• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nolkov - специалист
Колоните са Ок - няма видими следи от измръзвания.
Вертикалите - от 12 само 1 мърда с 3мм на 2,5м.

Благодаря на всички за съветите!
Virtex - майстор
Ако колоната мърда не е много хубаво :-D
Здравейте, прочетох темата и искам да задам няколко въпроса. Предварително се извинявам, че не съм специалист и вероятно ще напиша някоя глупост, но ....
Трябва да направя фундамент /основа/ за монтиране на сглобяема сграда от метална конструкция и термо панели. Размера на сградата ще е дължина 10 метра, ширина 5 метра, височина 3 метра /на билото/. Тежината на материалите /а съответно и на самата сграда/ е около 3 тона. В тази сграда на пода /на бетонния фундамент/ ще се съхранява продукция с тегло не повече от 15 тона върху площ от 20 - 25 кв.м. на дървени палети. Фундамента /основата/ ще е с размери 10 х 10 метра, но терена е с денивелация от около 0,7 метра за разстоянието от 10 м. Ще се опитам да кача рисунка /не може да се нарече скица/. Планирам да направя нещо като бетонна стена /бордюр или както се казва/ по периметъра на основата. Вътре да направя 12 колони. Празното пространство да запълня вероятно с чакъл и отгоре да излея бетонна плоча или настилка. Ето това не знам как е правилно да се възприема – плоча или настилка? Съответно как трябва да се армира – със скара само в долната част на 3 см. от долното ниво на бетона или с двойна скара съответно на 3 см. отдолу и отгоре? Колко да е дебела тази плоча или настилка?
Изображение
BLUEPUPIL-2 - специалист
Камиони, мотокари ще се опитват ли да затруднят конструкцията?
BLUEPUPIL-2 - специалист
пон дек 10, 2018 1:33 pmРуди написа:
Посочените от мен БДС-та са официалните български стандарти, защото родната строителната наука е избрала да преведе и адаптира точно тях.
Пак пари на вятъра, после защо сме най-бедни в EU. Първо пари за специализирани преводачи на стр. терминология. После пари за БГ Учените да адаптират. Като малка и бедна страна Б-я много разумно се отказа за в бъдеще да осъвременява своите собствени стр. норми, втората крачка е вече на прага, директно въвеждане в действие на ЕU стандарти без адаптация и превод. Да се бърка дълбоко в джобовете на хората през публичните финанси, защото няма нужните познания, както и да го погледнеш си е социално престъпление. Риформа... риформа!
Руди - майстор
вт дек 11, 2018 12:08 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Пак пари на вятъра...
Ставаше дума за безразрушителен контрол. Вместо вадене на ядки със
специална машина и диамантена боркорона, за да я счупим на пресата
в специализирана лаборатория.
Алтернативата - склерометър на Шмит, по-евтин и достъпен от всяка
от споменатите по-горе машини. Изпитването и обработката на резултатите
трае минути и за целите на декофрирането е абсолютно достоверно.
вт дек 11, 2018 11:37 amBLUEPUPIL-2 написа:
Камиони, мотокари ще се опитват ли да затруднят конструкцията?
Не. Само палетна количка.
Руди - майстор
Не ти трябват 12 колони. Ивична основа, стена, добре уплътнен насип
и 20 см двойно армирана настилка.
nolkov - специалист
Добро утро на всички!
Добутахме го до пътеки около къщата. Ще ги прави майстора 10 см., а там където ще се качва кола върху тях иска да са 20 см. дебели и с двойна армировка.
Сега и аз искам мерцедес, но карам опел - пак ме докарва където ми трябва :)
Въпросът ми е - нужно ли е наистина 20 см. пък и двойно армирана, също и на какви площи се правят фугите (тротоара около къщата ще е 120 см. широк?
Благодаря ви предварително!
шоп - майстор
Всичко зависи от основата. Ако е здрава и добре трамбована и 15 см стигат.

При мен алеята за автомобили е 15 см и армирана само с ф8мм мрежа, но основата е супер здрава, насишах малко трошен чакъл и минах с виброплоча.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Армиране и отливане на бетонова плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: