Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.

каква къща да изберем

Анкетата завърши на пет дек 05, 2008 7:18 pm

68%
монолитна
25
16%
дървена
6
16%
полистиренова
6

Общо гласове: 37

Svilen22 - специалист
Какво мислиш за термо-моста който се получава между вътрешната и външната мрежа? Аз смятам това за недостатък.А иначе съм "за" тази технология.
profesora888 - помощник
За да се получи термомост е необходимо да има няколко фактора на лице.
Предполагам ги знаеш, за да задаващ този "компетентен" въпрос.
Само ти обръщам внимание на един от тях, а именно лицето на такъв термомост, отнесен към сечението. Мисля, че и сам можеш да си довършиш тази формула.
Другите фактори, няма как да ги отнесем към тази технология.
Не знам, но в каталога на ИБТ има и едни постройки на Европейската база на Антарктида. Ако има термомост , дали те ще са там?Ти как мислиш?
Svilen22 - специалист
Аз ако ги знаех тези "фактори"нямаше да те питам какво мислиш.
profesora888 - помощник
Svilen22 написа:
Аз ако ги знаех тези "фактори"нямаше да те питам какво мислиш.
Ето това е типично нашенското песимистично виждане.
Не сме сигурно за нещо или не го знаем, но смело се изказваме по въпросите.
Не го казвам за да се заяждаме, но мисля, че преди да се повдига какъвто и да е въпрос,то човек трябва да се е подготвил.Това е моето лично мнение.
Justy - майстор
profesora888 написа:
Здравейте колеги !
Както казваше един "слушам и невярвам на очите си ".
Въобще първо на първо трябва да уточним понятията, а именно що е монолитно, полистиренено и дървено.
Доколкото за третото понятие всичко е ясно, то дайте да разгледаме предишните две.
У нас казваш монолитно и готово, то е ясно с тухла.А понятието монолитно е съвсем друго.Предполагам знаете какво е ЕПК. Е за това иде реч.
Направете си справка, какъв е живота на ЕПК сградите.
И понеже аз твърдо съм привърженик на http://www.ibt.bg Ви съветвам преди да говорите, компетентно за панели да се запознаете с технологията.Предполагам си представяте едроплощен термооставаем кофраж.Е това е. Единственото предимство пред всички, ама пред всички други системи е че имат всички типове елементи необходими за построяването на един обект, включително и стълбища.
Не разбрах, какво не му харесва на Justy, мрежата отвън на елементите.Не харесването явно е необосновано, защото по тази технология, направо мрежата е монтирана и ако искаш, мажи, лепи камък или вентилируема фасада.А иначе, си слагаме мрежа мажем си я, а ако трябва камък , какво ще правим?А времето, то нали е пари, както някой беше казал.
Или предлагате в свободното си време , да си лепим мрежа и да си я мажем.Е тука вече идваме на нашия манталитет, всеки от всичко разбира.
И понеже за три месеца, обиколих доста строежи по технологията ИБТ и съм станал почти експерт, питайте и ще Ви отговоря ако мога.
Професоре, нека не спорим, а да анализираме трите технологии. Ако е вярно, че одобряваме генерално концепцията за такова строителство. Нека да сравним главните показатели, за мен това са:
- Цена на кв.м. на панела
- Цена на кв.м. на изградена стена
- Време за изграждане на кв.м. стена
- Необходимост от механизация
- Якостни и топлотехнически параметри.
profesora888 - помощник
Професоре, нека не спорим, а да анализираме трите технологии. Ако е вярно, че одобряваме генерално концепцията за такова строителство. Нека да сравним главните показатели, за мен това са:
- Цена на кв.м. на панела
- Цена на кв.м. на изградена стена
- Време за изграждане на кв.м. стена
- Необходимост от механизация
- Якостни и топлотехнически параметри.


Justy .
много се радвам , че най-накрая задаваш професионални въпроси.
И пак не си чел? Грешка, чел си но не там където пише тези неща.
Но както е казал Дяда Либена Каравелова - "Просвещение,Просвещение и пак просвещение"Та на темата
1.Когато говориш да панела, сигурно си прочел, ако си внимавал в този час, че технологията ibt.bg, под самото си наименование панела, крие термооставаем кофраж.Ти на строежа закарваш готови кофражни форми, които се наливат с бетон и то там където е необходимо.Един панел ,както ти го наричаш е с размери 1,12 м х 2,70 м,и 14 см разстояние между стените/ като размера по височина в случая е произволен и е такъв какъвто го налага конструкцията и архитектурата.т.е пояснявам може да бъде и 3м и 3,20 и т.н.Та този елемент, меко казано, тежи има няма и то с този размер 16 кг.
Дали е необходима механизация??? Ти как мислиш?От тук и отговора на въпроса ти за механизацията.Ясно нали!!!
Второ, по цената - питай във фирмата, ще ти я кажат.
Аз им зададох въпроса, защо не публикуват цените си, но те ми отговориха / а вече и аз смятам , че е правилно, макар, че отначало мислех обратното/,че у нас аман от "специалисти", които ще насмятат бог знае какво.Е то това е в отговор на въпросите ти, нито повече нито по-малко.В смисъл, че не се дочита докрая.
Само за сведение 1 м2 стена излиза с 29 % по евтино от 1 м2 зидария с изолация от едната страна.Времето се отнася 54 минути / включва поставяне, подпори и изливането на бетона/ към 3ч и 42 минути - зидане и изолация на м2 стандарт и то само от едната страна.
Това е за времето и цената.
Двама души монтират за 8 часа -125 м2 панели. Ето ти времето.А подове 2 души -монтират 200м2 плоча.Там 4,48 м2 тежат 12 кг. Сигурно трябва кулокран, а ?
За топло , шумо и якостни параметри, мисля да не ти го сдъвквам на готово, а да вземеш са почетеш.Затова влез в сайта на http://www.ibt.bg в раздел Предимства на строителната система и чети.Чети , а не се поти.
Успех в четенето
n.nikoloff - специалист
rumeniak написа:
...
1. Качествена на НОРМАЛНА цена дървена къща в БЪЛГАРИЯ НЯМА...
Интересно твърдение... Ако не е встрани от темата - какво е "нормална цена" и какво е "дървена къща" ?
profesora888 написа:
Здравейте колеги !
Както казваше един "слушам и невярвам на очите си ".
Въобще първо на първо трябва да уточним понятията, а именно що е монолитно, полистиренено и дървено.
Доколкото за третото понятие всичко е ясно, то дайте да разгледаме предишните две...
Най-накрая да намеря човек, на който всичко му е ясно въобще за нещо. Поздравления!!!!
Цени, цени , цени! Това вълнува всеки, който иска да си има собствен дом! Всеки си знае, желания и възможности, но аз който от повече от година следя технологията http://ibt.bg, вече мога да препоръчвам смело на всеки,който иска да има къща тя да бъде по тази технология. За тези 16-17 месеца, видях много.Видях как се строят къщи от по 300-350 м2 за 3 месеца и хората влизат да живеят в тях.Видях,как къщи от по 220 м2 се отопляват с пет киловата.Видях учудени топлотехници, защото без каквито и да е допълнителни мерки,тези къщи се отопляват с по-малко от 10 Вата на м3.Видях и цени.
Напълно завършена -готова да се нанесеш,струва 380-400 евро на м2.
Качеството е феноменално!!!
Leon - специалист
maik написа:
Цени, цени , цени! .........

Качеството е феноменално!!!
Направо феноменално!!!

Някои строители (повечето) ... май умряхте от глад!

:lol:
shotik - майстор
Един материал за изработена къща с подръчни средства и собствени сили

http://www.vasi.net/community/all/2010/ ... ilami.html

Тема "Къща?Каква? От какво?За колко време? За колко пари?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: