• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
Lisko - майстор
Не знам какво е Ингрес и не знам дали е съвсем същия ток който дърпа като навигация. Например (аз пътувам доста по отпуските) въпросния телефон дето му смених батерията може спокойно да изкара 10 часа записвайки непрекъснато координати - за да мога после да си нарисувам маршрута. Но същия телефон ако трябва да навигира - свършва много, много по-бързо. Най-общо казано не се сещам нещо друго което толкова много ток да дърпа. Най-близък конкурент би бил например - скайп/вайбър с видео и глас ползващ нет от телефонния провайдер, пуснат на спикър и да си на слънце (за да е ярък екрана ;-)
Но аз не играя процесорно активни игри, така че спирам дотук :)
lyubohar - майстор
Имах S4,който изкара с оригиналната батерия поне 5 год.
Купен нов.Преди да го продам го зареждах всеки ден.
Батерията му се сменяше.Удобно,защото понякога за да рестартираш трябваше да се вади батерията.
Сега имам S8,който зареждам на 2 дена.Без много да го тормозя.
Може да изкара и малко повече.
Надявам се батерията да изкара поне 5 години.
Не разбирам защо ги правят несменяеми батериите.
Може би заради непромокаемоста.
Освен това картите се вадят по много шибан начин.
На сина ми запецна картата и едва я извадихме.
Вече всичко се прави за 2-3 години и нов.
fox_vt - майстор
Когато взех хуавея бях фен на самсунг и ми беше доста плашещо какво ще стане ако телефона забие както забува самсунг до степен само вадене на батерия помага. И та какво ще стане.... абсолютно нищо,просто хуавей са класи над самсунг в това отношение. Няма забиване няма лаг направо се родих. Телефона без проблем прави по три месеца без рестарт и стига до такъв по мое желание а не по нужда. Дали съм попаднал на кофти самсунги нз но вградената батерия при перфектно работещ телефон не е проблем.
lov - майстор
Като сте я подкарали за як тормоз на телефоните ей това не ви ли се нрави.

https://ru.aliexpress.com/item/DOOGEE-B ... Title=true

http://planetofmobile.com/doogee-bl1200 ... ecs-price/

Малко туч изглежда с тези 300 грама но то няма как с тази огромна батерия. Ое не мога да ги оправя кое какви разлики има в обикновенната и Pro версията.
Линковете са за 32 ГБ памет но има и за повече с малка разлика в цената. Още не намирам отзиви но честно казано почвам да се замислям. Нещо ми писна от елегатни и нежни телефони с малка батерия. За сравнение в момента ползвам Nubia Z9 MAX. Но не орязания вариант за руския пазар. Добре се държи за година и нещо май само няколко пъти ми се е налагало да рестартирам и то май по вина на оператора ми заради роуминга. Щото и на друг телефон картата пак същите номера се регистрира в нова мрежа.. Харесвам го като телефон и на вече камера но като го напъна с нет и навигация кляка бързо. В колата добре има зарядно ама все да влача външна батерия не мие кеф.
Chefo77 - майстор
Не зная как и защо ви се налага да си рестартирате телефоните толкова често, и на двете ми Леново-та за почти по 3 години, ми се е налагало само по веднъж - и двете блокираха тъчскрийна в рамките на една седмица. Задържаш бутона за включване няколко секунди, рестартира се и толкова.
Нормално ли е да забива толкова често - всеки месец, на два месеца, на три ...?
Лов, стига бре човек, 300 грама. Двата телефона и половината от на жената са толкова ... :?
plamen6703 - майстор
От Русия си купих този телефон /сайта е примерен/ https://www.emag.bg/smartfon-cat-s50-4g ... DSFZGBBBM/ дуракоустойчив телефон, издържлива батерия и почти всички "екстри". :partyman:
Lisko - майстор
Може би е изключение това дето си ги рестартират, не че съм питал приятелите, но и не съм чувал да си ги рестартират. Аз лично за 5 години с 3 различни модела айфон съм рестартирал само 1-2 пъти първата година като бях с 4S. Оттогава нито веднъж.
Принципно мисля че "несменяемите" батерии ги вкараха заради надпреварата "кой ще е по-тънък", това беше преди модата на непромокаемостта - в която между другото има доста повече смисъл отколкото в тънкостта.
Ако питате 100 човека - дали предпочитат 2мм тънък телефон или 6 мм със съответен пропорционален капацитет - сигурно почти всички ще кажат 6мм. А съм убеден че не малко ще кажат - съгласен и на по-дебел. Ама кой ти пита :)
lyubohar - майстор
Предния ми SamsungS4 имаше проблем с картата -(изчезваше връзката и даваше "постави карта")
и без да извадя батерията не се оправяше.След смяната и проблема изчезна.
Около мен има най различни смартфони-последни модели-HTS,Айфон,Сони.
Никой не прави такива снимки като Самсунга.
fox_vt - майстор
Аз досега добре работещи леново телефони не съм видял а доста има в приятели и колеги около мен. А да не забие в продължение на години си е направо научна фантастика....
Chefo77 - майстор
fox_vt написа:
Аз досега добре работещи леново телефони не съм видял а доста има в приятели и колеги около мен. А да не забие в продължение на години си е направо научна фантастика....
Е ако те лъжа, значи те лъжа. Нито ги продавам, нито ги хваля излишно - не мога да се оплача. От каквото се оплаквам, го сменям. В момента имам отворени оферти и на двата оператора, проблемът не е в парите, просто нямам причина да ги сменям. Единият е висок клас за марката, другият си е среден - да кажеш че и двата са ултра-мега ... Жената също няма оплаквания от нейния, вече почти 2 години. Той пък прави и невероятни снимки.
А от Леново и аз съм чувал да се оплакват, но най-вече (да не кажа само) от ниските класове. Просто човек не свързва тази марка със смартфон за 800 лева.
Ааа, за малкия "излъгах" - като даде фира мемори картата, камерата забиваше при включване - но считам, че не се брои :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Вярно ли е, че новите телефони са с не сменяема батерия?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: