• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
angel_ov - специалист
Само попитах вие се изпокарахте. Ето снимки от една друга тема за представа къде искам да монтирам. http://forum.napravisam.bg/viewtopic.ph ... 5&start=20 За сега извода ми е, че ако ще тряска със и без мачта (пластмасова, метална) пак ще тресне колибата :partyman:
nikolovvd - майстор
Не бой се!
Сред толкова баири едва ли мълнията ще стигне до нея. Доста е ниско.
Просто имай едно на ум, като загърми да изключваш кабела за всеки случай. Понякога се разсейват на няколко клона и може да удари наблизо, но за директно попадение вероятността е много малка.
Да не забравяме, че ти се опитваш да усилиш много слаби сигнали и приемника е чувствителен.
hidrazin - майстор
angel_ov написа:
... Ето снимки от една друга тема за представа къде искам да монтирам....
Ааааа.... сега ми светна. :-D Сетих се за тази тема и кабела.
Това е малко променя нещата. Ти си на сравнително добре защитено място и вероятността за попадение от мълния е много малка.
А това че ако ще тряскало щяло непременно да тресне и къщата - ако има гръмоотвод няма да я тресне.
А и по-рано писах - мълниите не са много логични в действията си.
На срещата с представителя на DEHN обсъдихме и тези въпроси.
Има случаи когато между няколко сгради една до друга, тя да си избере някоя съвсем ниска и дори без гръмоотвод. :?
:partyman:
toolegittoquit - майстор
lov написа:
Хидразина ти го каза четенето на инструкциите не е отменено.
НИЩО подобно не пише в инструкциите на 2 от големите производители. Май ти много дрънкаш. Искам да ми го покаже къде точно в упътването на NanoStation или NanoBeam. Ето ги за PowerBeam - QSG Datasheet Няма да ме правите на 2 и половина бе!
Кажи ми къде го има следното словосъчетание - "Grounded antenna pole/mast is required" ?
nikolovvd написа:
Ами да вземат да монтират гръмоотводите на земята пред блоковете.
Това, че има гръмоотвод, не означава, че там ще удари. Гръмоотводът предоставя безопасен път с ниско съпротивление към Земя, за да може да има по-голям шанс гръмотевицата да удари там и да се отведе по предвидим път безопасно до Земята.
angel_ov написа:
За сега извода ми е, че ако ще тряска със и без мачта (пластмасова, метална) пак ще тресне колибата...
С толкова много обекти наоколо с подобна или по-голяма височина? :-D Не се притеснявай, ако си карък, паница няма да ти помогне. :lol:
hidrazin - майстор
toolegittoquit написа:
lov написа:
Хидразина ти го каза четенето на инструкциите не е отменено.
НИЩО подобно не пише в инструкциите на 2 от големите производители. Май ти много дрънкаш. Искам да ми го покаже къде точно в упътването на NanoStation или NanoBeam. Ето ги за PowerBeam - QSG Datasheet Няма да ме правите на 2 и половина бе!
Рано ти е още за 2 и половина. Дай ся да почнем от едно.
Хората са написали за HUAWEI - дръпни си го от съпорта.
HUAWEI
Е ами тук го пишат щото евтинки работи. Всеки може да се пробва и да не стане грешка.
Пък големите производители не го пишели. Ми що да го пишат бре?
Там никой не си и помисля монтажа да се прави от невеж ковач на кабели. :-D
Предполага се че монтажа ще бъде направен от квалифициран техник дето знае основни неща.
И твоите любими PowerBeam са си посочили ясно, че не приемат гаранции ако не е монтирана правилно и я светне мълния.
И пак си гледал в грешната документация. Ей тук на 18-та страница:
PowerBeam
toolegittoquit написа:
Още повече, че тотално оспорвам неговата точка, че в упътванията за монтаж пише задължително заземяване на мачта(мачта-гръмоотвод) и тем подобни. Нищо подобно не пише в упътването на 2 от производителите - UBNT и TPLink.
Ти май пак недей ела пък то пак ела?
Я да видим пак там при любимото PowerBeam
TERMS OF USE: Ubiquiti radio devices must be professionally installed. Shielded Ethernet
cable and earth grounding must be used as conditions of product warranty. TOUGHCable™ is
designed for outdoor installations. It is the customer’s responsibility to follow local country
regulations, including operation within legal frequency channels, output power, and Dynamic
Frequency Selection (DFS) requirements
Та от всичкото това стана ясно че не е трябвало да ти разрешават да пипаш такива работи.
Сега си мий краката и си лягай. :shock:
:partyman:
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
..И пак си гледал в грешната документация. Ей тук на 18-та страница...
TERMS OF USE: Ubiquiti radio devices must be professionally installed. Shielded Ethernet cable and earth grounding must be used as conditions of product warranty. TOUGHCable ™ is designed for outdoor installations.
Shielded Category 5 (or above) cabling should be used for all wired Ethernet connections and should be grounded through the AC ground of the PoE.
На кратко. Единственото заземяване, за което говорят е на екранираният FTP кабел чрез контактният излаз, където се включва POE. Не ми и отговори на простият въпрос защо аджеба от UBNT предлагат стойки без възможност за заземяване. Чел, чел, ама недочел...
п.п Навсякъде съм ползвал FTP, за мен UTP не съществува. И навсякъде е било изпълнено по-горното условие. Никъде обаче не съм правил дебилно изпълнение да заземявам Булсатком-ска стойка с метален прът в земята и дебела колкото 2-та ми пръста арматура, която да е свързана със същата булсатком-ска стойка чрез клема.
Нима очакваш на всеки клиент да се бие прът за заземяване, за да му кацне паница на покрива? Я се огледай, че нещо мечтаеш.
hidrazin - майстор
Ама те и MikroTik нищо не разбират нали?
MikroTik Grounding
Колко пъти трябва да ти се обяснява, че хората разчитат на КВАЛИФИЦИРАН персонал дето не трябва да го държиш за ръцете?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-KNo1B7K-YY[/youtube]
Това че лично ти не си виждал зебра съвсем не означава че такова животно няма.
Ще се оправим ... когато пратят пишман "майсторите" в ТКЗС-то да ринат на кравите.
:partyman:
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
Ама те и MikroTik нищо не разбират нали?
ПАК те ПИТАМ - ЗАЩО UBNT продават стойки без възможност за заземяването им? И отново - Колко клиентски AP-та при WLAN разпространение на интернет до по отдалечени места си видял да бъдат със специално заземени мачти?
Сега виж схема 2 на страницата на Микрогрозните, където заземяването е по екранираното FTP. :lol: :partyman:
Не казвам, че не си прав. Ако плеснем една кула на някой баир и тя надвишава с десетки метри най-високите обекти в региона си става направо магнит за гръмотевици. Човекът просто иска да сложи 50-60 сантиметра пластмасова тръба, а не да прави ретранслатор. Стига се прави на умник. Защото си държа на своето и можем да си продължаваме така до утре.
И пак да те питам - виждал ли си всяко клиентско AP да е на заземена стойка. Искам много да видя как ще го направиш това и лично аз ще ти дам чука да набиваш прътове в земята. Защото може и да няма мълниезащитна инсталация.
hidrazin - майстор
toolegittoquit написа:
...Сега виж схема 2 на страницата на Микрогрозните, където заземяването е по екранираното FTP. ...
Я пак погледни КЪДЕ в този случай е НАПРАВЕНО заземяването.
Аз лично не виждам смисъл да се продължава.
Нещата са пределно ясни - независимо дали ти харесва или не.
:partyman:
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
Я пак погледни КЪДЕ в този случай е НАПРАВЕНО заземяването.
you should still ground the device it's connected to (indoors). Ie. the switch, routerboard or PC.
Ясни са и ти не си прав. Щото това подкрепя моята теза. А твоята е да се инсталират антените на гръмоотводи. :partyman: Или очакваш ФТП-то между външното и вътрешното устройство да поеме там някакви си киловолти и килоампери ток? :lol: Хибразиме, много ти са мола бее...Ела ми забий едно колче да ми заземиш АП-то като така много ги знаеш нещата. :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Мачта за антена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: