• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Justy - майстор
rumeniak написа:
vlad0 написа:
Колеги, мисля че точно в тоя момент е най-изгодно монолитното строителство - кризата ги е ударила яко. Желязото е 1 лев. четворките са по 50 стотинки. Сега му е времето да се строи както трябва. Зарежете ги тея измишльотини.

Колега мислиш точно като (не намирам точната дума) но дай като е евтино сега да купуваме. Ама дали това ни трябва или не..... Строеж по тази система ти гарантирам че дори в тази криза ще ти излезе поне с 10% по евтино. И моля те не ги наричай измишльотини а порасни и мисли за бъдещето. Новите неща трудно ги приемаме ние българите после викаме малееее защо не съм го видял по рано.
Румене, страшно си прав, точно заради нашенския скептицизъм си стоим у тиквите. Технологията е патентована през 50-те години в Германия и Канада. Широко се използва в Испания, скандинавските страни. Ама шопът като каже - те такова животно нема...
Моята къща ми излезе под 250 евро/квадрат.
Но откакто започна дискусията / тя първоначално беше относно различните производители у нас / се намериха "специалисти по всичко", дето така оспамиха темите, че модовете ги заключиха и впоследствие изтриха.
Остана само тази - трима души показваме какво построихме през годината, колко ни е излязло и т.н.
Много моля - тези които нямат конкретни въпроси или съвети по темата да не спамят!
kuuuuuul - майстор
Сравнение м/у БГ и Испания не може да се прави защото там растат портокали и др. подобни. :!: Ако ги имаше тези блокчета на времето изобщо нямаше да се замислям за моята къща.Това е идеалния вариант за направи си сам и не виждам нито един недостатък.Въпроса за цената е комплексен и така на бързо не може да се казва кое е по евтино.
Тани - модератор
Стефан написа:
Ще постна снимка на моята къща до момента. Сами ще видите конструкцията. Метална, с термопанели/50 мм/. От бетонната плоча нагоре. Площта е 74,5 кв.м. / размерите са около 10х7м и височина на стаите 2,6м/. За термопанелите съм дал около 9500 лв, а за металите още 4500 лв. Изградено е от мен и още двама майстори за около 20 дни. Допълнително ще има 15 см вата, след което някаква вътрешна обшивка. Общо ще стане 20 см активна топлоизолираща стена, без никакви тухли. Смятайте сами.

Идеята ми е да стане подобие на пасивна къща. Допълнително ще има термопомпа, слънчев колектор за производство на електрическа енергия 1kW 50Hz, слънчев колектор за топла вода и отопление/само през светлата част от денонощието/, инсталация за регулиране на влажността, инсталация за пречистен свеж въздух, и доста други глезотии.

Извинявайте, че пиша в тая тема. Очаквам сериозни критики.
Изображение


Разбирам , че искаш да покажеш разликата , но все пак тук е темата за термоблокове преместих мнението ти тук
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=21336
и там ще ти отговоря да не спамим тук!
Последна промяна от Тани на пет дек 04, 2009 7:59 pm, променено общо 1 път.
ani69 - напреднал
Да ви кажа как се държи къщата.
Поддържа температура от 17-20 градуса без да се отоплява.

Когато е слънчево температурата става около 20 гр, а нощем пада до 17-18.
Шумоизолацията е страхотна.
Няма тухлена къща в селото , каквато и изолация да и е направена да не се отоплява
Justy - майстор
Здравей, Ани :) Загуби се - сигурно не ти се мърда от къщата :wink: Целогодишно ли живеете там? Твоите сведения за температурния режим напълно съвпадат с обещанията на производителя.
ani69 - напреднал
Да целогодишно ще живеем.Намираме се на 10 км от града и няма никакъв проблем с придвижването.Не съм чела точните обещания на производителя, но това което се случва ме устройва напълно.Навън от няколко дена е 4-5 градуса , а вътре 17-18.Голямото ни помещение/хол,кухня,трапезария /е 80 кв и вчера вечерта се стопли до 20 гр за половин час с една духалка от 1 киловат.Дано така да продължава и да изкараме зимата икономично
ani69 - напреднал
Ако сега трябваше да строя бих си взела и покривните конструкции и плочите .Вярно малко по скъпо щеше да е ,но сега покрива ми е слабо място, а върху плочата сложихме толкова фибран,че като цена ми излезе горе долу толкова,но галимацията е по голяма
Здравейте и поздрави на всички за чудесния форум.Следя темата с интерес тъй като ми предстои строеж на къща, която ще правя сам.Термоблока ме заинтригува като начин на строителство и въпроса ми е:възможно ли е технологията да се има в предвид още на етап проектиране за да се избегне ненужното презастраховане.
ani69 - напреднал
задължително трябва консултация с конструктор запознат с технологията,защото конструктивните изчисления се различават от обикновенното монолитно строителство.От това,че всички стени са носещи,както и от факта,че същите тези стени са доста тежки, основите на сградата са подсилени.
crez - майстор
rumeniak написа:
vlad0 написа:
Колеги, мисля че точно в тоя момент е най-изгодно монолитното строителство - кризата ги е ударила яко. Желязото е 1 лев. четворките са по 50 стотинки. Сега му е времето да се строи както трябва. Зарежете ги тея измишльотини.

Колега мислиш точно като (не намирам точната дума) но дай като е евтино сега да купуваме. Ама дали това ни трябва или не..... Строеж по тази система ти гарантирам че дори в тази криза ще ти излезе поне с 10% по евтино. И моля те не ги наричай измишльотини а порасни и мисли за бъдещето. Новите неща трудно ги приемаме ние българите после викаме малееее защо не съм го видял по рано.
Колега, твое е правото да си защитаваш хляба, но не прикачвай на тази технология лъскави прилагателни. В предишната тема за термоблоковете написах: "Нищо ново,през 80-те години на миналия век искахме да закупим технологията за това производство. Намерен бе и завода за производството на блокчетата,завода в Самоков суравината се произвеждаше в нефтохим Бургас. Аз лично съм участвал в преговорите. Оказа се /мнения на светила в строителството/ че този вид материал и начин на строителство не е подходящ за нашите климатични условия. В действителност фирмата производител показваше построени такива жилища само в Африка и най северните райони на Швеция. Сега не мога да си спомня точно аргументите на специалистите, но така и не купихме технологията." Разрових се из старите си бумаги и намерих това което търсех.
1.Този технология е препоръчителна за страни с минимална природна влажност (някой райони на Африка и крайния север). Независимо от шпакловките, (термоблоковете се правят от набъбнал полистирол прегрята пара и разтопен полистирол) задържат мухъл при наличие на достатъчна природна влага. Просто влагата кондензира и няма къде да се дене. Мухала се появява най напред близо до пода зад мебели (гардероб,шкафове) където няма проветрение.
2.Колега зададе въпроса за проникване с ножче, ех не точно, но със парче арматура като уцелиш ребрата на термоблока и влизаш в стаята.
3. Не дай се боже при преместване на мебел да удариш стената, мрежата и шпакловката не те спасяват, зейва дупка до бетона.
4.Материяла се атакува от гризачи, ребрата му са прекрасно място за размножаване.
5. Външна здрава облицовка (сайдинг,сачак или др.) е задължителна защото "добри комшии" могат да ти надупчат стените здравата.
6.Проблем със закрепването на рафтове, и т.п атрибути на стената,уцелващ бетона, но носещите рамена се впиват в термоблока.
7.Термоблока е негорим,но се топи при доста низка температура (проблеми с монтажа на отоплителна инсталация).
8.Монтажа на ел.инсталацията (кабелите задължително в гофра),ако конзолите не се захванат за бетона то при рязка изтегляне на щепсъл от контакта, заминава заедно с контакта и конзолата.
Извода: За нашите условия една добра топлоизолация на тухлена постройка. :thumbs:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13

Тема "Построяване на къща с термоблокове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: