• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL - майстор
Модератора 8180 ме посъветва да прегледам две теми касаещи сглобяемото строителсво-тази е едната. Мнението ми е ,че гореописаното е част от класическата технология оставащ кофраж. Различните производители предлагат кофражни едрогабаритни блокове с разнообразни топлотехнически характеристики и при някой от тях неизбежно ще се стигне до нуждата от не малък слой допълнителна топлоизолация.Бетона и армировъчната стомана трябва да отговарят на нормите за проектиране на стоманобетонни конструкции които по българските земи предвид сеизмичния риск са доста тежки и ще станат още по сурови от 2014.За да бъдат този тип сгради ценово конкурентноспособни на пазара на строителните технологии се стига до състояние при ,което e нужно "доста напъване" за покриване на гореспоменатите норми.
stivemaster - майстор
kuuuuuul написа:
Само който си е строил сам къщата/минали са му през ръцете всички материали/ може да оцени предимствата на технологията!Иначе като седиш зад компютъра всичко е много лесно. :partyman:
Е да ама някои хора така си изкарват хляба бе колега .Искаш да си хвърлят дипломите ли ми те само тях си имат. Дават акъл наляво и надясно, пък елементарна сметка не могат да си направят и как да могат, като технологично не са наясно.

Обикновено повечето "разбирачи" се въздържат да "творят" в темите за термоблокове (щото изобщо не вдяват технологията) но явно някои не се сдържаха.
BLUEPUPIL - майстор
kuuuuuul написа:
Само който си е строил сам къщата/минали са му през ръцете всички материали/ може да оцени предимствата на технологията!Иначе като седиш зад компютъра всичко е много лесно. :partyman:
Как успя в една къща да гудиш всикки възможни материали ,че и да им оцениш кусурите? Трепнем в очакване да споделиш със съфорумците предимствата на технологията!
stivemaster написа:
Обикновено повечето "разбирачи" се въздържат да "творят" в темите за термоблокове (щото изобщо не вдяват технологията) но явно някои не се сдържаха.
Драсни няколко реда за такива като мен дето не вдяват, аджеба що за технология е туй и какви са нейните плюсова- ама недейте да цитирате и преписвате ,а говорете като хора с опит -врели и кипели в термоблокове.
stivemaster - майстор
И що да го направя пък точно за теб ? Вместо да се плюнча безсмислено ,ще дам линк към една от най добре подкрепените документално системи ,която за съжаление няма вносител у нас - Pontarolo - Италия.Ако имаш капацитета да си извлечеш нужната ти информация от там, значи е имало смисъл, ако ли не не ми отговаряй, аз така или иначе не го правя само заради теб,а за всички които се интересуват.
Ето и екселска таблица, със опростени сметки на строителство на къщи с тази система.За да си направите елементарна сметка, ви трябва и цената на системните елементи - преди около година, стенните елементи с дебелина на бетоновото съдържание 15см. струваха 55лв/м2.Ако искате да използвате полистиролни хурди за междуетажната плоча, то те струваха около 48 лв/м2
Само за сравнение ще кажа,че при сравнително добра организация на строителния процес ,при традиционно монолитно строителство у нас разхода на труд е най-малко около 2 човекодни за м2 .Грубия строеж е поне половината от това, в посочения файл можете да видите времето, при изпълнение със системата Понтароло - 30 мин/м2
Последна промяна от stivemaster на нед фев 09, 2014 10:28 am, променено общо 1 път.
kuuuuuul - майстор
BLUEPUPIL написа:
kuuuuuul написа:
Само който си е строил сам къщата/минали са му през ръцете всички материали/ може да оцени предимствата на технологията!Иначе като седиш зад компютъра всичко е много лесно. :partyman:
Как успя в една къща да гудиш всикки възможни материали ,че и да им оцениш кусурите? Трепнем в очакване да споделиш със съфорумците предимствата на технологията!

Нещо не схванах въпроса :? този език ми е непознат :shock: явно и с компютъра имаш проблеми. Покажи ни какво си сътворил със собствените си ръце и ще ти покажа някои от предимствата
BLUEPUPIL - майстор
kuuuuuul написа:
BLUEPUPIL написа:
kuuuuuul написа:
Само който си е строил сам къщата/минали са му през ръцете всички материали/ може да оцени предимствата на технологията!Иначе като седиш зад компютъра всичко е много лесно. :partyman:
Как успя в една къща да гудиш всикки възможни материали ,че и да им оцениш кусурите? Трепнем в очакване да споделиш със съфорумците предимствата на технологията!

Нещо не схванах въпроса :? този език ми е непознат :shock: явно и с компютъра имаш проблеми. Покажи ни какво си сътворил със собствените си ръце и ще ти покажа някои от предимствата
Извинявам се за техническата грешка. Написаното всикки да се чете като всички.Следователно поста ми придобива следния вид: Как успя в една къща да гудиш всички възможни материали ,че и да им оцениш кусурите? Трепнем в очакване да споделиш със съфорумците предимствата на технологията! Думата гудиш има следното значение: Следва цитат от тълковен речник: "Значение на думата гудя:
гудиш, мин. св. гудих, мин. прич. гудил, св. – вж. гуждам. Значение на думата гуждам:
Слагам, поставям, турям."
kuuuuuul - майстор
Остана и да покажеш нещо направено от теб.
barborino - специалист
Предимствата на оставащия кофраж може да ги оцени, този,който е премятал тухли,вар и т.н. :-D А относно енергийната ефективност. За къща 125м2 по проект 8кW (отоплителна мощност)при -15гр.,а реално по-малко :shock:
gechev - специалист
После мухъл. Как ще диша сградата? А пожар? Мааааалеееее.....
BLUEPUPIL - майстор
kuuuuuul написа:
Остана и да покажеш нещо направено от теб.
Къщата която съм построил заедно с баща ми е с разгъната застроена площ 360 квадратни метра. Снимки и видео от строителния процес няма да постна, тъй като сградата вече има друг собственик и смятам, че е неетично. Но за да ти докажа, че яко съм се изгърбил от работа, и не съм книжен/компютърен плъх ти давам възможност да ми зададеш въпрос, на който само чавек изстрадал бремето наречено построяване на собствена къща може да ти отговори. Давам ти жокер за възможните теми по реда на строителния процес: подготовка на стр. документация, геоложко проучване, изкоп за основи, кофраж, фундиране, армировка и армиране, бетон и бетонови работи, зидария, покрив и покриване, окабеляване, ВиК, дограми, измазване, замазки за пода - и спирам дотук без да включвам довършителните работи.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Построяване на къща с термоблокове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: