Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Bobby - специалист
Здравейте искам да си купя място за вила (по-точно къща) ,но се сблъсквам с регулирани и нерегулирани парцели, колко е трудно да се регулира един парцел (ток и вода) и оправдана ли е разликата, защото за 1 дка колкото мим трябва разликата в цената между рег и не рег е 100%. Става дума за едно селце на 50 ина км от София.
masterval - майстор
Доколкото съм чувал, регулацията е едно, а ток и вода - друго. Съвсем трето е земеделска земя.
Прочети закона за устр. на територията, потърси из сайтовете със законова материя.
sspoko - специалист
Парцела в регулация ли е или земеделска земя ако е земеделски ще вземе много време а предполагам и пари докъто го преотредиш да става за строителство ще искат планове за прекарване на ток вода път донего. Има изисквания и за отстояние на строежа от границите на имота най добре първо се консултирай с някои посредник които се занимава с такава материя да ти каже всички ограничения и тогава преценяваи.
Svilen22 - специалист
Здравей Боби!
Важно е да знаеш наистина парцела ПИ/поземлен имот/ ли е.За да го направиш УПИ/урегулиран поз.имот/трябва да промениш предназначенито на земята.Аз в момента преотреждам моя имот. Процедурата не е много кратка. За около 1 дк. ще ти струва около 2000лв всичко заедно с такси в община,Вик,ЕЛ.,РИОКОС/и около 1 год. време/. При мен за тази работа се грижи архитект. За Вик, Ел и геодезия се изготвят проекти -задължение на архитекта/вкл. в тази сума/.
Разликите в цените на двата вида имоти е значителна-поне в моя район.Идеята ти е супер ако имаш мерак и средства вземаи и действай.
Успех :-D
n.nikoloff - специалист
Приветствам всяко едно "бягство" от града, особено от столицата...

Тема "Разлика между регулиран и нерегулиран парцел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: