Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ribnikolaevi - майстор
Пусни някакви схеми или снимки, ще облекчих хората, които искат да ти помогнат.
Милен - майстор
Ето я и схемата. Външните стени на цялата къща са каменна зидария на първия етаж. Върху тях лежи плочата на втория етаж. Стените на втория етаж са тухлени.
Мисля че трудноста при захващането на плочата за стените ще я има и при захващането на гредите за стените при варианта със гредореда.

Прикачен файл

kuh.jpg
kuh.jpg (59.5 KиБ) Видяна 4619 пъти
ribnikolaevi - майстор
Ок, разбрах за какво иде реч. Проблемът ти е как да закрепиш плочата във външните каменни стени. За тухлените има много решения., кой-простото е да се направи един шлиц в тухления зид, армировката влиза в него по съответен начин /може и да влезе в срещуположната плоча, ако има такава и да я залепиш с едно лепило на Хилти, 150 или 500 беше/, и в него да излееш бетон - т.е. плочата ще легне на зида. Дай снимка на кеменната зидария отвътре.
Милен - майстор
Снимка още не мога да кача, къртенето ще бъде есента. За сега обмислям вариантите.
Каменната зидария е до нивото на плочата на втория етаж, всъщност плочата лежи върху каменния зид, а нагоре е тухла. В този случай шлиците ще бъдат в тухления зид и ще лежат върху каменния. Това е положението от външните стени. Откъм двете вътрешни стени имам плоча в зида и там трябва да се срещнат странично новата със старата. :?

Открих лепилото на хилти. Хубави продукти за захващане на гредоред в моя случай са идеални. За 10кв плоча предполагам също ще станат.
Между другото от сайта им може да се изтегли софтуер за изчисляване на техните анкери, след регистрация
pesho - специалист
..Ша дойдиш ти на моето...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Може ли да посъбориш старата плоча, да оголиш арматура и да вържеш? При мен така направиха. Не знам дали е редно (при мен не е и фатално).
ribnikolaevi - майстор
Колко е дебела старата плоча, вече дойде време да се обмислят нивата?
Милен - майстор
Старата плоча може да се разкърти около десетина сантиметра от дългата вътрешна стена, там е стъпила на вътрешен тухлен зид. От късата вътрешна страна има един издаден зъб който също се разбива без проблем, а предполагам може да се използват и арматурите на стълбището които в горния си край влизат в плочата.
Плочата е дебела 15см.
ribnikolaevi - майстор
Чакай малко, защо бързаш с разбиването!

Питах те за нивата. Предпочитам да не разбиваш, ако е възможно, т.е. връзката стар нов бетон, ако има такава, да бъде над зида.
Милен - майстор
Прехода стар/нов да лежи над зида е възможен само от късата вътрешна стена. Там отдолу няма зид и тепърва ще се зида. От дългата страна старата плоча стига до края на зида и няма как новата да стъпи на него без да се разрови малко старата. Височината на плочата е 2.7м.

Тема "Върешна плоча?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: