Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ilkoandonow - специалист
дайте идея, стълбището е северно

Прикачен файл

Picture 25.07.jpg
Picture 25.07.jpg (105.45 KиБ) Видяна 5844 пъти
Последна промяна от ilkoandonow на вт юли 29, 2008 5:44 pm, променено общо 1 път.
asinka - специалист
http://parapeti.net/album.html -виж тук.Една приятелка си сложи такъв, алуминиев и се получи много ефектно.За около 4 л.м сумата беше в порядък от 300 лева, но много зависи от гъстотата на профилите, модела и т.н
На пръв поглед ми се струваше, че няма да издържат на препарати и атмосферно влияние, но засега няма никакъв проблем.
Явно тези, които са пригодени за външно ползване имат специално покритие.
кака Лара - специалист
Ето ти още един вариант:

http://www.parapeti.com/outdoor.html

На мен лично кованото желязо на това стълбище най-много ми пасва, но там приготви поне към 200 лв/л.м. Другия вариант е с балюстри...
Но е добре да имаш цялостна концепция за екстериора преди да се спреш на нещо.
bullet - специалист
Ба. маа му, ами тя тази стълба къде всъщност води :?
pesho - специалист
bullet написа:
Ба. маа му, ами тя тази стълба къде всъщност води :?
OK си е стълбичката...даже перфектна.. :? ..за изобретението на инж. Донев-"Проста игра за всички поколения" ... :-D Как беше.."..играят всички-момченцата със сините кофички срещу момиченцата със червените легенчета.Целта на играта е да НЕ СЕ пресече стълбата със прозореца на втория етаж.Иначе играта свършва.." :-D :-D
rusev - специалист
На мен ми се струва, че малката стеничка на терасата, която е в горния край на стълбището не опира до къщата и има мяст да се минава.
ilkoandonow - специалист
местенцето е широко само 95 сми от там си отивам на терасата :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :shock: :shock: :shock:
ilkoandonow - специалист
стълбата отивана кой където му харесва а аз си влизам на 2 рия етаж :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Petyr - специалист
Добра оптическа измама се е получила на снимката. На мен в първия момент ми се стори, че има около 20 см луфт между стълбата и терасата, а след това и 1 метър парапет. :)

А относно парапета на стълбището, то на мен ми се струва, че ще стои добре извит парапет, нещо като този:
Изображение

Тема "идея за парапет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: