Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
kozl - майстор
То щом има "бела" повреда, значи аварийния екип требе да иде. Но като има бъзик без бела....
Е те по тая логика требе да добавим и видео сигнал. Тоя дето се бъзика да си покаже и физиономията.
Но ние сме си вандали по душа. Нема опазване. На кой и какво му пречи бутониерата та я пали съз запалката :?
Един път ми се оплакват от поддържащата фирма, че извадили 8 бройки от заседналата кабина. Една от майките ми стопи телефона, защото спасителите закъсняха с операцията по освобождението. А като попитах майката, защо са претоварили асансьора - отговори, че това няма нищо общо със закъснението на аварийния екип. А според ав.екип младежите са правили групов резонанс на клатене и за това е блокирало асансьорното у-во.
Avas_co - майстор
Andri01 написа:
А кой и как ще реши,че в даден момент ситуацията е аварийна? От къде ще вземеш сигнал/ ток,контакт,напрежение/ за да включиш този бутон и човека който е в кабината да може да го задейства? Писах по-горе: минимум 10 различни "бели " могат да стана!
Няколко пъти повтарям, че асансьорите са извън обхвата на направи си сам.
Кое, как и защо мисля не е работа на масовата публика.
Има си начини за филтриране на фалшивите атаки, не са съвършенни за жалост.
С 2 леви - специалист
Има вариант да се сложи по една безжична камера в кабината и записващо устройство в машинното, нали? Ще говоря с момчетата от фирмата, дето ни поддържа асансьорите.
Avas_co - майстор
С 2 леви написа:
Има вариант да се сложи по една безжична камера в кабината и записващо устройство в машинното, нали? Ще говоря с момчетата от фирмата, дето ни поддържа асансьорите.
Уф, нали на няколко пъти споделих, че тук сме далеч от направи си сам.
Начините за филтриране са леко хамалски, но хайде да не са в компетенцията на хора с две леви .
С 2 леви - специалист
Не съм казал, че аз ще пипам, дето не ми е работа. Поддържащата фирма ще го направи, аз само ще купя каквото кажат и да си го монтират.
Andri01 - майстор
Говоря по принцип-как ще се обобщят тези 10-на сигнала, за да включат връзката да работи?? Това е доста усложняване на софтуера и релейно-контакторната схема/ на по старите/. А от там и още предпоставки за авария. Знам,че в асансьорите никой няма право да пипа ,а и не вярвам някой с акъл да вземе да се рови.Защото при една авария -отива директно в панделата.
С 2 леви - специалист
По-лесно ми е да има видеозапис, дето се пази примерно седмица. И аварийната връзка да си работи винаги, щото всичко се случва. Ама като им звънне някой пиян келеш да видя кой е и нататък ми е лесно. Пък най-лесно ще е ако освен на техниците да звъни и в полицията, бърза помощ и т.н., както е на 112, с всички санкции за фалшиво повикване.
Avas_co - майстор
Andri01 писах ти на лични, ама сега като се зачетох по-сериозно в писанията ти се чудя що ли си давадох труда на вятъра.
И, аз като теб ще се поне потретя - Асансьорите не са в обхвата на направи си сам.
За неразбралите - тия устройства са за да може, ако човек го закърши в кабината, между етажите да може да се свърже със сервизния център и да му се окаже помощ.
Всички останали глупости на Andri01 за десет сигнала и т.н. хич не ми се и коментират.
Само за сведение - асансьор без работещо осветление в кабината се спира от експлоатация до отсраняване на проблема, и е задължение на ползвателите да уведомят сервиза за това събитие, та бат Andri01 за каква авария ми говориш ти.
П.П.
С двете леви така и не щя да сподели как е решил тоя проблем с калпазаните и как ги глобява.
Andri01 - майстор
Отговорих ти на лични. Никога не съм писал ,че управлението на асансьорите е за "направи сам"!!! А иначе-за 10-те сигнала: прочети по внимателно постовете ми ще разбереш,че: проблема/ според мене/ е в ОБОБЩАВАНЕТО им в един,който да задейства разговорната уредба. Защото "авария" ,не е само спирането на машината !! Май говорим за едно и също,но с различни изрази .:)
С 2 леви - специалист
Ами, като домоуправител, освен задължения имам и права. Един го изгонихме от апартамента му, щото не си плащаше сметките, на други 4-има им връчихме фактурата от почистващата фирма, дето наех да изчисти тревната площ зад блока от отпадъци, хвърлени от тях през терасата. Една камера, едно видеофайлче и осемдесет и няколко семейства, срещу 4 мизерника...
В ЗУЕС е описано подробно.

Тема "Аварийна връзка-асансьор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: