Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
Neno Er - специалист
Комисията за технически надзор на асансьорите ни натиска за монтиране на средство за връзка с поддръжката при авария.
Как сте решили проблема при вас? :?
Avas_co - майстор
Neno Er написа:
Комисията за технически надзор на асансьорите ни натиска за монтиране на средство за връзка с поддръжката при авария.
Как сте решили проблема при вас? :?
]
Ще си кажа утре, евентуално!
kozl - майстор
За жилищна сграда ли става въпрос?
Ние още немаме проблем. За сега мълчание и услушвание. Иначе с гсм модул и абонаментна такса. Модула ще набира само един номер с неограничен трафик и така ще се гарантира плащането само на абонаментна такса.
И не требе ли за този проблем да си чешат мозъците :? фирмите за поддръжка на асансьорите?
montoya - майстор
Те фирмите ще си чешат мозъците, но етажната собственост ще го плати, а те пък предлагат едни евтини нещо по 700 - 1000 лева, че и отгоре
Avas_co - майстор
И днес пак ме мързи, та ...
Само малко храна за размисъл - на фирмите за сервиз тая работа хич не им е по вкуса, та я малко се замислете, за чии корпоративни интереси става дума.
Та не търсете проблема в сервизните, търсете го основно в себе си.
На сервизните ясно им бе казано - " Вие какво мислите нас не ни вълнува, такава е директивата".
Neno Er - специалист
Сега ще продължат разсъжденията колко асансьора има в България, колко пари ще отидат за устройствата, кой ще вземе комисионните, колко пари ще капят на мобилните оператори, дали няма да стане както с касовите апарати по пазарите?
А аз питам по същество за техническата част на въпроса.
kozl - майстор
Avas_co написа:
И днес пак ме мързи, та ...
Само малко храна за размисъл - на фирмите за сервиз тая работа хич не им е по вкуса, та я малко се замислете, за чии корпоративни интереси става дума.
Та не търсете проблема в сервизните, търсете го основно в себе си.
На сервизните ясно им бе казано - " Вие какво мислите нас не ни вълнува, такава е директивата".
Ко те прифаща :? Къде е проблема в ЕС :? Или може да плаща или нема асансьор или се ползва нелегално.
Поддържащата фирма още не е направила никакво предложение. Що аз требва да си чешам мозъка. Моята задача е да събирам такси. Като не мога да събера достатъчно, шалтера и по стъпалата пешком.
Avas_co - майстор
kozl написа:
Avas_co написа:
И днес пак ме мързи, та ...
Само малко храна за размисъл - на фирмите за сервиз тая работа хич не им е по вкуса, та я малко се замислете, за чии корпоративни интереси става дума.
Та не търсете проблема в сервизните, търсете го основно в себе си.
На сервизните ясно им бе казано - " Вие какво мислите нас не ни вълнува, такава е директивата".
Ко те прифаща :? Къде е проблема в ЕС :? Или може да плаща или нема асансьор или се ползва нелегално.
Поддържащата фирма още не е направила никакво предложение. Що аз требва да си чешам мозъка. Моята задача е да събирам такси. Като не мога да събера достатъчно, шалтера и по стъпалата пешком.
Мен какво да ме прихваща ?
Сори, но нещо малко трудно ти разбирам.
Аз, малко грешно се изразих под директива нямах наум евро такава, а политическо решение, поръчка в подкрепа на корпоративни интереси.
Тая глупост е вече минала и заминала, но след няколко години като се каже, че всички стари кошници произведени преди 85-та година да кажем, се спират и трябва да се подменят, пак ли ще е така - дърпане на шалтера и пешком ?
А, и да напомня - асансьорите са доста извън обхвата на направи си сам!
kozl - майстор
Avas_co написа:
Тая глупост е вече минала и заминала, но след няколко години като се каже, че всички стари кошници произведени преди 85-та година да кажем, се спират и трябва да се подменят, пак ли ще е така - дърпане на шалтера и пешком ?
А, и да напомня - асансьорите са доста извън обхвата на направи си сам!
Какво значи минала заминала? Аз не следя разпоредбите, разчитам на обслужващата фирма. Те за сега мълчат.
И тва последното не трябваше да го споменаваш.
Аз лично поправих стъклата на вратите по всички етажи да не се клатят, щото фирмата не иска. Налагало ми се е и с други по-сериозни проблеми да се занимавам. По едно време реших да сменям поддържащата фирма и какво - изпробвах поговорката "От трън та на глог". Търся някой да смени настилката на асаньора срещу заплащане. От поддръжката отказват. Казват да си я сменим ние, те ще дойдат да прегледат след смяната. Тия де се занимават с настилки също отказват, та няма и един квадрат. И те казват купи си материал и си го направи.
Тука у Цигънария просто не мога да си помисля, че е възможно без "направи сам".
А па как ще наложат спирането на асансьорите също нещо не мога да си го представя.
С 2 леви - специалист
При мен положението е следното: 2 асансьора, голям и малък, 15 етажа, 16 спирки, щото ходи и в мазето, гсм - 2х180лв, 12лв такса на месец, осветление в шахтите 2х260, 320 лв за защита от претоварване. Аварийното осветление в кабинките го монтираха миналата година, но беше евтино, не помня колко точно.
Фирмата, дето поддържа асансьорите е супер, момчетата са отзивчиви и професионалисти.

Тема "Аварийна връзка-асансьор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: