• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
8180 - майстор
Здравейте,
Първо - не виждам нищо нередно (смислово и форумно) в последния пост на Стефан.

Второ - въпреки особената ми симпатия към дамите по принцип, изключително ме "замислят" подобни раздумки с тях на технически теми.
ani69 написа:
Първо да помислим преди да пишем

Термоблокчетата са изработени от Неопор/Неопорът (Neopor) е топлоизолационен материал, който се ползва в производството на сребристо-сива пяна за топлоизолационни и звукоизолационни материали, при които топлоизолационният коефициент е много по-добър в сравнение с конвенционалния експандиран полистирол (EPS).
Основната разлика между Неопора (Neopor) и останалите топлоизолационни материали е във вградените графитени молекули. Графитните частици, вградени в структурата на материала, играят много важна роля в процеса на съприкосновение между Неопор (Neopor) и топлинното лъчение. По-конкретно, възпрепятстват преминаването му като отразяват излъчването, намалявайки чувствително топлинното поглъщане на материала. Чрез вграждането на графитени молекули в структурата на полимера се подобряват значително топлоизолационните и шумоизолационните свойства на обикновения пенополистирол, като се постига и качествено ново свойство – радиационната устойчивост. /

Силно се надявам горното просто да е преписано от неподходящ източник.

Нека всички скептици прочетат разликата между бутона и тухлата и забравят панелните блокове от комунизма

Нали говорим за коректност и аргументираност - този последният лозунг как следва от изложеното. А колегите в панелки да мрат ли, само защото Ани и Джъсти са на др. мнение?
Това, малко по-горе също ме замисли/умили:
"Стените са топли на пипане и ако по продължително време си опрян в стената тя те сгрява."


Весели празници!
:prost:
rumeniak - специалист
Здравейте отново,

Колеги нека да запазим добрия приятелски тон защото както се изрази един колега наскоро "мнението е като гъза - всеки си го има" Идеята на темата е Ани да ни покаже какво е направила а не да рекалмира или да убеждава някой колко е добро. Ако искате ще отворим друга тема плюсове и минуси на къща от термоблокове както има и такава за дървените къщи. Аз лично благодаря на Ани за проявеното търпение и и пожелавам много дълги години в тази къща и винаги да има топлина в дома и.
rendo - специалист
тук покрай всичките мнения се прокараха 1-2 въпроса които не бяха доразвити- а именно
Този тип строитрлство може ли да се взаимства с друг или ако ще е с термоблокове-всичко трябва да е с термоблокове

Другото което не разбрах - основите пак ли са от тези блокове т.е. ако искаш да си направиш примерно фундамент за бунгало или дървена къща можеш ли да го направиш от тези блокове

Който не е правил кофраж той не знае колко улеснява тази технология - днес за пореден път изчетох цялта теми и в крайна сметка пак нищо не пишеше за основите ?
Justy - майстор
rendo написа:
тук покрай всичките мнения се прокараха 1-2 въпроса които не бяха доразвити- а именно
Този тип строитрлство може ли да се взаимства с друг или ако ще е с термоблокове-всичко трябва да е с термоблокове

Другото което не разбрах - основите пак ли са от тези блокове т.е. ако искаш да си направиш примерно фундамент за бунгало или дървена къща можеш ли да го направиш от тези блокове

Който не е правил кофраж той не знае колко улеснява тази технология - днес за пореден път изчетох цялта теми и в крайна сметка пак нищо не пишеше за основите ?
На първия въпрос - може да се леят колони и плочи по класически начин, само стените да се изпълнят с термоблок вместо с тухли.
За основите - погледни линковете - и двамата сме показали, леят се по класически начин със стъпките, кофраж и т.н.
kuuuuuul - майстор
За основите има същия модел блокчета но от бетон/в Германия се ползват много/.Именно липсата на кофраж е основното преимущество на тезе блокчета.
Ха Наздраве. :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman:
rumeniak - специалист
www.quadlock.com

Целта ми не е да се рекламирам а да почетете малко за какво става въпрос. Как хорат мислят за енерго спестяване, за бързина, за качество и т. н. И пак ви моля - не е тук мястото за спорове. Нека модераторите отворят нова тема за плюсове и минуси на такава къща и да почваме там да спорим ОК?
Ани,

Коя е фирмата, която е строила къщата ти?
Супер изглежда!
ЧефоС - специалист
Интересно за мен. Трябва ли тема, за която от последното мнение е минало цял век, да стои като важна? Къде са модераторите да оценят от какво се интересуват обикновените хора?

Или някой си е платил темата му да е най отгоре, и да е вечна?

Модератор: leonardo_vd. Виж сега за теб може да не е важна, но има какво да се види. Кой я е поставил тук сигурно е преценил че така трябва да е, което не е твоя работа. Не ти харесва темата не я четеш. Мислех да ти пиша лично и да ти изтрия мнението, но нека всички да видят какво съм ти отговорил.
hakama - специалист
E какъв е смисъла като пак се налива железобетон?! :?

Кой е най-икономичния вариант за построяване на малка къща за 2 (3) души (на село, за вила).
1. По възможност без много желязо (искам да избегна фарадеевия кафез).
Може и с него, ако е значително по-ниска цената на кв.м.
2. Да може сами да я построим (само за електрото ще викна човек :cool: )
Имаме и камион, така че транспорта не е проблем (50км).

Ако можете да ме ориентирате като цена (за материалите и булмащините) колко ще струва м2 (за около 30-35 квадрата).

Какво ви е мнението за сламените къщи?

Ако не отговаря на изискванията - какви санкции рискуваме да отнесем?
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Построяване на къща с термоблокове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: