• 1
  • 2
Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
liusien - специалист
Здравейте! Искам да задам един малко нетипичен въпрос, но първо с няколко думи да обясня... Живея във къща, в сутерена... Тъй като той е на повече от един метър под нивото на земята отвън, непрекъснато имам проблем със сигнала на телефона!... Или е много слаб и чувам (както и мен) откъслечни думи, или въобще няма сигнал! Когато човек ме потърси, оператор му казва, че съм извън обхват или телефона ми е изключен. И сега въпроса - имате ли някаква идея какво да направя или да купя, което ще ми гарантира нормален сигнал на телефоните в къщи? Семейството ми сме абонати на М-тел, ако това има някакво значение... На всички членове на семейството ми, телефоните са без нормален сигнал, което означава, че слабият сигнал не е от проблем в нечий телефонен апарат. Ще ви бъда благодарен за съвети, хрумки или технически мнения!
nikolov333 - майстор
Нещо такова, може би, ако може да си разделите и цената с комшиите.. :-D :lol: :lol:
http://ipmagazin.bg/bg/p/3099/usilvatel ... -1000-kvm-
liusien - специалист
nikolov333 написа:
Нещо такова, може би, ако може да си разделите и цената с комшиите.. :-D :lol: :lol:
http://ipmagazin.bg/bg/p/3099/usilvatel ... -1000-kvm-
Благодаря, но........ Много ми е скъпо това удоволствие! :( Комшийте не ме интересуват и няма как да си делим парите... Идеята ми беше как да се "спасяваме" ние в къщи... Нещо по възможност "направи си сам"... Финансите ми са доста ограничени... Страх ме е, че май ще продължим да говорим по телефон излизайки навън...
nikolov333 - майстор
Амиии..работата няма да стане с "Направи си сам" елементи, освен ако нямаш сериозни знания в областта на електрониката. Съветвам те да се обаждаш по-често на GSM оператора си, и да се оплакваш по няколко пъти месечно от обхвата си, та дано засилят ретланслатора си или, ако има други оператори с по-добър обхват от техния в твоя район, да си прехвърлиш договорите към тях. Има и други варианти, но няма по-евтини.. :idea: :partyman:
liusien - специалист
nikolov333 написа:
Амиии..работата.............. :idea: :partyman:
Благодаря за съвета и отговорите, nikolov333! Оператора не мога да сменя, защото телефоните са служебни. Остава варианта с обаждане на оператора и воплите ми "олеле" при него!... Желая ти успешна и спорна седмица! :)
lov - майстор
Репитера не покрива големи разстояния и е колкото за една стая. За да има по голямо покрите както го дават в описанието се прави допълнителна вътрешна мрежа в къщата и се поставят допълнителни вътрешни антени. Маркетингов трик щото сплитерите и вътрешните антени са доста скъпички. Така че комшиите дори да имаха мерак няма как да стане.
А към питащия пробвай да смениш модела на телефона. Някои модели са си със слаб обхват. Или ако си с някой по съвременен му забрани 3 и 4 G мрежата. Остави го на 2G обхвата.
Antonii - майстор
Китайците предлагат едни GSM ретранслатори на цена около 30тина долара.
Може и да ви свършат работа.
lov - майстор
И с тях ако все пак работят трябва да стоиш на метър от него. Повярвай ми доста си поиграй с такива неща, дори има тема във форума защото са важни и честотите на оператора.
krasi92 - майстор
Оператора предлага втора сим карта с номера ти-взимаш я и я слагаш в една нокия с фенерче и си ти.Смартфоните са много калпави на сигнал за разлика от изчезващите стари малки слушалки с копчета.
yanush - специалист
Стара тема да повдигна малко. Аз живея в в къща на два етажа първият е полубеч(полуприземен)Оператора е Теленор нямат клетка в нашето населено място.Разправии чудесии не щат да слагат и това е ... На вторият етаж всичко е точно има даже и 4 G
долу няма нищо телефона трябва да е до прозорец и с хендсфрии-то става разговор,но общо взето мъка.Отдавна се оглеждам и ослушвам за усилватели на сигнала .Нищо конкретно от никъде не прочетох.Спрях се на това от Алито ....
Прикачен файл:
IMG_20200610_090256.jpg Разопаковане - основното мрънкане на руснаците че има счупени компоненти при транспорта - при мен го няма
Около 100 USD от европейски склад с "безплатна"доставка от DHL.Дойде за 5 календарни дни от Полша на прага на вратата ми без митници и чудесии.Основната причина да се спра на това из между многото предложения,е че за този модел братушките почти не бяха дали лошо мнение.И веднага последва бърз монтаж ... с две думи доволен съм външната антена съм я насочил към по близката клетка на Оператора днес или когато ми остане време ще се опитам да намеря и по далечната може и да стане по добре разликата е 2 -3 км ,но при тази би следвало да имам "пряка видимост" (по близката се пада малко в ниското) . Това е за сега ... А забравих да спомена че явно усилва всички оператори щото тъщата е на третият оперетор,който също няма обхват в къщи и тя вече и с пълен обхват. Ако напишете във али-то това
GSM 2G 3G 4G Cell Phone Booster Tri Band Mobile Signal Amplifier LTE Cellular Repeater GSM DCS WCDMA 900 1800 2100 Set
би следвало да ви излезе точно моят модел ,Ако има въпроси заповядайте

Прикачен файл

IMG_20200610_162032.jpg

Прикачен файл

IMG_20200610_161855.jpg

Прикачен файл

IMG_20200610_161849.jpg Макар,че вътришната антена е отвън (под навеса на целият първи етаж имам 4 G
  • 1
  • 2

Тема "Слаб GSM сигнал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: