Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
yasoo - специалист
Здравейте, имам един мъничък проблем и се надявам да подадете едно рамо със съвет.
Предстои ми да правя замазка на терасата (в/у гаража) и там идва проблема - адски съм на Вие на тази тема. Твърдо съм си решил, че ще се викат майстори не за друго а просто нямам грам свободно време на последък. Дочух за една "далаверка" наречена "Машинна замазка", но така и не намерих достатъяно отговори на въпросите които ме вълнуват относно нея и за това се допитвам към вас. Единствено установих, че излиза бая по евтино. Дават го около 220-250лв. за кубик. а това до колкото разбрах е крайна цена т.е. труд, материали... абре с две думи всичко. По мои сметки значи с 300лв. ще успея да направя замазката. Ако някой е по в час на тази тема би ли ми разяснил малко по подробно за какво става дума :)

Интересува ме машинната замазка става ли за външни условия? Замазката на терасата трябва да се направи с лек наклон т.е. в единия край замазката да е 4-5см. макс а в другия до към 2см. Това възможно ли е при условие, че изискванията на фирмите са минимум 4см?

Благодаря предварително!

Ето и терасата за която говоря, около 35кв.м. е:

Изображение

Изображение

Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ами Такова видях като правеха OMV Русе преди време. Няма проблем с наклон и с водонепропускливост. Обаче ... 20квадрата? Ха!
yasoo - специалист
n_a написа:
Обаче ... 20квадрата? Ха!
Е с туй не разбрах какво имаш в предвид :sad:
Ако мислиш, че е малка площа за която ще ги викам не си прав. Минималните изисквания при които идват са 1 кубик
Master_Kenobi - V.I.P.
За това ли говориш или нещо подобно?
1-во тия едва се навиват за обекти 300-350 квадрата, а за 35...
2-ро не знам що реши, че цена 220-250 лв./кубик е на далавера. Това е горе-долу цената на топлоизолационни замазки, обикновените трябва да са по-евтини.
yasoo - специалист
Master_Kenobi написа:
За това ли говориш или нещо подобно?
1-во тия едва се навиват за обекти 300-350 квадрата, а за 35...
2-ро не знам що реши, че цена 220-250 лв./кубик е на далавера. Това е горе-долу цената на топлоизолационни замазки, обикновените трябва да са по-евтини.
За подобно нещо говоря. Технологията е същата, но самата замазка е най-обикновенна т.е. цимент и пясък. За съжаление не мога да намеря сайта в който преди няколко дни четох за тази замазка :(
По втория ти въпрос за цената, еми останах с впечатление, че ще ми излезе по евтин този метод. За цялата тераса ми е нужен около 1-1,2 кубика по мои сметки т.е. макс до към 300лв. и това е крайната цена със се материали, труд... и т.н.
Ако някой може да ми направи по добра оферта или поне да е в границите до тази сума няма да му се обидя ;)
yasoo - специалист
Какво стана бре хора, никой ли не може да даде малко повече инфо за този тип замазки :sad:

Тема "Машиннна замазка - що е то?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: