• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
lov - майстор
За рестатирането мисля че обясних защо ми се е налагало. Какво да направа като ментелска карта не ще да се регистрира в роминг. А и от това забива целия телефон. Предавателния модул е само един. И това ми го прави почти всеки път като прескачам граница. А утре може би ще го правя неколко пъти. Но това е от картата на оператора. Сменях я и е пак същото. С другата карта в него никакви грижи. А относно тристата грама ми то пак същото ако ми се налага да нося външна батерия. Не че не я нося в момента щото по лошо от това да останеш без комуникация и навигация на чуждо място няма. И нещо вече не ми се ще все да мисля вечер дали да го включвам на заряд.А има и модел и с наполвина на тази батерия. Тъй че на който каквото му върши работа. А Защитените телефони също за такива кат нас не са лоша идея. Хвърлил съм око и на те това, не че няма и други марки дето също са с подобни параметри изаслужават внимание.
https://m.geekbuying.com/item/JESY-J9S- ... 85606.html
Кат гледам модата на нежните телефончета пак отмина. Но то хората са рекли за всеки влак си има и пътници. Но истинат е че все повече ставаме зависими от тях.
Chefo77 - майстор
lov написа:
А относно тристата грама ми то пак същото ако ми се налага да нося външна батерия. Не че не я нося в момента щото по лошо от това да останеш без комуникация и навигация на чуждо място няма.
Ааа, не - няма нищо общо! Външната батерия можеш да я носиш в сака, в колата, в багажа - и когато падне под някакъв процент телефона, да я сложиш. Когато самият телефон е с голяма батерия, тежи през цялото време. А и, честно да ти кажа, нямам много доверие на тези големите стойности при евтино китайче ... ти виж само каква е разликата в обявения и истинския капацитет на външна батерия (където нямаш такива изисквания за компактност) и прецени сам какви ще са изискванията към малка по размер и голяма като капацитет батерия - а тя освен всичко друго, трябва и да е евтина.
Между другото, Леново имат за единия ми модел (и сега продължават в една Моторола) калъфче с батерия, което се слага на телефона при нужда. Направено е само и единствено за един модел. Имам такова, стои в колата, ползвал съм го няколко пъти и да ти кажа, тежеста се усеща, но комфортът е несравним.
За защитеността на телефоните не коментирам, на мен лично не ми е необходима за моя начин на употреба. Но определено е плюс!!! Лошото е, че получаваш други минуси за сметка на защитата - слаб процесор, калпав дисплей, лоша камера, тегло, ЦЕНА (CAT) ...
fox_vt - майстор
Само нисък клас леново има около мен предполагам 300-400лв струващи.
lov - майстор
Тоя вариант с допълнителна двойно по яка батерия и заден панел за нея съм го играл доста отдавна с едно НТС. Същата работа като компакност. А аз ако си държа външната баерия в колата то все едно я нямам. Пък за там си има мам зарядно и хич не ми е нужна. Телефон по джобовете на гащите никога не нося не ми е удобно ако ще да е нещо съвсем мини. Счупил съм го от раз при първото сядане. САТ-та да не го коментираме както и реалните параметри на на батерията. Я да вземе всеки честно да си каже на колко време си зареждате телефоните и съответно колко време ги ползвате.
Моя всяка вечер е на зарядното с остатък около 30-40% и що годе сериозен тормоз с интернет и разговори. Писах по горе с какво съм в момента.
п.п. В момента пътувам и като ми се налага да чакам по спирките си уплътнявам времето с ровичкане по форуми и бат. вече е на 50%.
ESPACE - майстор
lov написа:
Телефон по джобовете на гащите никога не нося не ми е удобно ако ще да е нещо съвсем мини. Счупил съм го от раз при първото сядане. САТ-та да не го коментирамеа
Трябва да си купиш телефон с метален корпус тогава няма да имаш проблем. А CAT наистина няма нужда да го коментираме, имах B15Q - няма такова недоразумение.
plamen6703 - майстор
За CAT S50 мога да кажа, че го зареждам на три дни, за разлика от Samsung S7, който го зареждам всяка вечер. САТ - а ми е идеален като излизам на лов и излети в балкана, изпускане, мокри ръце... никакви проблеми и няма нищо общо с B15Q. :partyman:
fox_vt - майстор
Всяка вечер на зарядно независимо на колко процента е, на другия ден не се знае за какво ще ми трябва телефона, може и цял ден да не ги пипна а може и да го скъсам от ползване. Относно метален телефон и джоб, трудна работа сегашните метални да такива за да са максимално тънки и се гънат лесно. Да не говорим за дисплея. Хуавей П8 съм. Синия зъб,гпс,ви фи + ,4г са включени нон стоп дисплея е на ауто на две трети. Фб,месинджър,една игра дето играя,алито и още няколко приложения изпращат постоянно известия да не говорим за гугълските. Но аз съм си купил смартфон и го ползвам пълноценно като такъв. И до сега никога не съм сменял батерия на смартфон за средно три години ползване на модел.
EDI - майстор
Отдавна не ползвам смарт.Два месеца преди години на с такъв и се отказах.Сега ползвам обикновени с копчета и зареждам на 5-6 дена.
Lisko - майстор
Последния ми телефон който е от Април го зареждам средно на 3 дни и половина. Примерно понеделник вечерта и после четвъртък вечерта или петък сутринта. В повечето случаи зареждам щом видя че е стигнал или подминал 20%. Ползвам го малко но с кеф. Само веднъж дваж се е случвало да го зареждам на следващия ден пак. Само веднъж е падал до ниво да се изключи. Твърдо съм убеден че тия неща не са толкова свойство на самия телефон/батерия, колкото маниера на използване. Примерно аз като се прибера от работа и го минавам в "самолетен" режим. Сутринта като тръгна на път за работа го включвам отново. Вечерта ако ми притрябва нещо нет на телефона - пускам само wifi, както си е в самолетен режим, сиреч от 5 следобед до 8 сутринта телефона не си говори с клетката на провайдера. Това го правя по две причини и никак не ми тежи. Първо, като беше нов си рекох - така ще ми изкара по-дълго батерията. Второ - не искам да ми звъни и най-вече по-лесно е отколкото да му отменям всяка вечер нотификейшъните при получаване на емаил което е доста често - вибрира и зънка през 10-20 минути.

От друга страна компютъра ми е постоянно включен и там ми цъка ако ме търсят на скайп или вайбър.
Chefo77 - майстор
Малкото Леново (S60) - постоянно включена Bluetooth слушалка извън къщи, 24/7 Wi-Fi, 4G, Viber - 4 дни с разговорите (приблизително час на ден) и малко Messenger и браузър. Голямото (Х2) на същия режим - 2 дни.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Вярно ли е, че новите телефони са с не сменяема батерия?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: