Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Владиславов - напреднал
Налага ми се да сменя покрива на къщата,която е строена преди 40год.Може ли някой да ми покаже технология-как се оразмеряват гредите,мартаците,летвите?!Въобще технология за изчисление и построяване на покрив!Трябва да направя една груба сметка за материалите,за да се приготвя финансово.Имате ли представа как върви цената за построен квадрат покрив/само за труд/?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Няма такава цена. Просто от покрив до покрив балкан разлика.
И първата половина от въпроса ти е малко странна. Най-лесното е да снемеш размерите на съществуващия покрив. Ако ще променяш конструкция, то изчисленията са по плана.
..............
мЕртек, мЕртеци
chonev - помощник
Сам ли ще си правиш покрива? Ако не този който ше го прави трябва да е наясно. Взел ли си решение дали ще е покрит с керемиди, ундолин или друго, от това ти зависи самата контрукция. Ако питаш мен с керемиди е най добре, но това е друга тема и да не я обсъвдаме тук. Труда за нов покрив върви от 35 до 38 лв за квадрад (за Пловдив и региона)
Master_Kenobi - V.I.P.
Владиславов написа:
Налага ми се да сменя покрива на къщата,която е строена преди 40год.
От какво се налага?! Къщата е само на 40 год.
Владиславов написа:
Може ли някой да ми покаже технология-как се оразмеряват гредите,мартаците,летвите?!
Май ви трябва не технология, а конструктор и проект. И хонорар за проекта, естествено.
Другият вариант е да се доверите на някой печен стар майстор с бригада, да го викнете да огледа и да ви каже цена за всичко.

Вариантът на n_a също е приемлив, освен ако не се налага да сменяте покрива заради калпавата му конструкция.
беба - специалист
И мен ме интересува колко излиза на кв. Ние имаме 240 кв метра за изграждане - дървена конструкция, някаква хария/не съм мн наясно/ и редене на керемиди. Двускатен покрив. Хич не мога да се ориентирам в цените, направиха ни оферта за 45 лв за 25лв, а вчера едни за 10лв на кв метър. Не можем да преценим кое реално се доближва до актуалните за момента пазарни цени :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
За конструкцията мълча, но за хартията не мога :| . Абсолютно излишна е. Точно за едно лято прегаря.
беба - специалист
И да не купуваме ли??? То който дойде само за тази хартия говорри как трябвало "на всяка цена" да се слага. Сега ме хвърли в размисъл.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ами това е хартия промазана с битум. Купувайте бе!
беба - специалист
Че защо ако е излишна да купуваме?!?! Ако ще се дават пари да е за нещо смислено ако ли не хич да не се бъркаме и за тази "екстра"


Леле гледам отстрани ме писали напреднал :group3g: добре се посмях!!!
todor_velikov - специалист
сложи си битумна мушама,или най-добре воалит 2мм,в момента върви 3.5 лв на квадрат

Тема "Смяна на покрив,ПОМОЩ-2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: