• 1
  • 2
Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
B0bi - специалист
За туризъм
Някой ползвал ли е такова? Бихте ли ми препоръчали нещо изпитано?
Jacomo - специалист
Аз позлвам това:
https://us.anker.com/collections/solar- ... 8549065878
И работи, единствено съм забелязал, че като заредя с него, по-бързо пада батерията, ама може и да е, заради слабия обхват по тия места.
brum - майстор
Заради обхвата е. Без значение с какво си заредил телефона. Спри си мобилните данни и няма да пада бързо батерията. Те ядат най-много при слаб обхват.
С 2 леви - специалист
Аз ползвам лидълско някво, 5 Ач батерия и слънчево панелче, с размерите на телефона е, дебело 3 см. Зарежда се от слънцето за около седмица! Но аз си го зареждам със зарядното на телефона и го ползвам като пауърбанка. Те така. Имам и радио с фенерче и динамо с манивела. Има УСБ изход за зареждане, вградената батерия е половин амперчас, зарежда без грижи, но си иска въртене. :)
B0bi - специалист
Да повдигна малко темичката.
А колко въртене като време иска зарядно с манивела? Едва ли човек би изтърпял да върти повече от 15 минути.
Ще рискувам да ви разсмея. Мисля си за някакъв миниатюрен двг. За колко най малък се сещате?
С 2 леви - специалист
Колко ли да иска? 5-6 часа, не повече. :-D
B0bi - специалист
Очаквах, че е повече от 15-20 минути. Та затова попитах за двигателче. Мина ми през акъла за моделистките (за корабчета, самолети) но те едва ли могат да работят продължително. Живота им като моточасове вероятно не е много голям. Следващите надеждни най-малки за които се сещам, са за косачки и резачки. Някакви междинни да подскажете?
А дали няма направо някакви миниатюрни генераторчета като за в раница?
hidrazin - майстор
пет дек 09, 2022 7:31 amB0bi написа:
Очаквах, че е повече от 15-20 минути. Та затова попитах за двигателче.
Зарядно на дърва
Зарядно на дърва от България
Four-stroke Diesel Engine Model 12V Generator
Зарядно за телефон с метанолов двигател с вътрешно горне
Избори колкото си искаш. Това мисля е достатъчно като за начало.
:partyman:
radius - майстор
съб дек 03, 2022 3:20 pmB0bi написа:
Мисля си за някакъв миниатюрен двг. За колко най малък се сещате?
Едно време имах американско 0,5 куб.см :wink:
Даже горивото му се сипваше директно в "картера". Доста специализирана машинка беше, всички ахкаха в клуба по моделизъм.
brum - майстор
Ако реално ще е за туризъм по-удачно от power bank или фотоволтаично зарядно няма.

Ако е за кратко - power bank-а. Има компактни дето ще заредят телефон 2-3-4 пъти.

Ако е за по-дълго е много вероятно да е слънчево. За две почивки по час ще си заредил телефона.

Да мъкнеш двигател с вътрешно горене с генератор и отделно гориво за него ми звучи непрактично за туризъм.
  • 1
  • 2

Тема "Мобилно слънчево зарядно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: