Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
lyubohar - майстор
Ей,мародери.
И каква е разликата,ако ползваш 2 телефона?
Като можеш да се обаждаш само от единия?
Или може да се ползва като дериват?
Т.с.да се говори м/у двата?
plamen6703 - майстор
Ползвам три карти с един номер, едната е постоянно на телефона в автомобила, другата е на вилата ми в стационарен телефон с външната антена заради лош обхват. В Мтел услугата се води "Мтел екстра" и се плащат допълнително дребни пари...не съм сигурен дали има 5 лв. за трите карти общо към основният ми абонамент... Като "дериват" не могат да се ползват, не може като говориш от единият телефон да ти слушат разговора на другият телефон / това е дериват/. На допълнителните карти не може да се получават и изпращат СМС-и, само на основната може да получава и изпраща... Звъни на трите места, от която приемеш повикване, на другите спира да звъни...
Много е удобно като услуга.
velas - специалист
lyubohar написа:
Ей,мародери.
И каква е разликата,ако ползваш 2 телефона?
Мрежата трябва да ти поддържа 2 сим устройства. Това са 2 услуги, свързани с техническо и програмно осигуряване. Напълно нормално е да искат пари.
По тази причина "гасят" предплатените карти след известно време неизползване. Поради голямата натовареност на мрежата, два оператора намалиха драстично срока на валидност...
Djack - специалист
plamen6703 написа:
...............другата е на вилата ми в стационарен телефон с външната антена заради лош обхват.............
Би ли споделил малко повече за този телефон, че и аз имам такъв проблем с ранчото и обхвата!
plamen6703 - майстор
Djack написа:
plamen6703 написа:
...............другата е на вилата ми в стационарен телефон с външната антена заради лош обхват.............
Би ли споделил малко повече за този телефон, че и аз имам такъв проблем с ранчото и обхвата!
Става дума за обикновен стационарен GSM телефон примерно като този https://www.olx.bg/ad/gsm-statsionaren- ... 3d2a9f471b демонтирал съм неговата антена и на нейно място съм включил външна антена за GSM монтирана на стряхата на къщата.
При мен обхвата вътре в къщата се губеше и като цяло трябваше да се качвам на плочата на гаража, че да имам някакъв минимален обхват. Сега благодарение на външната антена имам обхват да приемам и набирам номера.
Djack - специалист
plamen6703 написа:
Djack написа:
plamen6703 написа:
...............другата е на вилата ми в стационарен телефон с външната антена заради лош обхват.............
Би ли споделил малко повече за този телефон, че и аз имам такъв проблем с ранчото и обхвата!
Става дума за обикновен стационарен GSM телефон примерно като този https://www.olx.bg/ad/gsm-statsionaren- ... 3d2a9f471b демонтирал съм неговата антена и на нейно място съм включил външна антена за GSM монтирана на стряхата на къщата.
При мен обхвата вътре в къщата се губеше и като цяло трябваше да се качвам на плочата на гаража, че да имам някакъв минимален обхват. Сега благодарение на външната антена имам обхват да приемам и набирам номера.
Мерси друже! :partyman:
lyubohar - майстор
Преди десетина дена взех нова карта и засега не изключва.
Дано вече да е наред телефона,че като им гледам цените ми се изправя косата.
kuger - майстор
velas написа:
lyubohar написа:
Ей,мародери.
И каква е разликата,ако ползваш 2 телефона?
Мрежата трябва да ти поддържа 2 сим устройства. Това са 2 услуги, свързани с техническо и програмно осигуряване. Напълно нормално е да искат пари.
По тази причина "гасят" предплатените карти след известно време неизползване. Поради голямата натовареност на мрежата, два оператора намалиха драстично срока на валидност...
Ползвам предплатена карта на Мтел във GPS. Много неудобно е със срока на действие на картата.
Въпроса ми е има ли оператор, който предлага по-дълъг срок на действие на предплатена карта?
plamen6703 - майстор
kuger написа:
velas написа:
lyubohar написа:
Ей,мародери.
И каква е разликата,ако ползваш 2 телефона?
Мрежата трябва да ти поддържа 2 сим устройства. Това са 2 услуги, свързани с техническо и програмно осигуряване. Напълно нормално е да искат пари.
По тази причина "гасят" предплатените карти след известно време неизползване. Поради голямата натовареност на мрежата, два оператора намалиха драстично срока на валидност...
Ползвам предплатена карта на Мтел във GPS. Много неудобно е със срока на действие на картата.
Въпроса ми е има ли оператор, който предлага по-дълъг срок на действие на предплатена карта?
Виваком е оператора, зареждаш в картата 10 лв. и чак след година ти се налага да презареждаш за да удължиш срока на валидност на картата.

Тема "Samsung S4." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: