Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
radius - майстор
Аха, призна си грешката :)
Това, че сега ги съдиш след 30г. не означава, че не са били по-напредничави за времето си още от IS-95 - примерно code division срещу time division, все едно да викаш симплекса много по-як от дуплекса.
hidrazin - майстор
вт ное 02, 2021 9:52 pmradius написа:
Аха, призна си грешката
Само в мръсните ти, несбъднати сънища. :lol:
Абе ти въобще знаеш ли какво е 3G ?
Щото като гледам как се напъваш за това 3G и почвам силно да се съмнявам...
:partyman:
P.S. На много хора въобще не им трябва нещо повече от 2G
radius - майстор
Е ти сега като не знаеш какво да напишеш, какво ме нападаш с празни думи. :axe:
kr1100 - майстор
@ "И не не съм ходил с GSM чак от 2001-ва а от края на 1999-та.
За студентския празник имаше промоция на SIM карти от Мобилтел за 120 кинта.
Преди това беше 360 кинта с ДДС и без услугите CLIR, CLIP и SMS които се заплащаха отделно.
На телефона мрежата на Мобилтел се изписваше като CITRON"

Май си в грешка този път :partyman:
Малко преди Пловдивския панаир /края на септември/ я имзше тази промоция.
hidrazin - майстор
ср ное 03, 2021 8:47 pmkr1100 написа:
Май си в грешка този път :partyman:
Малко преди Пловдивския панаир /края на септември/ я имзше тази промоция.
За месеца не споря но си спомням че беше студено - помня добре защото ходихме в окръжен град където имаха офис.
Промоцията беше само за студенти и карта ми взе едно приятелче, студент дето вече си имаше но от скъпите карти. :-D
Общо за тая карта ходихме 3 (три пъти).
Първия път само я платихме защото бяха свършили наличните.
Втория път да я вземем.
Ходихме и третии път щото се оказа че не мога да пращам SMS-и - трябвало да се доплати 5 кинта без ДДС за услугата.
После пък след време се наложи аз да му взимам карти на мое име заради по-изгодни планове до които имах достъп.
Та те така.
Усмивки от преди 20 години.
:partyman:
Lisko - майстор
вт ное 02, 2021 9:50 pmhidrazin написа:
вт ное 02, 2021 9:43 pmLisko написа:
...мисълта ми е че българските мобилни оператори се замотаха с внедряването с 4-6 години спрямо северноамериканските оператори.
Това в отговор на обобщението дето беше треснал:
цитирам: "Краварите традиционно винаги са били назад в тези области - клетъчни мрежи"
Голям праз че в България изостанали с 4-6 години.
Важното е че традиционно краварите продължават да са назад в тези области спрямо Европа, Япония и Китай.
:partyman:
Назад от Европа, ама зависи от коя Европа. Не е назад от Ирландия, не е от Украйна, нито Беларус, нито Русия, не е Албания, не е Германия,
не е Румъния, Не е България, не е никой друг, сал една Норвегия е пред САЩ по покритие:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... enetration
:partyman:
vlax - майстор
ср ное 03, 2021 8:47 pmkr1100 написа:

За студентския празник имаше промоция на SIM карти от Мобилтел за 120 кинта.
Преди това беше 360 кинта с ДДС и без услугите CLIR, CLIP и SMS които се заплащаха отделно.
На телефона мрежата на Мобилтел се изписваше като CITRON"
Върна ме много години назад :) Първия ми телефон ми го донесоха от Швейцария,подарък.Картата
тогава беше 360 лв. с ДДС и изчаках няколко месеца и на студентския празник пуснаха за студенти 240 лв с ДДС.След пътуване до съседен град,където имаше офис и чакане на опашката няколко часа ми продадоха карта въпреки, че не бях студент вече.Годината не помня вече. :) Изображение
:partyman:
kr1100 - майстор
ср ное 03, 2021 9:59 pmhidrazin написа:
Усмивки от преди 20 години.[/url]
:partyman:
:partyman:
Motorola D170 с капаче от Гърция с разтегателна антена, после 3310
zz_stefanov - майстор
Тая промоция си я спомням. Въртяхме се покрай студенцията да се запишем. 2000'та заминах за чужбина, там естествено имах предплатена карта. Като се върнах следващата година вече в България нещата бяха други и въобще не съжалявах, че не съм се абонирал по нея. С карта за 120/350 лева (Не помня тарифите на минута) през 99'та щях да говоря с 2-3'ма. Телефон само за ефелък.
Първият ми апарат беше Ericsson A1018s :)
hidrazin - майстор
чет ное 04, 2021 5:02 amLisko написа:
Назад от Европа, ама зависи от коя Европа. Не е назад от Ирландия, не е от Украйна, нито Беларус, нито Русия, не е Албания, не е Германия,
не е Румъния, Не е България, не е никой друг, сал една Норвегия е пред САЩ по покритие:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... enetration
Уикипедия...??? Боже, Лиско ай ся малко по-сериозно.
Мислех че ще ме забиеш с нещо по-достоверно и истинско.
Например с картата на Федералната Комисия по Комуникации (картинката по-долу).
Същата тая карта на която се вижда че 4G не стига и 80% бре... :lol: Данни от август тая година.
И викаш скорости? Че то краварите дори ги няма в челните 10 бре. За разлика от България... ЦЪЪЪЪК
Те по-зле и от румънците... :-D
As 5G launches and roll outs continue, a number of new markets feature in the 5G Global top rankings for 5G Download Speed, including Norway (346.9 Mbps), Sweden (273.5 Mbps), New Zealand (231.5 Mbps), Bulgaria (226.6 Mbps), Hungary (218.8 Mbps). Israel (192.6 Mbps) and Romania (181.7 Mbps). However, South Koreans continue to enjoy the fastest average 5G download speeds.
Прикачен файл:
Mobile LTE Coverage Map.jpg

Та за сега констатацията ми си остава в пълна сила.
"Краварите традиционно винаги са били назад в тези области - клетъчни мрежи"
Да добавя - и продължават да са така.

:partyman:

Тема "Забравете старите си телефони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: