• 1
  • 2
Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
ctsvetanov - помощник
:? В рамките на 2 месеца две дебитни карти дефектират по един и същи начин. . . .при вкарване в различни банкомати , те изписват, че не може да бъде прочетена картата и не може да бъде извършен трансфер . . . . още преди да бъдат зададени различните опции. . ..!!! Картата я съхранявам в калъф на телефон , който е тип тефтер с гнезда за съхранение на карти ! Създават ли проблем магнитните полета при свързване с телефона и и магнитните полета на самия калъф ....? Не мога всеки месец да издавам нови карти !
vencil - специалист
И при мен се случи, и на една жена след мен и на нея. Явно като няма пари или нещо подобно са го направили така. След 2-3 дена нямаше проблем, най-вероятно не е от картата.
kozl - майстор
съб окт 02, 2021 11:47 amvencil написа:
И при мен се случи, и на една жена след мен и на нея. Явно като няма пари или нещо подобно са го направили така. След 2-3 дена нямаше проблем, най-вероятно не е от картата.
Когато картата е повредена и след три дена - явно е от картата :wink:
А какво я поврежда :?
Па на мен се е случвало в някой интервал от време (часове) да не мога да я ползвам, но на следващия ден може. Та за това съм с две карти от различни банки и обичайно с едната ако откаже с другата става. Па ква е причината :?
MamaMy - майстор
Ползвам защитен калъф за карти и до сега не съм имал повредена. Освен това калъфа пречи да се сканира картата от разстояние. Така няма начин "случайно" да платя някоя сметка без да съм си вадил портфейла от джоба. Доста хора са олекнали в навалицата с дребни суми. Така не могат да направят нищо дори и да се оплачат срещу търговеца получил парите.
l0v - специалист
Няма нужда от никакви защитни калъфи. Достатъчно е две безконтактни карти да са една до друга и не могат да се прочетат. Дори едната може да е с изтекла валидност.
radius - майстор
Ей това е много хитро, ако е вярно :supz:
Chefo77 - майстор
съб окт 02, 2021 8:52 pml0v написа:
Няма нужда от никакви защитни калъфи. Достатъчно е две безконтактни карти да са една до друга и не могат да се прочетат. Дори едната може да е с изтекла валидност.
А три?
Сериозно, не е бъзик.
l0v - специалист
Ако имаш две карти пробвай както са заедно. Или пък ако нямаш с някоя невалидна. Аз винаги плащам без да ги вадя от портмонето и доста пъти съм си правил номера да събера 2 карти заедно в него. Четеца се чуди с коя да започне диалога защото и двете отговарят едновременно при обмена на данни.
MamaMy - майстор
Аз плащах така през портфейла. Винаги взимаше от дебитната, а кредитната не я пипаше докато не останах без наличност и ме подлъга. Сега нося само дебитна в калъф :lol:
ctsvetanov - помощник
Пичове , благодаря за тезите ....Но не става въпрос за безконтакната функция - там всичко е наред ! И през Google pay нещата са точни !!! Става въпрос за обикновения начин, стандартния ....! Като пъхна картата в слота ....банкомата си я засмуква ....ппсле чегърчегърчегър.....и ми я връща , а на екрана изписва....КАРТАТА НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ПРОЧЕТЕНА ......2 пъти с нови карти за един месец..! звънях в банката, от където е издадена картата и ме посъветваха да не съхранявам картата заедно с телефона !!!??? Магнитните полета ли скапват чипа в частта му като СИМизпълнение .....!!!??? Или магнитното поле от плоските магнити , тези които държат капака на калъфа на телефона да е винаги прибран , прилепнал .....това ли магнитно поле скапва същия този проклет чип....??? Няма логика , защото много жени биха изпищели .......защото , те пъхат вътре някъде дебитната карта , пуска и телефона там ...и пак са в такава близост....!!!???
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с дебитна карта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: