• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Eli83 - напреднал
:) Здравейте!

Чудим се дали да купим една къща с мъжа ми,от една година вече се чудим,първо ни казаха че се продава ходихме да я видим сами я намерихме,после че не се продава,после пак се продаваше,и така няколко пъти,собственика последно пак не я продаваше щеше да си я прави за него,сега вече ни я дава,но ние трябва да решим бързо,нищо че имахме една година

Къщата е за адски ремонт, направо все едно нова ще се строи,няма канализация трябва да се прави септична яма,всички стени са на камък(каменна е къщата,подовете долу са си от пръст,на гредоред е и то изгнил ,прозорци всичко е за наново да се прави ) Въпроса ми е понеже последния път като я оглеждахме забелязахме че едната стена е навън- има наклон,като си в стаята си има наклон навън,като я гледаш отвън също си личи че е поддала,незнам дали е поддала (самата къща е на наклон) или камъните са по издадени заради големината им ,незнам,има нужда да я погледне някакъв специалист но не знаем какъв-ГЕОДЕЗИСТ ЛИ? Защото вече след като я платим и да има свлачище и да пада си е наша грижа :?

Ще кача снимки :roll: Към къщата има плевня която най- ни е мерак да стегнем и да си я ползваме като веранда, барбекю,лятна тераса и така,плевнята е с тикли,с прогнили основни греди и пак е за събаряне,то сега има ли майстори да редят тикли :?

Но най вече се притесняваме за тази кривата стена затова се чудим да не трябва да събаряме къщата :shock:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... id=8287815
bullet - специалист
Най-добре преди да я купите да се консултирате с архитект-проектант и строителен техник, за да ви кажат какви са възможностите, както и приблизителни разходи за ремонт/строителство наново.
Аз бед съм специалист смятятам, че състоянието е трагично. Помислете си за разходите, нервите и необходимото свободно време за основен ремонт или събаряне и изграждане отново с бригада майстори, и си направете сметката дали да не купите друга къща, по-скъпа, но в по-добро състояние. Аз бях пред тази дилема и предпочетох по-скъпата къща, но с по-малко ремонт. Не съжалавям нито за миг :roll:
Eli83 - напреднал
Точно в този район къщите са много скъпи тази е на такава цена която можем да си позволим и ще ни остане и за ремонт,наистина е лесно да вземеш къща в отлично състояние но ,ние имаме къде да живеем,нямаме краен срок и мислим ремонта да не ни притиска времево,полека лека,само да не стане наистина строеж на нова къща,но за цената и като место да го купиш ще е повече,незнам чудим се и наистина трябва да потърсим и друго мнение,значи проектант и строителен техник да търсим :? ужас мъжа ми ще се гръмне ама по добре така поне да знаем и те какво ще кажат :shock:
rendo - специалист
Къщата изглежда - колоритна
Проблема по скоро е друг - къщата е много запусната - цената на ремонта ще е солидна

Ще ти нахвърлям някой ословни цифри пък вие си помислете

Покрив - цялостно 4000 лв

дограма 2000

Врати около 2000-2500

дюшеме - 20 лв на квадрат

греди 15Х15 за окрепване на гредореда поне 20-30 бр.Х 25 лв на парче

Септична яма около 500 лв


Канализация за баня в къщата - поне 400-500 лв

Баня в къщата - поне 2000 лв

Ел. инсталация - около 500 -1000 лв

Това са много малка част от нещата които трябва да направите


а за труд още колко има да давате поне още 10 пригответе като ццяло
Ще има и укрепвания на места ще има и бетон за укрепване ........


Казвате притеснява ви наклонени стени и тн ......
За този тип строителство това е нормално
И всичко може да се оправи - но въпроса не е как а за колко пари.



просто преценете спрямо цента която ви дава дали си заслужава
Eli83 - напреднал
Покрива е оправян нямам снимка но от по- горе на улицата се вижда здрави керемиди,говорихме със съседи на къщата (близнак) те са правили покрива от немай къде и на тази,баня баща ми това работи за работа няма да даваме пари,така че покрива и банята не ги броим,ел инсталация всичко наново имаме ел техник,добър наш ,водопровода всичко трябва наново,ясно ни е,само таз пуста стена дето ни стресна друго друго и ограда ще трябва абе наистина си е до парите всичко :shock: и ако мъжът ми не ме изненада нещо днес до утре трябва да сме решили
tysonlkr - специалист
Викнете някой специалист да погледне въпросната стена, защото ако е готова да падне каква ще е гаранцията, че и др няма да я последват :? Другото малко по малко ще се оправи :wink:
Аз не съм специалист но така бих постъпил в тази ситуация ако бях на ваше място :roll:
mici - специалист
rendo написа:
..........

Покрив - цялостно 4000 лв

дограма 2000

Врати около 2000-2500

дюшеме - 20 лв на квадрат

греди 15Х15 за окрепване на гредореда поне 20-30 бр.Х 25 лв на парче

Септична яма около 500 лв


Канализация за баня в къщата - поне 400-500 лв

Баня в къщата - поне 2000 лв

Ел. инсталация - около 500 -1000 лв

..........
От две години се занимавам да оправя подобна "къща". Имай предвид, че цените на посочените работи излизат двойно, а ще излязат много повече дейности. Със сигурност ще съборите поне половината и ще градите наново. Не си струва да влагаш пари за вътрешния ремонт, преди да си оправила стените и покрива.А това са доста пари. Посъветвай се с техник или строителен инженер.
Justy - майстор
Eli83 написа:
Покрива е оправян нямам снимка но от по- горе на улицата се вижда здрави керемиди,говорихме със съседи на къщата (близнак) те са правили покрива от немай къде и на тази,баня баща ми това работи за работа няма да даваме пари,така че покрива и банята не ги броим,ел инсталация всичко наново имаме ел техник,добър наш ,водопровода всичко трябва наново,ясно ни е,само таз пуста стена дето ни стресна друго друго и ограда ще трябва абе наистина си е до парите всичко :shock: и ако мъжът ми не ме изненада нещо днес до утре трябва да сме решили
Покрив не се гледа отгоре, а отдолу. Как са му поповете, столиците, мертеците. И ако е текъл, надолу е леш. Само специалист може да оцени.
ribnikolaevi - майстор
bullet написа:
Най-добре преди да я купите да се консултирате с архитект-проектант и строителен техник, за да ви кажат какви са възможностите, както и приблизителни разходи за ремонт/строителство наново.
Аз бед съм специалист смятятам, че състоянието е трагично. Помислете си за разходите, нервите и необходимото свободно време за основен ремонт или събаряне и изграждане отново с бригада майстори, и си направете сметката дали да не купите друга къща, по-скъпа, но в по-добро състояние. Аз бях пред тази дилема и предпочетох по-скъпата къща, но с по-малко ремонт. Не съжалавям нито за миг :roll:
:)))))))))))))

Има и още една професия. Строителен инженер. Струва ми се по-подходяща.

Съвет от мен. Ако можеш да си го позволиш финансово - дерзай. Сега няма кой да ти иззида подобен каменен зид. За наклоненета стена -не са вижда ясно от снимките, но от това което се вижда къщата няма конструктивни проблеми /ако изключим дървената част - покрив и др. подобни/.
За парите - това което ти бяха написали като цени го събираш, умножаваш го по 2 за работите които не сте се сетили работи и после поне по 3 за реалните цени на които ще ти излязат нещата. Не забравяй да внлючиш в сметката нервите, пропуснатите моменти с твои близки и приятели и т.н. и т.н.
Ако все още държиш и имаш парите, според мен първо потърси точното решение за ремонта. Трябва хем да има топлоизолация, хем да не се скрива видът на каменните зидове. Абе, трябва ти архитект. При това кадърен. И то със специфичен опит. Не че някой ще ти откаже да работи, след като му платиш, но не съм сигурен за резултата. Аз за съжаление не познавам такъв и не мога да ти препоръчам.
И едва след като си избистриш в главата какво точно искаш да правиш се захващай с реални ремонтни работи.
Все пак докато се избистря идеята може да търсиш контакти с радлични фирми, доставчици, майстори. За материалите, които ще са в по-големи обеми обиколи складове да търсиш цена, преговаряй, казвай за какви и колко материали става въпрос - по-дребните ще ти дадат добри отстъпки.

Ще следя с интерес как се развиват нещата, ако я купите, ще пускаш инфо тук, нали?
royal - напреднал
Така като гледам снимките - доста работа има по тази къща, но ако цената е добра и имате свободно време и възможности, защо да не я направите ! :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за купуване на тази къща?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: