Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
valmar.2 - напреднал
привет на вички. въпроса ми е може ли да излея плоча от 3м2 в коридор 5м2който е върху гредеред. Плочата эа тези 3м2 ще е върху дъски и арматура .Мисля да е 6-8см.Това е за баня.Останалите 2м2 може ли да останат както са сега т.е.дъски и отгоре 8см кирпич и кал. ЩЕ СТАНЕ ЛИ ТАКА .Чакам мнения
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не става така.
1. ще ти изгният гредите
2. ще натежи на конструкцията.
Всъщност за какво ти е плочата? За да налепиш плочки и да имаш хидроизолация, нали. Има и други начини. Например, можеш пода на банята да го направиш както са коритата на душкабините. Да излееш от смола.
valmar.2 - напреднал
n_a написа:
Не става така.
1. ще ти изгният гредите
2. ще натежи на конструкцията.
Всъщност за какво ти е плочата? За да налепиш плочки и да имаш хидроизолация, нали. Има и други начини. Например, можеш пода на банята да го направиш както са коритата на душкабините. Да излееш от смола.
Благодаря за мнението,нозащо ще иэгният. ще сложа наилон.Относно тежеста 0.3м3 колко ще е .махнал см 8 см кирпич.а относно смолата .ако може повече
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Бетонът не тежи колкото кирпича. Относно найлона. Да, ще спаси от загниване, ако го направиш добре. И нагоре по стените. Но пък така няма смисъл. Бетонът дава здравина и твърдост ако е хванат, а така плаващо...
За смолите. Нямам прясна информация, в смисъл какво ново на пазара. Инак имам предвид класическите епоксидни. Порови се из авто тунинг форумите. Много са и много информация има. За арматура се ползва стъклоплат. Техниката е същата с която докторът гипсира счупено. Оцветява се. Може да излееш върху калъп и тогава ще имаш каквато гладкост искаш. И релеф - цветенца и други радости. А можеш и на място, но така ще ти е по-трудно да докараш вид. Не е фатално, защото после можеш да шлайфаш. По калъп е по-лесно, ако имаш мястото и ако имаш как да монтираш после. Все пак си е 2/3.
valmar.2 - напреднал
става ли върху кирпичения под на гредореда ,да сложа гипсофазер и върху него замазка и после теракот.Така ще станели добре за баня.
velsi - Почетен майстор
Става, но не точно така. Стига с тази замазка. Върху гипсфазера директно се лепят плочки. Но самия гипсфазер не се слага направо върху пода. Виж темите за сух под, иди на сайта на Кнауф, попрочети....
valmar.2 - напреднал
благодаря за съветите.почвам да чета.
valmar.2 - напреднал
а ,може ли да направя смес от перлит и цимент ,;;без да слагам гипсофазер,;; и отгоре да се сложи теракот.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
valmar.2 написа:
а ,може ли да направя смес от перлит и цимент ,;;без да слагам гипсофазер,;; и отгоре да се сложи теракот.
Защо изобщо искаш да сложиш цимент?
Значи, за точен отговор на какъвто и да е въпрос, първо трябва да си изясниш въпроса. Какво искаш като резултат? Помисли, изясни си го, кажи ни, ще ти пртедложим най-доброто решение на конкретния проблем и ще го обосновем.
valmar.2 - напреднал
върху гредоред на 2 ри етаж на стара къща от помешение5м2 трябва да направя мокро помещение от 3м2 .значи в момента съм махнал кирпичения под на 3м2 защото подменях дъски които бяха загнили това е което искам да го ползвам за баня и тоалетна.мисля да изидам стена от итонг,за преградата.останалите2м2 които остават от поме щението са на кирпичен под .там ще бъде антре. ТОВА Е, ДАВАИТЕ ИДЕИ...

Тема "направа на плoча за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: