• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
jekasus - майстор
hakama написа:
(за около 30-35 квадрата).
За толкоз си сложи един фургон
Един приятел така си направи виличка и стана доста добре и не вярвам да е излязло скъпо, щото цепи стотинка на две :-D
hakama - специалист
jekasus написа:
hakama написа:
(за около 30-35 квадрата).
За толкоз си сложи един фургон
Един приятел така си направи виличка и стана доста добре и не вярвам да е излязло скъпо, щото цепи стотинка на две :-D
Мислил съм го, но не знам колко пари са, а и там си ограничен като възможности. :roll:
Но пък може да се мести.
marmoz - специалист
Интересна тема ,да се постна,да я следя :)
VLADO66 - майстор
Я да поспамя и аз малко-не приличат на фургон(копнал съм го случайно,не е реклама) www.eurohouse.us/BG/frame_za_nas.htm :-D
rumeniak - специалист
VLADO66 написа:
Я да поспамя и аз малко-не приличат на фургон(копнал съм го случайно,не е реклама) http://www.eurohouse.us/BG/frame_za_nas.htm :-D
Имаме удоволствието да Ви представим вече и в България
Къщи тип: Construction Kit House на цена 99 евро за м2.
От нас получавате:
1. Изработване на метална поцинкована конструкция на сглобяема къща.
2. Предоставяме Ви пълни предписания за довършване.

От Вас остава да завършите.
1. Стени - обличане на стените с гипсокартон, изолация минерална вата и мазилка 2. Покрив - полагане на OSB плоскости и битумни керемиди)
3. Дограма - от местни фирми производители на дограма)
4. Подови настилки ( плочки , паркет и др. )
5. Ел.инсталация и ВиК инсталация

При такава степен на завършеност спокойно мога да дам цена от 70Е на кв. Дори ще има покрив и основи.
npnconstruction - специалист
Технологията изглежда интересна, и вероятно в бъдеще ще намира все повече приложения. Обаче едно нещо ми е малко странно в маркетинг подхода на този продукт, както и на някои други. Наблягат прекалено много на бързината на строежа. Окей, става малко по-бързо, ама бързината ли е водещия фактор в строителството? Все едно, че човека тръгнал да си строи къща живее на улицата и чака заветния ден, в който ще влезе на топло. Мисля, че някоя друга седмица или месец, не са проблем за повечето хора, на фона на дългите години, в които ще живее в своя дом. Другото е това колко лесно става. Аз мисля, че повечето възложители ще се обърнат към специализирани в тази технология фирми, а няма да тръгнат сами да импровизират. Следователно, лекотата на работата, не би трябвало да ги вълнува толкова. Най-важния фактор, според мен е оптимизирането на качество и цена.
ArturDent - Почти Безобиден
Аз не мисля че имат предимство в бързината.
Основи - правят ги по традиционния начин - изкопи, кофражи, арматура и т.н.
Колоните, плочите, като гледам също.
И к'во остава - стени. Че там редят блокчета, слагат арматура, наливат бетон.
По традиционния начин със зидария от тухли, времето е почти същото.
Да не говорим, че бетона, който се налива в стените му трябва технологично време да "стегне".
Пак се получава 20-30 дена на етаж.

П.П. Както питаше един друг колега:
Къде отива строителната влага от бетона който се налива в блокчетата?
gvladkov - специалист
Аз,правих за четири дни етаж.Не съм чакал нищо.След 10-12 дена ще режем лентата на първия етаж.Ще има и снимки.Втория е на половина готов.Трябва да правя двете бани и пералното още.Днес закачихме и първото перде в голямата спалня.
kuuuuuul - майстор
Само който си е строил сам къщата/минали са му през ръцете всички материали/ може да оцени предимствата на технологията!Иначе като седиш зад компютъра всичко е много лесно. :partyman:
barborino - специалист
kuuuuuul написа:
Само който си е строил сам къщата/минали са му през ръцете всички материали/ може да оцени предимствата на технологията!Иначе като седиш зад компютъра всичко е много лесно. :partyman:
+1
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Построяване на къща с термоблокове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: