!
ivanovbg - майстор
:) Ми всичките формати са писани за Уиндос :? Или бъркам?
ArturDent - Почти Безобиден
ivanovbg написа:
:) Ми всичките формати са писани за Уиндос :? Или бъркам?
Бъркаш, ама много.
Цък -> https://en.wikipedia.org/wiki/Compariso ... OS_support
Gnus - специалист
Първи резултат в търсачката

Проблемът ти идва от това, че фат32 заграбва доста повече място за служебна информация от нтфс. Явно филмът е близък до максималния размер на флашката и затова не може да се копира.
Ако не планираш редовно да копираш файлове, близки до размера на флашката, към телефона си, значи това не е проблем и си дръж фат32.
ivanovbg написа:
Уиндоса е доста по голяма система и работи с всички формати. Всичките формати са писани за Уиндос.
Това ще си го избродирам на каренце с готически шрифт и ще си покривам монитора с него.
Последна промяна от Gnus на вт яну 19, 2016 12:54 pm, променено общо 3 пъти.
ivanovbg - майстор
Може да си прав, но досега какво съм качил съм прочел с компа. Е има си и допълнителни хардуери за включване - примерно програматори и интерфейси за комуникажция.... С ХП защото част от програмите ми са си старички.

Факт е че андроида не поддържа нтфс. Сега си форматирах една флашка с нтфс и телефона казва, че не е форматирана. Иначе я разпознава.

Може би му трябва някое друго приложение? :? Не знам,а и не ми е толкова важно за да си блъскам главата.


:partyman:

П.П. Я верно му трябвало. Ще си го кача да пробвам.
  • 1
  • 2

Тема "Флашка микро усб/ усб" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: