• 1
  • 2
Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
A.Asenov - специалист
Здравейте. Харесал съм си един телефон, който обаче е с версия на Андроид 4.2.2. Jelly Bean.
Излязъл е на пазара началото на 2014.
Прекалено стара ли е версията на ОС, че да го взимам ?
Знам, че вече някой приложения искат 5.0 и нагоре, но поне в близките 1-2 години дали напълно ще се спре поддръжката на приложенията за тази версия и да стане така, че телефонът ми освен за разговори и снимане за друго да не става?
Предполагам, че ще се опитате да ме откажете, но телефонът ми се е набил в окото още от както излезе, но тогава струваше прекалено много, а и тъкмо си бях взел друг телефон.

Ще се радвам да споделите мненията си.
Chefo77 - майстор
5.0 иска ресурси. Предполагам, че телефонът, който си си харесал, няма да е особено мощен на такива. Дори и по някаква причина да подлежи на ъпгрейд до 5.0, то нещата изобщо няма да са на добре. Предполагам машинката е с не повече от 1 гигабайт РАМ и нещо като двуядрен процесор на 1-1,2 гигахерца.
Всичко зависи от това какво искаш да правиш с телефона. Имам (т.е. вече в жената) едно HTC, което е с Андроид 4.0. Да ти кажа, че си работи перфектно, само дето като го понатовариш, много лагва.
Ако не струва много и няма да искаш да използваш програми в последните им версии, не мисля че е проблем да е с тази операционна система.
Кажи все пак каква е машинката?
A.Asenov - специалист
С два 2 ГБ рам е и 1.7 двуядрен.
Но по-лошото е , че, ъпгрейда при този модел е неосъществим.
Когато излезе преди 2 години този телефон го водиха като конкурент на Ипхоне някой медии.
В България почти не се среща или никога не съм прочитал нещо за него по форумите.
Става въпрос за Йотафон първа генерация.
nikolov333 - майстор
Купи си YotaPhone 2 и ще имаш Андроид 5..първата версия си има проблеми
brpraziel - специалист
Зависи за какво ще ползваш телефона ако е само за говорене и чат 4.х.х не е стар.Ако си запален по телефона си взимаи хубав поне с офицялен ъпдеит до 5.1 вече излезе демо версията и на Андроид N така че скоро и 5 ще е стар.Аз лично като търся телефон гледам какво пише в XDA developers за да вида какви са му възможностите и колко хора разработват за него за да имам повече избор в бъдеще.Лично смятам YotaPhone-а за още недоразвит с рядко използвана гъзариика отзад.По добре вземи телефон и отделно Kindle с wi-fi.
EDI - майстор
М..а му стара, все си мисля, какво значи стара ОС на един телефон.Все пак е телефон, или моите разбирания нещо не са модерни. :? :lol:
radius - майстор
Там е работата, че новите телефони са всичко друго, но не и телефони.Не са удобни за говорене, а личните ми наблюдения показват, че сигурно 30% са и с кофти качество на разговорите.
Изместване на приоритетите един вид.
nikolov333 - майстор
Зависи за какво се ползват телефоните, но ако е за разговори няма значение, обаче за приложения и интернет понякога е нужна минимална версия на OS, например 4.3 и може да не се инсталира приложението ако е по-ниска..
velinsl - специалист
Аз също си ги бях харесал, ама за тия пари предпочитам да си взема автомобил. Като поостареят и им паднат цените би си взел. за сега има нов гаранционен телефон още 10 месеца - удобен ми е допада ми като размер и форма.
  • 1
  • 2

Тема "Стар ли е вече Андроид 4.2.2. Jelly Bean ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: