• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ronik - специалист
BanoTheWolf написа:
Пръстта, която ще излезе ще я ползваме за изравняване нивото на дворното място, тъй като е неравно и да не се събира вода. Все пак къщата е в Модерно предградие :)
Мисълта ми е дали ще има прблем просто, дали е практика (виждал съм в кооперациите че така правят, че дори и бирени бутилки и др. глупости заравят).
Надявам се само плодородния слой да използвате за двора? Останалата пръст и отпадъците може да сложите на местата където ще има пътеки. Около къщата например. Трамбовайте добре!
BanoTheWolf - специалист
Значи колеги циганите вече се мръщат на такъв вид бартер :) Хората са гладни, искат манге :)
Значи доуточнение: Както бях писал фундамента ще стъпи на места около метър. Ще е запълнено с въпросните отпадъци, както и чакъл, а отгоре фибран задължително :)
Ще се тръмбова задължително, а насипа ще го стъпкаме и него и ще го разпределим равномерно.
Благодаря на всички отзовали се. Ако има още мнения и съвети ще се радвам да ги прочета. Лека вечер...
Domashen_maistor - специалист
[quote="BanoTheWolf"] Ще е запълнено с въпросните отпадъци, както и чакъл, а отгоре фибран задължително :)
Ще се тръмбова задължително, а насипа ще го стъпкаме и него и ще го разпределим равномерно.
[/quote] Бих те посъветвал да по-скоро след трамбовката, мушами лепени с горелка после бетон с армирани мрежи, после фибран после замазка. Мушамите може и да ги пропуснеш ако нямаш високо ниво на подпочвени води.
BanoTheWolf - специалист
Ми то цяла София е в подпочвени води :) Тук обаче няма много добре изградена канализация и от дъждовете се стича доста вода. Но ние мислим още в началото да я отклоняваме като шахта се направи и да води към отпадните води или нещо такова нз. Иначе сценария сме го правили на предната къща като само нямаше мушама, а фибран и скари си имаше и така...
Domashen_maistor - специалист
Фибрана е топлоизолация, мушамата - хидроизолация :!:
  • 1
  • 2

Тема "Въпросче за отпадъци ->да останат в плочата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: