• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
roofmaster - напреднал
Плюса е,че с ходроизолацията става бързо и по евтино (около 15лв.
м/2 труд и материали) и ако е залепена грамотно-няма да тече,стига верно да не ринеш сняг,че току виж половината изолация е долу.
Минуса - всичко ще се стича по фасадата, а дървената кон-я,макар и
вренена има си стрехи и ще пази фасадата.
Master_Kenobi - V.I.P.
Абе, хора, стига сте пълнили главата на човека с бърмбари. Всъщност, не можете да му я напълните, щото него никъф го няма откакто е открил темата. Ама и други може да я четат.
Да си оставиш къщата на "трета плоча" от 5-6 по проект си е голяма простотийка. Нали и колони и железа трябва да стърчат там. Кви хавайски нощи, романтики и купони?! :? Ами, ако и съседните къщета са "читалища" на по 4 етажа? :-D
ФМ-а ви избудалка с идейка и се хлъзнахте. Само Силвето е железна по темата! :-D
phoenixpavel - помощник
Радвам се ,че темата има толкова коментари и мнения .А по повод по долу написаното ..
Master_Kenobi написа:
phoenixpavel, очевидно си инвеститорът в начинанието и най-вероятно не си в първа младост. :) Извинявай, че те обсъждам. Но... според мен в повече от 90% от тия случаи, къщата си остава на фаза първи етап. А в останалите десетина процента инвеститорът е някои от наследниците. Съжалявам да го кажа.

Та в тоя смисъл, сигурен ли си, че искаш да живееш в нещо, което прилича на недовършено? Сигурен ли си, че някой, някога изобщо ще го довърши? Едно е да дадеш възможност на поколенията (имам предвид конструкцията) да градят още нагоре, друго е да се ангажираш със завършването в скоро време, имам предвид узаконяване и подобни неща... Според мен, никой няма да ти узакони къща в подобен вид, а не е ли узаконена... все едно я няма.

Иначе по темата: Технически е възможно. Според бюджета - от воалит до медна обшивка. Цени, според региона - фирми много...

На твое място, бих теглил една майна на втория етап и бих направил къщата, така че да прилича на къща. Може да заложиш по-здрави основи и да дадеш шанс за надграждане, но нищо повече. Слагай си скатния покрив и толкоз!
Пък, ако си убеден, че ще имаш в близко бъдеще финансите за четири етажа, просто изчакай.
Това, което си намислил, ще ти доведе много грижи с узаконяването, а от там и с експлоатацията.
Да аз съм инвиститора и надявам се да не остане за моите поколения да я довършва Та аз все пак съм на 25 години :) . И все още се колебая какво да правя.Пиоследно което мислех е да намеря майстори които да ми направят дървената конструкция (греди подпори ) и от там нататък сам за наковаването на дъските и керемидите,като за тях мисля да са самозалепващи битомни. КАто бях по малък съм помагъл на един майстор и съм се качвал на покрив .Та не съм много бос ,но все пак как мислите нормален човек може ли да се оправи с довършването на покрива ако има дървения скелет.
Master_Kenobi - V.I.P.
Е, що да не може?! Ако е сръчен и знае какво да прави... Може.
Ама поне още един помощник да има.
Успех! :)
phoenixpavel - помощник
Точно така го мисля.Аз и още един двама приятели.
  • 1
  • 2

Тема "Плосък покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: