Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
Lisko - майстор
nikolov333 написа:
Може да има пароли за връзка с доставчика..
От всички доставчици които аз съм имал след ресетване се свързва с доставчика без да има нужда да добавяш каквото и да било на ръка. Не знам, може някъде да е другояче, но на мен това ми се струва правилният (дуракоустойчив) метод.
nikolov333 - майстор
При нас е с парола, че и по МАС адрес.. иначе крадем :axe:
Lisko - майстор
nikolov333 написа:
При нас е с парола, че и по МАС адрес.. иначе крадем :axe:
Обясни малко че не стоплям.
MAC-a на рутера е записан в сървъра на провайдера. Няма никакво значение ти дали го ресетваш (MAC адреса си остава същия) - дали го даваш на съседа (щото все някой трябва да плати сметката).

Къде е паролата и за какво служи ?
Да не би да намекваш че комшията може да отклони сигнал от жицата, да имитира същия МАС на друг рутер, и чак тогава да удари на камък щото има парола която само ти си знаеш ???
Е-баси!
nikolov333 - майстор
Нещо такова е..МАС адреса се записва в сървъра на доставчика и като смениш рутера ако не знаеш стария за да го "клонираш" им звъниш да го изтрият за да се свържеш с новия.. отделно имаш потребител и парола за РРPоЕ връзката, която се въвежда в рутера..

Прикачен файл

maxresdefault.jpg
maxresdefault.jpg (100.27 KиБ) Видяна 1907 пъти
nikolovvd - майстор
Аз не слагам пароли, а правя филтриране по МАС адрес и скривам името на мрежата.
Като не виждаш нещо не ти идва идея да го хакваш. Същото е и като няма парола, няма какво да разбиеш. :)
Lisko - майстор
nikolovvd написа:
Аз не слагам пароли, а правя филтриране по МАС адрес и скривам името на мрежата.
Като не виждаш нещо не ти идва идея да го хакваш. Същото е и като няма парола, няма какво да разбиеш. :)
Ти говориш за нещо друго -ако някой тръгне да се закача за твоя рутер.
Аз питах Николов333 - ако някой тръгне да се закача вместо твоя рутер.
nikolov333 - майстор
Идеята е че MAC адреса може да се "имитира" от всеки който го знае и може да го промени..затова имаме и парола за достъп.. :idea:
Lisko - майстор
Ясно, аз така предположих отначало, ма не бях сигурен. :partyman:
nikolovvd - майстор
nikolov333 написа:
Идеята е че MAC адреса може да се "имитира" от всеки който го знае и може да го промени..затова имаме и парола за достъп.. :idea:
Това е и полезна функция.
Когато си смяните рутера не е нужно да се обаждата на провайдъра, за да ви ресетне акаунта. Просто въвеждате стерия МАС адрес, потребителското име и паролата и всичко е както преди.
Има и още един полезен момент, когато сте към един и същ провайдер в офиса и у дома. В този случай не е нужно да плащате и за двете места. Достатъчно е да изключвата рутерите в 17 часа в офиса и в 8 часа у вас и ще имате интернет и на двете места. Просто трябва да плащате алтернативно. През нечетните месеци плащате за офиса, а през четните за домашния интернет. Така провайдера няма да си прави труда да ви изклучи физически.

Тема "Проблем с WiFi" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: