Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
prascho - майстор
здравейте, какво мислите за модела O2 XDA Terra. Сестра ми има възможността да си закупи само срещу скромната сума от 10 евро мобилен терминал от Германия. Вярно, че те набутват с 240 евро за 2 години но въпреки това лизинга излиза добър :). Има и разни други модели, които са на тази цена. Телефонът, който ползва в момента е нокоа 6230i. Доволна е. Прочетох темата на Леонардо. Потребителското оборудване на нокоа N73 не е лош на първо четене като характеристики но нали разбирате, че сме ограничени от към офертите на O2. Евентуално може да се ползва безплатен безжичен интернет и затова може би ще е хубаво новия телефон да подържа широколентов лан достъп. Широколентовата мобилна мрежа от трето поколение не е толкова популярна в Германия, колкото у нас /сестра ми отрича съществуването на привлекателни оферти от рода на 24 часов канал планета / :-D . Колкото до този XDA terra на първо четене предимствата, които виждам са : наличие на операционна система /възможност за работа с най-разнообразни приложения/, подържа широколентов лан, батерията не знам колко е читава но пише до 5 часа време за раговор, привлекателен дизайн. На последно място телефон, който в момента върви скъпо на пазара и точно там е номера.../дават се 250 евро, по-добре за телефон, който струва повече отколкото за телефон който е под тази сума в днешна дата/.Недостатъците на първо четене: не е водоустойчив :-D , има несменяем панел, камерата е слаба за подобен клас телефони, не подържа юмтс, сравнително тежък, няма радио. Но същественото е, че нямам наблюдения за поведението на телефона като издръжливост при ползване и при падания. Притесненията са ми основателни и се крепят на несменяемия панел. Искам искреното ви мнение дали го бива този телефон. Пускам линк към характеристиките:

http://www.o-connect.com/index.php?type ... Phone=2375

И линк към сайта на O2 и гамата от модели на нокиа.........., които се предлагат :

http://shop2.o2online.de/nw/produkte/ha ... index.html

Ако може някакви мнения кой телефон да изберем.

"Търся стабилен на падания телефон, издръжлива батерия, широколентов лан, радио, операционна система, наблъскани модерни функции - гласово набиране, камера поне 5 пиксела, видеоконференция, тъч панел...Подържане широколентова мобилна мрежа, гсм, ейдж, гпрс, улап приложения :), връзка с МExE :), high speed downling packet access възможности, Система за определяне на местоположението...изпуснах ли нещо :-D, подържане поне на две USIM карти :), водоустойчив, ако прави и секс грешка няма :roll:
mamkata - специалист
По посочения модел в първия линк - параметрите изглеждат добре, но все пак намери някой, които ползва този модел поне от 1 месец и питай - аз се бях вгледал в Нокия Н95 /истинската/, но за мой късмет един приятел я взе преди мен и ... я продаде - оказа се че единствения и плюс е добрата камера - иначе работи бавно, често забива, батерията свършва за нула време, ГПС-а няма добри карти за България, а като и гледаш на хартия параметрите са супер. Аз си взех Мио А701 - с Виндовс Мобайл 5 - /пропуснах да кажа, че Н95 е със Симбиан, а посочения в първия линк модел е с Виндовс/. Та моя съвет е карай на принципа "Око да види, ръка да пипне".
prascho - майстор
Най-хубавия принцип е този. Сестра ми има познат, който има телефон от серията xda и ще говори с него /похвали се, че някакви игрички е играла/. Колкото до платформите на операционните системи не съм запознат, все пак съм инженер по комуникации :). На нея и се иска безплатен нет и това е /ще проучи как е с безплатния интернет в града, но в университета и е безплатен със сигурност /. Колкото до втория линк: бих се доверил на модел нокия или в краен случай на някой от моделите на ериксон, и пак казвам до 10 евро. В противен случай "лизинга" не излиза изгоден...Що се отнася до скоростта на работа на xda terra с параметрите за ром и рам паметта някой да даде мнение, дали ще е бърз в работата или тромав? Притеснява ме и теглото то 168 грама. За да не стане разминаване предимно държа на функционалността топъмнена в червено, но ако някой ми намери телефон със всички изброени екстри и да работи кадърно без да забива и то за 10 евро няма да възраза ;). Колкото до модела нокиа N95, предлагат я за 300 евро с договор, по смъртно няма да дадем толкова пари, па ако ще да е телефон със изброените отгоре екстри :-D
mamkata - специалист
По общо мнение Виндовс мобаил работи по-бързо от Симбиан, но предполагам че това зависи в голяма степен и от хардуера. За нет-а /независимо платен или безплатен/ мого зависи от технологията, по която се ползва - ако е ВиФи - ИЕЕЕ 802.11х стандарта - не става от телефон - батерията отива за нула време, а и да "хванеш" мрежата трябва да си на 5-6 метра от АП-то. За ГПРС/ЕДГЕ и другите технологии нямам преки наблюдения. През ЦСД се влачи /все пак връзката е 9600 бода/.
prascho - майстор
в характеристиките е посочен стандарта 802.11b. С две думи да се насоча към някой друг телефон? В този случай да препоръчаш някой от моделите в сайта от втория линк???
mamkata - специалист
Съжалявам, но не мога да кажа нищо защото не отбирам грам немски.
Принципната ми препоръка е - ако ти трябва телефон - вземи си само телефон. Аз лично освен Мио-то ползвам и една Нокия 5210 - падала, настъпвана /около 106 кила съм/ с оригинални панели и оригинална батерия - държи минимум 4-5 дена, а е на над 4 години /за сравнение батерията на Мио А701 на под година държи 2 пряко сили 3 дена/.
Ако ти трябва фотоапарат - вземи си фотоапарат, ако ти трябва нет - вземи си лаптоп. В къщи имам една Нокия 5100 - друснах се върху нея от около 2 метра и то не с мекото си подгърбие :wink: , панела е на парчета, но вътре машинката си работи и ме е яд, че вече няма резервни панели за тоя модел. За фото ползвам Сони ДСЦ Н5 - преди около година го намерих за към 700 лв. и си го купих на принципа "цената ме привлече" и не съжалявам за покупката.
Според мен истинския телефон е без камери, светкавици и др. екстри и с монохромен дисплей. И все повече се убеждавам в принципа: "Колкото по-скъп телефон си купуваш, толкова повече установяваш, че основната му функция е да звъни"
Всички комбинации са компромис с качеството, но избора си е твой :)

Тема "O2 XDA Terra бива ли го?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: