• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ani69 - напреднал
Desperado написа:
Ани, имаше ли техническо лице от фирмата която произвежда термоблоковете? Май преди време, четох тук за такъв строеж, на друго мвясто, където хората сами си вдигат къщата, но има и специалист който съблюдава процеса. Освен това, бетонът който изсипвате в блокчетата има ли някаква спецификация? Доколкото съм чувал, не е обичайният бетон, който се използва в традиционното строителство...

и ок не те затруднява, наистина, би ли могла да сложиш снимки на това което се е получило до момента или снимки на етапа който си показала тук, но с изглед отвътре...

блягодаря предварително...
Да имаше техническо лице,защото никой не беше запознат с начина на строене в Русе.Ако видиш веднъж как става не е никакъв проблем да си го направиш сам.Не се изисква никаква па специална квалификация или подготовка.
Ние бъркахме бетон с бетонобъркачка по традиционния начин и после го изливахме.По принцип бетона беше даден Б15 за бетонпомпа.
С бетонпомпа трябваше да правим допълнителен кофраж за укрепване,а понеже правихме всичко с подръчни материали и трябваше да купувам кофраж специално за това и се отказах .Наливахме си по 2 реда и за пед дена бяхме готови.Казвам бяхме,защото аз лично сглобявах блокчетата.

За арматурата
На 1-ви,3-ти16-ти и 9-ти ред се слага хоризонтална арматура №10
През ред на всеки ъгъл се огъват по 2 пръчки -фи8 и се поставят хоризонтално.
Където има врати и прозорци се слагат бигли/правят се така наречените колони/На всеки ъгъл също.На всеки 3 метра,ако няма прозорци или врати също се слага колона.
Над вратите и прозорците се прави трегер с бигли и пръчки фи 8 по цялата дължина та прозореца или вратата
Това е в общи линии арматурата
На самите блокове ими специални улеи в които влиза арматурата и не е въжможно да сбъркаш местоположението и .Общо взето всичко е безкрайно облекчено .
Най -важното нещо пак повтарям е правилното нивелиране на първия ред-всичко после е играчка за възрастни

Като махнат кофража ще снимам-сега просто е една гора от подпори и дъски
Justy - майстор
Работа с термоблок

Прикачен файл

sc41.JPG
sc41.JPG (41.16 KиБ) Видяна 12441 пъти

Прикачен файл

sc31.JPG
sc31.JPG (64.78 KиБ) Видяна 12441 пъти

Прикачен файл

sc21.JPG
sc21.JPG (56.56 KиБ) Видяна 12441 пъти

Прикачен файл

sc11.JPG
sc11.JPG (50.77 KиБ) Видяна 12441 пъти
Justy - майстор
...Та, по същество - не виждам колони на строежа на Ани - само две по яки арматури на ъгъла, ама мисля, че това не е сериозно.
Тани - модератор
Интересна тема , но не бях влизал в нея и я бяхте обърнали на говорилня! [-X [-X [-X

Разчистих спама и нека бъдещите коментари да са свързани с технически въпроси , а не личностни!


Justy

Ако се върнеш назад в мненията , ще видиш , че авторката на темата е писала , че се слага арматура и на други места . :wink:
Justy - майстор
Тани,
Виждам арматурата. От специалист на Петров билд знам, че фермата / колони и плочи / се изпълнява по класически начин. Термоблокът се използва за изграждане на стени - външни и вътрешни. Изключение прави технологията на ИБТ, които имат елементи и за плочи и за колони. Ще трябва да уточня.
ani69 - напреднал
Justy написа:
...Та, по същество - не виждам колони на строежа на Ани - само две по яки арматури на ъгъла, ама мисля, че това не е сериозно.
Имам 2 колони в средата на помещението с размери 55/25 см всяка, които продължават до билото на покрива и държат билната греда.Имам и още 2 в двете къси стени на къщата , които също продължават до билото и държат билната греда1но те са скрити от самите термоблокове.Всички останали колони,а именно тези покрай вратите и прозорците и на местата , където стената е повече от 3 метра са скрити в термоблоковете.

Вече имаме дограма,електричество,тръби за парно,гипсокартон по някой стени и шпакловка по други.

Електричеството се прекара лесно.Майсторите прокопаха канали/с обикновенно ножче режеха студопора/После замазаха с гипс там където стената щеше да се шпаклова.Много кабели минаха и по пода.
2 километра кабел ми сложиха :rolleyes:

Направихме конструкция за гипсокартона/разказаха ни се игрите да пробием отвори за дюбелите/.Аз лично накарах момчетата да ми направят на няколко места конструкция от дървени греди и дъски,върху които монтирахме гипсокартона, за да мога да си закачам на тях различни полици и тн.без да се налага да дупча с хилти заради една картина/да речем/.

Шпакловката на 2 от стените майстора я направи с теракол и мрежа.Много бързо и гладко стана.

Вътрешните преградни стени ги направихме с греди, дъски и отгоре гипсокартон.Между тях поставихме вата.Стана перфектно.

Днес или утре ще ми направят и вик за да можем да затворим баните
Justy - майстор
Благодаря за информацията, Ани. Понеже съм нахален - ще чакам още снимки от къщата :)
ani69 - напреднал
Ето къщата готова и обзаведена. Облицовка на фасадата не сме правили още-догодина
http://annaanastasova.multiply.com/photos/album/107#
mitaka_vk - специалист
Интересно тези термоблокове могат ли да заместят лека подпорна стена на къща. Тъй като част от къщата ще бъде вкопана и ако се поставят тези термоблокове може да се окаже добро като идея, но не знам добър хидроизолатор ли е.
ani69 - напреднал
ползват се и за басейни така, че би трябвало
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13

Тема "Построяване на къща с термоблокове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: