Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
kolev_k - специалист
А ще има ли глоба за фалшиво повикване?Щото това ще е неминуемо от разни напушени келешчета.
Neno Er - специалист
kolev_k написа:
А ще има ли глоба за фалшиво повикване?Щото това ще е неминуемо от разни напушени келешчета.
Може би има възможност системата да се включва само при аварирал асЕнсьор. :lol:
Andri01 - майстор
Трудна работа. Авариите са различни и много-изгоряла крушка,спиране между етажите,не отваряне на врата,спрял на етаж но не на място,претоварване на двигателя по ток/но не изключил/,заседнал бутон - външен,вътрешен,заяла врата ... Спасението е : тест за наркотици на качващите се в асЕнсьорИна :? :).
Neno Er - специалист
Andri01 написа:
Трудна работа. Авариите са различни и много....
Прав си. Нашите техници казват, че могат да го направят разговорното устройство да се включва само при отказ. Ама като ги гледам какви са специалисти, ме съмнява. Тя нашата машинка е близо сто годишна, но пък е соц.изработка. Здрава и надеждна. Но фирмите като чуят за кой блок се отнася бягат като дявол от тамяна. Тези майстори преди работеха в една фирма за поддържане на асансьори и като се пенсионираха взеха клиентите на бившия си чорбаджия. :lol:
Andri01 - майстор
Правят се на интересни! Питай ги какво разбират под "отказ"! "Отказите" са минимум по 10 различни причини! От къде ще вземат сигнал,който ще включва/изключва разговорното у-во? :? :)
Neno Er - специалист
Andri01 написа:
Правят се на интересни!
Не, правят се на грамотни. :lol:
Avas_co - майстор
Има си начини да се нагласят нещата, че устройството да сработва само при събитие, при новоте асансьори проблема е никакъв, виж при старите нещата са малко по така.
Ти пак ще го нагласиш в зоната на врата да не сработва, ама ...
Уф, не ми се изпада в подробности.
С 2 леви - специалист
Трябва да работи винаги! Ако има фашиви сигнали- ами лесно е! Аз съм УЕС - управител на етажна собственост! Те са ме избрали. Глоба и после сичко си е както трябва! Вече го отработихме с боклука през терасата... :)
Avas_co - майстор
С 2 леви написа:
Трябва да работи винаги! Ако има фашиви сигнали- ами лесно е! Аз съм УЕС - управител на етажна собственост! Те са ме избрали. Глоба и после сичко си е както трябва! Вече го отработихме с боклука през терасата... :)
Кой те излъга, че трябва да сработва винаги ?
Трябва да сработва винаги при авариина ситуация, когато се натисне бутона.
А това с глобите как става, ходиш да ги събираш с пушката или ... :?
Andri01 - майстор
А кой и как ще реши,че в даден момент ситуацията е аварийна? От къде ще вземеш сигнал/ ток,контакт,напрежение/ за да включиш този бутон и човека който е в кабината да може да го задейства? Писах по-горе: минимум 10 различни "бели " могат да стана!

Тема "Аварийна връзка-асансьор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: