• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
pesho - специалист
ribnikolaevi написа:
pesho написа:
ribnikolaevi,май ти се излагаш ,защото май не са ти ясни понятията,а SHL e прав във случая-няма никакъв проблем ВЕРТИКАЛНИТЕ (КОЛОНИ)ЕЛЕМЕНТИ да се декофрират на следвашия ден, тъй като не са натоварени..ти кога би ги декофрирал-на 28-ия ден ли ? rи как тогава си представяш строитерното производство на една например 20 етажна сграда-ми ти ше заринеш строителната прощадка с кофраж само.. А подчертах КОЛОНИ заради Стефан,щот разбрал-недорадбрал се включва и преиначава казаното,верен да е винаги опозиция....
Причината да могат да се декофрират по-рано вертикалните елементи не е че не са сатоварени. Помисли малко и ще разбереш че грешиш. Причината е в едно явление, наречено пълзене на бетона. Вертикалните елементи са натоварени на натиск, там пълзенето се проявява значително по-слабо, за разлика от хоризонталните, натоварени на огъване, които могат да провиснат при ранно декофриране. Относно това кога бих декофрирал - зависи до колко съм сигурен в качеството на бетона. Ако просто един бетоновоз ми е докарал бетон, който има сивкав цвят - не по-рано от 14-20 дни. Това че вертикалните елементи може по-рано, да вярно е, може ,но ако аз си ги декофрирам. Бай Стоян няма да пипне кофража ми, ако не съм сигурен в качеството на бетона. Е, зависи и от големината на отворите и много други неща, но по-добре кофражът да постои повече, отколкото после да изравняваш с 5-6 см мазилка на тавана и замазка на пода.
Я,я,я-я !!! Я,пак !! Къде видя пълзене на бетона и какво въобще подразбираш под това ( аз знам какво е-искам от теб да го чуя) ? И спри ,моля те, да се излагаш ,че и мен почваш да дразниш !! Виждам не само ,че не разбираш, но и бъркаш понятията, като със графика,който въобще не е от тая опера...Интересно ми е с какво се занимавиш и каква е професията ти,дали си налял 1 плоча :? !!???
ribnikolaevi - майстор
Който иска, да направи тема, където да си изясняваме понятията.
Не е коректно към жената.
Относно графиката - беше първата която намерих за връзката якост на бетона - време. Може да гледаш само първата крива. Не очаквах, че графиката е объркваща за някого.
pesho - специалист
е ти не четеш ли кво пише там ? Както и да е ... 1:0 за нас... а на жената и е отминал проблема вече-сигурен съм...
velsi - Почетен майстор
Следя темата с интерес. И чакам подходящ момент да я заключа. Така, че... умната!
pesho - специалист
velsi написа:
Следя темата с интерес. И чакам подходящ момент да я заключа. Така, че... умната!
:gott: ..Йок,сакън ,нИдей.... Ти само с това си предупреждение развали хубавия спор, а както знаеш в спора се ражда истината..и без тва форума е вече боза и такива спонтанни теми са 1:1000,така че и да я заключиш е все тая..
Стефан - майстор
SHL написа:
Стефане, едва ли има по-голям смешник от тебе в тоя форум!
Изключително си комплексиран и изключително дразниш околните!
Типично по български - крадеца вика дръжте крадеца. Тебе май всеки, който не те поддържа, е кретен, и те дразни. Не само аз :? И тъй като вече доста хора не са съгласни с тебе, ти минаваш в нападение.
В интерес на истината, имаш и добри публикации. А нали знаеш какво трябва на кацата с мед? Докато при тебе май в кацата меда е само на дъното.
Последна промяна от Стефан на чет юли 03, 2008 7:55 pm, променено общо 1 път.
ribnikolaevi - майстор
Призовавам Ви към новече сдържаност.
Нямаме полза да се караме, когато сме на ралзични мнения. В края на краищата тук е място, където се опитваме да си помагаме. Вярно е че всеки е резличен и си носи своя характер, но нека се опитваме да бъдем толерантни.
pesho - специалист
...няма нищо по-хубаво от един разгорещен спор..не е ли така ?...
inkovsv - специалист
Съвсем излишен спор.Това е същото все едно да се спори дали 2+2=4!
pesho - специалист
..за тези дето знаят ,че 2+2=4...но ,някои твърдят, че е 5,6,7 и т.н.....
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Декофриране след колко дни?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: