• 1
  • 2
Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
B0bi - специалист
Благодаря на отговорилите ми!
hidrazin: китайското на дърва ... никаква гаранция? "Българското" първо е "изчерпано", второ-изобщо не е българско пък е и експериментален модел до колкото разбрах? Третото е играчка. Четвъртото-ще търся отзиви, инфо ... вижда ми се любопитно, но ...??? Ако е надеждно и си заслужава парите, допълнително ще ти благодаря ако го взема и оправдае в някаква степен очакванията ми!
Тези топлинните май са с елемети на Пелтие? Дали не може да се направи нещо в стила на форума?
brum: би ли подсказал такава наистина хубава външна батерия? За фотоволтаично зарядно по принцип е темата. С едно безполезно се набутах та питам за нещо изпитано. Хубавото време в планината ... Основната особеност-точно вечер батерията се занулява. Следващия ден-без фото :cry: Вечерта малко музика и пак на нула :|
hidrazin - майстор
пет дек 09, 2022 9:03 pmB0bi написа:
... китайското на дърва ... никаква гаранция? "Българското" първо е "изчерпано", второ-изобщо не е българско пък е и експериментален модел до колкото разбрах? Третото е играчка. Четвъртото-ще търся отзиви, инфо ... вижда ми се любопитно, но ...??? Ако е надеждно и си заслужава парите, допълнително ще ти благодаря ако го взема и оправдае в някаква степен очакванията ми!
Гаранция - Франция. Всичките тези съм ти ги дал като насоки и идеи за мислене.
Китайското на дърва има вградена "Powerbank" - акумулатор 2500mAh. Демек нищо.
И да, с Пелтие са което означава много ниска ефективност.
Преди години гледах подобни но с газова бутилка от тези малките еднократни.
В планината телефона е средство за оцеляване - вземи си такъв с копчета.
Така няма да се изкушаваш с глупости като тъпия фейс и чалга.
Моите два телефона се зареждат максимум два пъти в седмицата а не като да не говоря...
:partyman:
P.S. И аз съм за читава Powerbank и соларно зарядно (панелче) АКО свърши Powerbank-а и има слънце.
Имам две Powerbank по 10 000mAh и си отговарят на параметрите макар и китайски.
Едната е нонейм и има безжично зареждане.
На другата пише XLT-P301 - с нея зареждам Айфона(третия си телефон и с най-голяма батерия) около 3-4 пъти.
По размер е малко по-малка по айфона (iPhone X) и малко по-тежка.
P.S.За соларното панелче. При китайците повечето е боклук и лъжа.
За да ти свърши някаква работа (за телефона) трябва да е нещо около 30х30 сантиметра (поне).
Ето ти едно с добър рейтинг от купувачите - ALLPOWERS 21W Solar Panel
Ако ми трябваше бих го взел.
brum - майстор
пет дек 09, 2022 9:03 pmB0bi написа:
brum: би ли подсказал такава наистина хубава външна батерия?
Кажи колко капацитет искаш да има? Колко пъти трябва да зареди устройствата и с какъв капацитет са те?
Jacomo - специалист
https://www.anker.com/eu-de/products/a2 ... 5338250403 ей това е мойто и винаги на дълги почивки си го нося. Не се грижиш преди това да го зареждаш. Вадиш и зареждаш и то с 2+A, стига да има слънце. Минус е, че няма подпирачка и следобяд трябва да се подпре на нещо за макс ефективност. Но пък е тъничко като се сгъне.

Гаранцията на ANKER съм ползвал за други продукти и си важи и в България. Ползвам соларното, колонка, фенерчета, зарядни, USB кабели и качеството е на ниво.
hidrazin - майстор
пет дек 09, 2022 10:19 pmJacomo написа:
... ей това е мойто и винаги на дълги почивки си го нося. Не се грижиш преди това да го зареждаш. Вадиш и зареждаш и то с 2+A, стига да има слънце.
:-D Горе-долу е същия китаец дето показах с разликата че е два пъти по-скъпо.
Нали знаеш че Anker е китайски производител базиран в Чанша , Хунан , Китай ?
Разликата в цената е 50% от цената на панелчето. Кви гаранции, кви пет кинта за еднакви китайски стоки?
Едната с 50% по-скъпа (щото не съм и търсил по-евтина) от другата китайка...
:partyman:
P.S. Днешно време нещо ако не е произведено в Китай е МЕНТЕ. :cool:
  • 1
  • 2

Тема "Мобилно слънчево зарядно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: