• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ani69 - напреднал
Здравейте
На 23 октомври започнахме да строим къща с термоблокове.
http://www.creo-prokoncept.eu/
Къщата е 100 кв застроена площ-Първи етаж и 100 кв мансарда.
Вече е готова .Сега изчаквам да минат 28 дена за да декофрират и да започнем довършителните работи.
Ако ви е интересно мога да ви дам подробна информация за целия строеж до дадения момент.Бях на обекта всеки ден ,разучих всичко и си водих подробни записки за цени,материали и тн.
Има ли интерес ?
LZ - специалист
Интересно е разбира се
Кой ги продава тук тези блокове?
trevora - специалист
Мен определено ме интересува,ако може снимки и всякакви подробности :)
LZ - специалист
Строежа, предполагам става доста бързо и сравнително лесно.
Опиши с няколко думи технологията и необходимите времена
silllveto - Майсторица
На мен ми хареса Вили - максимално усвоено пространстово (но пък без гараж). Но не видях цени.
ani69 - напреднал
Добре
Основите се правят като на нормална къща.Моята е без мази и затова са ивичести.Понеже нямам вътрешни дебели преградни стени ,затова ивичестите основи са дефакто един правоъгълник с размери 14/7м
Имам 2 вътрешни колони ,които продължават чак до билото.
В нашия случай освен основите имаме и доста големи стенички под плочата,защото денивелацията е голяма
Ето това е кофража за тези стенички
Изображение

Плочата е готова .Предварително е положена и вертикалната арматура.Във всеки ъгъл,на всеки прозорец и врата и на всеки 3 метра
ето това е термопанела с който строим
Изображение

така се сглобяват стените


така се реже по ъглите за да може да мине бетона
Изображение

ето 2 реда.
ИзображениеНие заливахме по 2 реда на ден за да не се налага да
правим поддържащи кофражи.Така бетона стягаше и на другия ден още 2 реда.За 5 дена бяхме готови.Най много се бавихме с укрепването на вратите и прозорците

Изображение
ето и изградения първи етаж от 100 кв.Стените са топли и много приятни на допир.Материала е твърд и еластичен.След удари по него с чук леко се вдлъбва и после си се оправя от самосебе си.Не можеш да го изрониш с пръсти , както студопора.Доста е плътен

Много е лесно и наистина всеки сам може да си го направи.
Една бетенобъркачка,една фуния за изливането на бетона/направихме я от обикновенна ламарина/Нивелир,малко трионче и това е всичко.
Питайте каквото ви е нужно
diaflin - специалист
Изглежда страхотно ... Не разбрах къщата на какъв етап е в момента. Има покрив , дограми ... ? И още един въпрос, колко би струвал квадратния метър при акт 16, приблизително.
ani69 - напреднал
Не може да се каже колко ще струва къщата при акт 16 ,защото това е строго индивидуално.Мога да ти кажа при степен на завършеност -груб строеж+външна и вътрешна изолация/просто тя си е така да се каже вградена/че 100 кв етаж +100 кв мансарда ми излезе 45000лв.
Дограма съм договорила за 3100лв
Вик и ел-1100лв
вътрешна фина шпакловка на стени и тавани-1000лв труд и материал
Облицовка на мансардата +преградни стени-1500лв
подова настилка????-още не съм решила
Бани-около 2000лв труд и материал
Външно къщата може да се облече по най различни начини-според предпочитания,пари и тн.Най евтиния вариант е мрежичка ,финна замазка и боя.
В момента къщата е построена изцяло без дограми,защото чакам да се декофрира,за да може майсторите да вземат точни размери за прозорците и вратите
Това е снимка от преди 10 дена.Вече всичко е завършено

ИзображениеАко ви е интересно мога да дам и точна разбивка на всички цени
Svilen22 - специалист
Дай малко снимки и от вътре да видим как е станало.Струва ми се че интереса ще е голям.
peco - помощник
Браво!
Дай малко инфо от къде взе блоковете
и на каква цена?
Фирмата извършва ли доставка до обекта?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Построяване на къща с термоблокове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: