Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kalin72 - майстор
Приемам идеи как най-евтино и лесно да се довърши плочата на снимките. Ще се ползва за чардак, горе-долу да издържа 15 човека. 5 на 3 метра.

https://photos.app.goo.gl/ZALQQ4V6LwFMVCDe9
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
То не да се довърши, а да се донади :-)
Защо пишете гредоред? Къде е гредоредът?
Какво има под тенекетата?
Ще си трябват колони, вероятно.
Знаете ли каква е арматурата на плочата която се вижда? Ще може ли да се оголи и да се свържат новата и стара арматура?
Чираче - майстор
съб авг 18, 2018 8:23 pmn_a написа:
Знаете ли каква е арматурата на плочата която се вижда? Ще може ли да се оголи и да се свържат новата и стара арматура?
Не става така, според мен. Бутане на всичко, и направа на нова плоча с нужната дебелина и армировка.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб авг 18, 2018 8:26 pmЧираче написа:
Не става така, според мен. Бутане на всичко, и направа на нова плоча с нужната дебелина и армировка.
Кое всичко да бута???
Чираче - майстор
Как кое? Написал съм ВСИЧКО. Железобетона не може да стане здрав, като само се свържат железата. Това да не са женски кюлоти, и да се настави ластика ми? :lol: Я по-сериозно, моля!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб авг 18, 2018 9:51 pmЧираче написа:
Как кое? Написал съм ВСИЧКО. Железобетона не може да стане здрав, като само се свържат железата. Това да не са женски кюлоти, и да се настави ластика ми? :lol: Я по-сериозно, моля!
Я се събери и престани с глупостите!
Чираче - майстор
Нямам намерение да споря.
kalin72 - майстор
Няма да се бута нищо. Гредоред няма, но мисля да има, вместо железобетон, на мястото с ламарината.
Няма ли начин да се свърже???
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед авг 19, 2018 8:24 amkalin72 написа:
Няма да се бута нищо. Гредоред няма, но мисля да има, вместо железобетон, на мястото с ламарината.
Няма ли начин да се свърже???
Няма начин да се свърже. Като искаш, направи си дървена конструкция, ще имаш малка цепка между двете. Но дървената конструкция иска поддръжка и е по-скъпа от бетонната плочица за тераската. Само какво, все пак, има отдолу, стени, място за колни и тн
шоп - майстор
Ако този дървен чардак 5х3 метра го подпреш с 6 дървени колони няма проблеми да го присъединиш към плочата.

Аз бях пред такава дилема за тераса 8х4м, но накрая вместо дърво си излях 15 см плоча подпряна на 6 колони.

Тема "Плоча към гредоред?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: