Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
kalpev - специалист
Ахахах :)
Дай по-просто.
Смени паролата на WI-FI първо. После пробвай да се свържеш с телефона и с новата парола. Ако има ограничение за брой на устройствата на свързване, Леново-то ще ти се яви първо свързано устройство. Щом така свободно дават на гост да си ръчка рутерите, кой знае дали някой друг гост не ги е ръчкал преди седмица...Ако някой пък вярно е вкарал MAC-овете на телефоните за блокиране, той си е за бой :shock:
naB4o - специалист
Какъв е основния рутер? Ако имам такъв, ще ти напрвя скрийншот къде да влезеш и да пипнеш.
В общи линии влизаш в сервизното меню, и там както каза колегата - МАС филтър, и гледаш дали има забранени wifi карти, в случая твоите.
nikolov333 - майстор
Най-добре помоли някой, който разбира да ти помогне на место или с програми за отдалечен достъп като TeamViewer.. :partyman:
gogo7777 - майстор
Рутерите са на достъпно място между етажите....всеки може да бъзика :-D . Аз съм питал чорбаджията и имам позволение да "оправя" нещата :lol: . Преди малко разбрах, че и в други стаи по етажите е изчезнал нета.....някой е за бой май, ама кой :) Сега е късно, утре ще се заема по-сериозно. Благодаря на всички :)
kalpev - специалист
Да ръчкаш настройките на рутерите е въпрос да им имаш username и password за достъп, а не къде са поставени самите рутери. Можеш да го правиш и от стаята си, щом лап-топа ти е свързан към мрежата и няма нужда да се закачаш към рутера с кабел.
Ако всеки (словаците, например) може да има достъп до тези настройки, егати и свободията...
След като са ти ги предоставили, аз на твое място първо щях да сменя password-а за достъп до настройките на рутера и другите да го... дам :-D После щях да дам новата парола само на хазаина.
Ако има филтриране по MAC, то достатъчно е само да се даде Wireless MAC Filtering->disable.
Другият начин за ограничение е чрез DHCP, затова бих погледнал и него, а после и самите Wireless настройки.
gogo7777 - майстор
Как да вляза в менюто на рутера от моята стая? Преди у нас си бях забравил паролата на рутера. Комшията го закачи на лаптопа и чрез браузър влезна в менюто и смени паролата.....гледах ама не запомних :)
nikolov333 - майстор
Кликваш на http://192.168.0.1 или http://192.168.1.1 и пишеш user и password ако ги знаеш.. :partyman:
Lisko - майстор
Най-лесно от всичко е - рутера да се ресетне!
nikolov333 - майстор
Може да има пароли за връзка с доставчика..
gogo7777 - майстор
Идваха техници и проблема е решен :) . До колкото разбрах с моята комуникация, е имало зловреден софтуер инсталиран на нечий компютър от обитателите.
Дано няма проблеми повече....благодаря на всички :)

Тема "Проблем с WiFi" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: