• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
todor_velikov - специалист
да аз съм,само дето сега не става въпрос за същия обект,а за друг обект който се строи в софия ,но не от мен.а от строителна фирма :cool:
и какво общо има арматурата с тази тема? :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
"и какво общо има арматурата с тази тема? "
Ти си общото.
pesho - специалист
n_a написа:
"и какво общо има арматурата с тази тема? "
Ти си общото.
Именно..
SHL - специалист
SHL написа:
ribnikolaevi написа:
SHL написа:
Както един колега писа по-горе за да се декофрират греди и плочи, бетона трябва да набере 70% от проектната си якост. Това се случва на 21 ден след наливането му. Само за информация: вертикалните елементи ( колоните ) могат да се декофрират след като наберат 5% от проектната си якост, а именно след 2-3 дни, че дори и на другия ден.
Проблема с по-ранното декофриране ще го решиш, като накараш техническият ръководител на обекта да състави протокол и на него да се подпише той и собственика на строителната фирма. Така при евентуални проблеми ще има кой да носи отговорност пред необходимите органи. Ако плочата напука повече от допустимото, може да им търсиш отговорност. Надявам се и получаваш писмена гаранция за работата им!
Прочети един учебник - "Строителни материали" за УАСГ.
Виждам, че си много добър майстор, според мен не ти приляга да се излагаш така.
Имам предвид конкретно че след 2-3 дни бетонът има 5 % от 28 дневната си якост.
По принцип не е фатално да се декофрира, но само по принцип. Зависи от доста фактори, ако ставаше въпрос за моя къща, не бих позволил да го направят.
2-3 дни! уби ме човече!
Става въпрос за вертикалните елементи - те могат да се декофрират, когато наберат прослувутата вече, 5% проектна якост. Ако говорим за учебници - там си го пише.
ribnikolaevi,
не писах до сега в темата, защото чаках твоя отговор. Очаквам с нетърпение да ми отговориш.
Както сигурно си забелязъл, аз не се изживявам, като експерт по грубия строеж, но знам какво говоря. За късмет в момента уча точно модул "Стоманобетонни елементи". До момента моето мнение съвпада с два учебника, един инженер - конструктор с около 30 годишна практическа работа по обектите, двама технически ръководители на строежи и четирима майстори - груб строеж. Общото мнение на всички е, че колони, шайби, страници на греди и каквито и да било вертикални елементи се декофрират на другия ден след наливането.
Ако речеш ще ти направя и извадка в jpg - формат на самите учебници и това което пише в тях. Не понасям празните приказки и бъди сигурен, че имам покритие за мойте. В този случай теорията се покрива изцяло с практиката.
Не искам да си мислиш, че ще ми хвърлиш в пространството, нещо от рода на "Стилияне ти си некомпетентен." и аз ще остана без да ти отговоря. Рядко пиша по тема по която не съм подготвен и не съм сигурен 100% в истиността и.
Та сега да те попитам на свой ред: Ти колко време си мислиш, че трябва да стоят вертикалните елементи ( колони, шайби ) преди да се декофрират?
Последна промяна от SHL на вт яну 26, 2010 1:04 am, променено общо 1 път.
pesho - специалист
..шах с пешката..
ribnikolaevi - майстор
И как според теб, ако на 2-3 ден имаме 5 % от 28 дневната якост, ще може да се декофрира на първия ден. Тогава якостта сигурно е 2 %?
ribnikolaevi - майстор
Честит имен ден Пешо, това само ник ли ти е, че си още трезвен?
:party:
pesho - специалист
Искренно благодаря !!! Не,не ми е ник-Петър се казвам !!! Наздраве, пък работата по един или друг начин все ще стане... :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Декофриране след колко дни?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: