• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Изискват се тези неща, но... ако нямаш съседи, които да знаят и да го направят на въпрос.....си ремонтираш тихо и безпроблемно.
По закон, за да преместиш мивка от едната стена на другата, в собствената ти къща, строена от собствения ти дядо, се иска разрешително за ремонт, със всичките му салтанати. Това по закон.
Master_Kenobi - V.I.P.
докера написа:

Значи така - В нотариалния акт пише " Земя и сграда" .
Хм, ти верно за кво се бориш тогава?! :?

А в Еон-а по идея би следвало да ти искат разрашението за експлоатация, но то е за новостройки. А ти щом със съществуваща къща... Казваш, че сте я разделили и искаш отделна партида. Не би следвало да откажат. Не ги забавлявай с това, че сега на практика строиш къщата.
gandonov - специалист
Отиваш в енергото с нотариалния акт и си откриваш нова партида на твое име. А в общината нямаш работа.

И си подбирай познатите! :wink: Твойте познати в общината ти "крояха шапка", а не се опитваха да те насочат в правилния път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
gandonov написа:
Отиваш в енергото с нотариалния акт и си откриваш нова партида на твое име. А в общината нямаш работа.

И си подбирай познатите! :wink: Твойте познати в общината ти "крояха шапка", а не се опитваха да те насочат в правилния път.
Точно.
Steelmen - помощник
Вижте, един приятел наскоро имаше подобен проблем-къща на два етажа (единия прехвърлен от родителите на него, а другия-на брат му), но с една партида за тока. За да му открият отделна партида от ЧЕЗ искаха разработен и заверен от проектант с пълна правоспособност ел.проект на етажа. Архитектурни и строителни планове се изискват в документите, но неса му ги искали. Искали са само ел.проекта. "Проучването" е минало успешно и са му взели към 700лв. за присъединяване. Вероятно навсякъде искат различни документи, така че предлагам Ви първо да проверите и тогава ще знаете какво да правите.
докера - специалист
Нищо не ми е кроила моята позната , просто ми предаде какво са й обяснили в служба ТСУ - виж , те може и панталон да искат да ми скроят , а дали ще го поръчам е друг въпрос :-D :-D
В понеделник отивам в Еон да разпитам как точно става работата и какви документи се изискват за присъединяване на нов абонат .
Master_Kenobi - V.I.P.
докера, какво стана в Еон, любопитно ми е просто... :)
докера - специалист
Още не съм се добрал до тях :? / в момента имам мазачи / , но като се изясни работата непременно ще пиша :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос към архитектите или специалистите ТСУ ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: