Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
Duke_BG - специалист
Привет колеги,

имам SONY XPERIA Z C6603 със счупен дисплей,
като не знам дали е напълно функционален - през USB го чете компа, сложих му сим и хендс фрее и проведох разговор...

Та въпроса е следния :
Някой ползвал ли е http://www.aliexpress.com/item/5in1-Mic ... 344fbc2faa това устройство ?

идеята ми е да свържа телефона към ТВ и мишка и да го тествам напълно, и тогава да реша дали да поръчвам дисплей или не.

какъвто и да е резултата би било интересно да си свършеш телефона към телевизора и да гледаш снимки, филми, игри и т.н. - възможностите са ограничени единственно от устройството и налични приложения

Edit : Намерих и видео демо на такава джаджа : https://www.youtube.com/watch?v=JsuMhotl3C8
montoya - майстор
На такъв телефон през юсб-то му слагах мишка и си работеше перфектно. Беше счупен обаче само тъч-а, дисплея си се виждаше, просто нямаше реакция с пръст. Сложих му мишката с такъв преход
Изображение
torbalan - Дървен философ
За 6 долара от УСБ-то да изкараш видео... Заслужава си да пробва човек :)
Но този тест няма да ти каже нищо повече от това, което вече знаеш...


Иначе какво да му е на телефона, щом говори. Счупен дисплей.

Аз и един съсед сме сменяли дисплеи на няколко телефона.... Всичките след това тръгнаха, но нито един не работеше като хората...

Например на една моторола слушалката и се чуваше ужасно. Струваше 2 лева с доставката, но докато дойде децата потрошиха телефона окончателно...

На друга моторола пък имаше ядове с тъчскрина... Уж работи, ама не съвсем...

И т.н.

Така и не разбрах дали слушалката е била виновна или нещо не съм монтирал, като хората....
montoya - майстор
Те на тези експерии дисплеите не са им никак евтини, а са калпави, май щото се усуква телефона. Върти ми се в главата нещо около 120-30 лв за втора ръка и около 200 пари за нов дисплей
Duke_BG - специалист
В алиекспрес дисплеят е 20$ заедно с рамката и бутоните
Само дто това за 6 долрара е за Самсунг - има много оскъдна информация по въпроса ,а mhl , но доколкото разбрах Самсунг ползват 11 Пина букса , а останалите ползват 5 Пина - така че ще ми трябва устройство като от клипа с преходник за Самсунг или такова с 5 Пина

Тема "свързване на смартфон през MHL и OTG към телевизор и мишка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: