Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
nautilus33 - майстор
Здравейте,
успях да разлея студено кафе върху екрана на галаксито, като кафето покри долната половина от екрана, включително хоум бутона. за около 10-15 секунди махнах кейса, задния капак и извадих батерията, след което с топла струя вода от чешмата, отмих кафето от екрана. Сега стой навън на слънце, но да питам- да го подсушавам ли със сешоар или да си съхне така и колко време трябва да изчакам преди да го пусна, за да видя дали ще тръгне. Натиснах хоум бутона, за да видя дали не влязло кафе навътре, и явно е, защото пърият път леко запъна(като че беше залепнал).
plamen6703 - майстор
nautilus33 написа:
Здравейте,
успях да разлея студено кафе върху екрана на галаксито, като кафето покри долната половина от екрана, включително хоум бутона. за около 10-15 секунди махнах кейса, задния капак и извадих батерията, след което с топла струя вода от чешмата, отмих кафето от екрана. Сега стой навън на слънце, но да питам- да го подсушавам ли със сешоар или да си съхне така и колко време трябва да изчакам преди да го пусна, за да видя дали ще тръгне. Натиснах хоум бутона, за да видя дали не влязло кафе навътре, и явно е, защото пърият път леко запъна(като че беше залепнал).
Не го пускай, занеси го на профилактика да го почистят, ако телефона си заслужава да похарчиш 15-20 лв. за целта.
Предполагам, че няма да можеш да се справиш сам :)
toolegittoquit - майстор
Разглобявай и чисти с изопропанол.
nautilus33 - майстор
Гледах как се отваря, та предполагам ще мога, но си е бая играчка. Не искам да го нося на профилактика, ащото ги знам как работят и...
Въпросът е, че не знам колко кафе е успяло да влезе, понеже като махнах задния капак, нямаше вода/кафе. Иначе четох, че може да го накисна в дестилирана вода, за да отмие захарта(естествено с махната батерия), и после да го чакам няколко дена да съхне. Ще го чакам да изсъхне сигурно до утре и ще го пусна да видя.
infomar
Не знам дали е фолклор, но съм чувал залят телефон да се поставя за 24 часа заровен в ориз..... който издърпва влагата...
plamen6703 - майстор
nautilus33 написа:
Гледах как се отваря, та предполагам ще мога, но си е бая играчка. Не искам да го нося на профилактика, ащото ги знам как работят и...
Въпросът е, че не знам колко кафе е успяло да влезе, понеже като махнах задния капак, нямаше вода/кафе. Иначе четох, че може да го накисна в дестилирана вода, за да отмие захарта(естествено с махната батерия), и после да го чакам няколко дена да съхне. Ще го чакам да изсъхне сигурно до утре и ще го пусна да видя.
Малко количество течност е влязло вътре, може да го изчакаш да изсъхне и го пусни...колкото изкара, после ще го мислиш, ако има проблеми.
nautilus33 - майстор
Това с ориза го пише навсякъде по английските сайтове, но прочетох, че било най-голямата глупост, понеже ще вкараш и доста мърсотия в портовете. По-добре с силика гел било, и мисля да го пробвам довечера- ще увия телефона в една найлонова торба с две пакетчета силика гел вътре. А утре сутрин ще го пусна.
Единственота причина да не го разглобя е, че трябва да нагрявам дисплея, за да го разлепя и има риск да го осе.... още повече. Но се чудя дали да не го разглобя частично, за да видя вътре, отстрани на панела дали има вода/кафе. Ако капна спирт през хоум бутона, дали ще се изпари бързо и дали поне малко ще изчисти влязлото там кафе, или няма начин.
toolegittoquit - майстор
nautilus33 написа:
Това с ориза го пише навсякъде по английските сайтове..
Оризът е глупост. И дестилираната вода няма да ти помогне. Кафето е лепкаво и не е съставено само от вода. Освен това PH-от на кафето е киселинно. Не се ли почисти телефона веднага, не чакай хаир.
Използва се изопропанол, който обикновено се примесва с метанол и етер, за да се изпарява без да оставя остатъци. Етиловият спирт и другите алкохоли, годни за консумация или обработка на рани съдържат и примеси, които макар и безвредни убиват електрониката. Всяка минерализация убива електрониката. Получава се електрохимична корозия, при която минералите действат като електролит.
plamen6703 написа:
Малко количество течност е влязло вътре, може да го изчакаш да изсъхне и го пусни...колкото изкара, после ще го мислиш, ако има проблеми.
Аз от трол друг съвет не съм и очаквал да даде. Не можеш да знаеш колко и къде е влязла течност. Почти всяка течност има примеси, които водят до електрохимична корозия, късо съединение. Дори и да не се случи веднага, достатъчно е да работи с влагата от въздуха.
Дори по морето изпаренията на солената вода са в състояние да убият електрониката. Само погледни какво става с климатиците и външните им тела колко са изгнили.
plamen6703 - майстор
nautilus33 написа:
Ако капна спирт през хоум бутона, дали ще се изпари бързо и дали поне малко ще изчисти влязлото там кафе, или няма начин.
Направи го без да отваряш телефона, направо с пипета капни в/у "хоум бутона" натисни го няколко пъти да може да проникне вътре и го остави да се изпари...това е начина без отваряне за профилактика.
toolegittoquit - майстор
plamen6703 написа:
Направи го без да отваряш телефона, направо с пипета капни в/у "хоум бутона" натисни го няколко пъти да може да проникне вътре и го остави да се изпари...това е начина без отваряне за профилактика.
Кафето е КАФЕ, а захарта е ЗАХАР. Нищо няма да стане и нищо няма да изчисти.
Спри да даваш съвети, които ще убият на човека телефона за 300лв!!!
В последно време правя все повече телефони и знам пораженията от течности като безалкохолно, сок и кафе какво представляват.

Тема "Залят телефон..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: