• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
hidrazin - майстор
toolegittoquit написа:
...ПАК те питам...
По-добре не ме питай щото може да ти отговоря.
И тогава ще стане както става всеки друг път. :-D
:partyman:
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
По-добре не ме питай щото може да ти отговоря.
Давай. Кажи си колко точно процента виждат директно попадение от гръм, сравнено с проценти при липса на антена. :lol: :partyman:
ЗНАЕШ ЛИ? Колкото антени съм сложил, навсякъде къщите ги изчатка гръм и хората вътре умряха в страшни мъки. А може би това се случи, щото забравих да затегна нулата... :? Е, аз в момента имам 1 такава антена над главата - ТЪПЛинк. И си стои там от 2 години. И не съм умрял в страшни мъки - жув препечена филийка. И отгоре на всичкото - стои на метален пилон. Стига говори глупости. :lol:
Изкара го, все едно шансът стана от едно към много на две към едно, като си сложиш една чиния. :lol: :rolleyes: По-голям шанс има чинията някой силен порив на вятъра да я откачи от стойката и да удари някой. Последното съм го виждал, без удара. Като се стовари една двуметрова паница от 10-ти етаж. Добре, че нямаше долу никой където падна.
hidrazin - майстор
Ти му викаш недей ела ама то пак ела. :lol:
Ко не си скивал:
Искам да я монтирам на комина на вилата, но ме притеснява, че се намира в гората
Вила в гора се предполага че ще е най-проводимото нещо в района с тая мачта и кабел до чинията.
Ти да не си въобразяваш че ще ти правя някакво статистики?
За мен е достатъчен факта че за миналата година имаме щети от мълнии за към 140 000.
И то при изградена система за мълниезащита. Някаква система изградена и то от великите БОШ.
Сега се оказва че е гола вода и тази година ще бъдат инвестирани още няколкостотин хилядарки.
Та поради тази причина имах предварително уговорена среща с тоя пич на есенния технически панаир:
DEHN + SOHNE GmbH + Co. KG
Искаш ли да ти снимам белезите по крака на комшийката от съседна вила?
Точно от мълния проникнала от тъпото монтирана антена за Интернет от някой такъв чукач на кабели.
Има друго. За разлика от обикновените изпълнители като теб аз обичам да чета какво пише за монтажа и експлоатацията.
Включително и на тъпите антенки за Интернет. Четенето, за сега поне никой не е го е отменил.
Прикачен файл:
27a32be34a6f4fc8977f7f6b1d1c4cc7.png
27a32be34a6f4fc8977f7f6b1d1c4cc7.png (23.52 KиБ) Видяна 1720 пъти
А сега Тинки ходи да си измиеш краката и си лягай. Пък тези въпроси ги остави на други хора.
:partyman:

Прикачен файл

e71e8a478edd40b5a23736f5c395a1bc.png
e71e8a478edd40b5a23736f5c395a1bc.png (17.92 KиБ) Видяна 1720 пъти
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
Точно от мълния проникнала от тъпото монтирана антена за Интернет от някой такъв чукач на кабели.
UBNT POE-тата предлагат защита от до 15kV пикове. Мълниезащитната инсталация не предлага 100% сигурност. Има достатъчно много начини електричество да проправи път до дома ни. FTP е достатъчно тънък, за да не може значимо количество енергия да премине през него. При директно попадение на светкавица във всеки случай има много голям риск, просто няма по-голямо количество енергия, което да може да бъде акумулирано и отдадено на Земята по естествен път. В експлоатационните/монтажни упътвания на UBNT/TPLink не фигурира посоченото от теб.
И в края на краищата, винаги може да се инсталира на метален прът, монтиран с връзка към Земя.
Тоя път не си познал просто. По книга много неща. Но антени на високи точки, закрепени на пилони са стояли с години без проблеми.
И преди следваща глупост от твоя страна. UBNT освен антени, произвеждат и крепежи за тях. Универсалният им е с кат номер UB-AM - Ubiquiti Universal Antenna Mount UB-AM. Там не е предвидена опция за заземяване. :!:
lov - майстор
Тинки преди да продължиш да се пънеш и да ръсиш глупости отговори на следния въпрос. Виждал ли си някого поражения от директно попадение на мълния. Пък и айде не чак толкова сложно индиректно.. Щото тия 15kV дето са може да си ги завре някой дето слънце не огрява.
А от FTP остават само следи от опушено къде е бил :lol:
toolegittoquit - майстор
lov написа:
А от FTP остават само следи от опушено къде е бил...
...И аз това казах, но някой не чете и това си ти! От друга страна изглежда от UBNT не си четат сами упътванията, да предлагат стойки без предвидено заземяване, нали така? :lol: Оф, оф, оф... :partyman:
lov - майстор
Тогава преди да цитираш нещо прочети и вникникаква глупост е напусана за да не изглеждаш и ти същия и само да си чешеш пръстите по клавиатурата.
А по горе те помолих както ми се струва учтиво да отговориш на едно въпросче. Ако трябва пак да повторя виждал ли си на живо попадение на мълния и последствията от нея. Но както и да е вероятно ще бягаш пак по тъча. А аз ще ти кажа па какво става дума щото както хидрата съм го виждал не един път за съжаление. Та има една стара приказка :
Че понякога това което го пише по книгите не се ражда по нивите. И с мълниите е същото. Знаем какво да правим ама на края все същото.
toolegittoquit - майстор
lov написа:
Ако трябва пак да повторя виждал ли си на живо попадение на мълния и последствията от нея.
Не съм виждал на живо, в реално време, директно поражение от мълния отблизо. Виждал съм последствия. Пред пълната сила на светкавицата нищо не важи. Ако Хибразим иска да заземява мачтата - негова си работа. Лично аз не смятам, че слагането на паница на покрива повишава опасността от директен удар от светкавица в пъти, още повече че малко може да се направи за защита от директен удар. Не смятам, че една паница и едно тънко FTP с изолация повече, отколкото жица прави сградата, покрива, комина... мачтата, антената пъти по-привлекателни за светкавици, като са монтирани на покрива. И че едва ли не шансът скача до 1:2.
Още повече, че тотално оспорвам неговата точка, че в упътванията за монтаж пише задължително заземяване на мачта(мачта-гръмоотвод) и тем подобни. Нищо подобно не пише в упътването на 2 от производителите - UBNT и TPLink. Още повече, UBNT предлагат тяхна си стойка за монтаж на WLAN AP-та, която не е и чувала за заземяване. Освен ако заземяване не е завиването на 4 дюбел-болтове/анкери в тухла/бетон. :partyman:
Истината е, че и с паница, и без паница...все може да се стовари мълния. :partyman:
lov - майстор
Наистина много обичаш да дрънка. Хидразина ти го каза четенето на инструкциите не е отменено. И не е толкова страшно нещо те не хапят.Трябваше и да му послушаш съвете и да си лягаш. Можеш да го правиш и в леглото тъкмо да не се разсейваш пред клавиатурата. :lol:
nikolovvd - майстор
toolegittoquit написа:
Не смятам, че една паница и едно тънко FTP с изолация повече, отколкото жица прави сградата, покрива, комина... мачтата, антената пъти по-привлекателни за светкавици, като са монтирани на покрива.
Ами да вземат да монтират гръмоотводите на земята пред блоковете. Що да се мъчат да ги качват на покривите.
От друга страна при гръмотевични бури обикновено вали дъжд, а водата макар и дестилирана има примеси от боклуците във въздуха и става проводник.
Преди няколко десетилетия на върха на гръмоотводите се монтираха позлатени накрайници с 3 върха, за по-голяма ефективност на гръмоотвода. Тогава, както и сега гръмоотводите се заземяват, за да може енергията на мълнията да се отведе към земята. Преди за заземителен проводник се ползваше 10-12 мм кръгло "желязо", а сега метална шина. При пряко попадение на мълния на гръмоотвод, този проводник се нагрява до такава температура, че започва да свети.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Мачта за антена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: